Palenie rujnuje wygląd. Oto 5 symptomów twarzy palacza

Przerażające!
Palenie rujnuje wygląd. Oto 5 symptomów twarzy palacza
fot. unsplash
20.11.2019

Od tytoniu uzależnionych są miliardy osób na całym świecie. Również coraz młodsi sięgają po papierosy, nie licząc się z konsekwencjami zdrowotnymi. Ale palenie nie tylko stwarza problemy wewnętrzne - niszczy również wygląd fizyczny. Mniej znanym faktem jest to, że palenie zmniejsza ilość tlenu, który dostaje się do skóry, co z kolei tworzy szary, matowy cień i powoduje przedwczesne starzenie się skóry. Jak mówią palacze, palenie relaksuje i odpręża, ale czy zdają sobie sprawę, jak bardzo rujnuje ich wygląd? Przyjrzyjmy się 5 symptomom twarzy palacza.

Zobacz też: Niebezpieczne substancje w lakierach do paznokci: toksyczna trójka

Symptomy twarzy palacza

fot. unsplash

1. Worki i cienie pod oczami

Zazwyczaj zauważamy je po nieprzespanej nocy. Jeśli palisz, prawdopodobieństwo niespokojnego snu zwiększa się czterokrotnie!

Regularne bezsenne noce mogą sprawić, że worki pod oczami wydają się znacznie większe i bardziej zauważalne w miarę upływu czasu.

2. Przedwczesne zmarszczki

Palenie może przyspieszyć proces starzenia się skóry, co przyczynia się do powstawania zmarszczek.
Im dłużej i więcej papierosów spalasz każdego dnia, tym więcej zmarszczek będzie się pojawiać na skórze. Palenie prowadzi do zmarszczek, ponieważ nikotyna zawarta w papierosach powoduje zwężanie się naczyń krwionośnych w warstwach skóry.

Ogranicza to przepływ krwi i powoduje, że skóra nie otrzymuje tlenu i składników odżywczych, których potrzebuje, aby pozostać odżywiona i nawilżona.

3. Żółte zabarwienie

Nikotyna w dymie papierosowym nie tylko zabarwia zęby na żółto-brązowo, ale także przenika do palców i paznokci. Nikotyna jest wchłaniana przez skórę i błonę śluzową jamy ustnej i nosa.
Towarzyszy temu również zapach, który nie jest przyjemny zwłaszcza dla osób trzecich.

fot. unsplash

4. Skóra traci blask

Skóra z natury jest błyszcząca i pełna blasku, jednak u palaczy traci blask i staje się matowa. Dym papierosowy zawiera tlenek węgla, który źle umieszcza tlen w skórze. Zajmuje również miejsce kluczowych składników odżywczych, których potrzebujesz, w tym witaminy C, która pomaga chronić i naprawiać uszkodzenia skóry.

5. Starszy wygląd

Linie wokół ust, zmarszczki na czole, szyi i dekolcie sprawiają, że palacze wyglądają średnio o dwa lata więcej niż mają w rzeczywistości. Nikotyna niszczy w skórze to co dobre, pozostawiając ją wiotką i bez blasku.

Zobacz też: Wstrząsające metamorfozy narkomanek. Zobacz, jak wyglądają po wyjściu z nałogu

Polecane wideo

Komentarze (17)
Ocena: 5 / 5
Paulina (Ocena: 5) 30.07.2021 13:49
U mnie decyzja o rzuceniu palenia zapadała długo. Jest ciężko głównie wieczorami, w ciągu dnia udaje mi się poradzić z pokusą palenia. Fajnie że z dnia na dzień tych pokus jest mniej. rzucam z programem motywacyjnym RESET33 który działa na psychikę i wzmacnia wolę. taka psychoterapia online, ale widzę że bardzo mi potrzebna, bo rzucanie fajek jest jedną z trudniejszych rzeczy z jakimi w życiu się zmagam
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.05.2020 10:27
ja rzuciłam i zaczęłam brać medere anti aging, mam wrażenie, że skóra wygląda coraz lepiej, trzeba w końcu o siebie zadbać :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.11.2019 20:35
Mi z kolei podobają się palące dziewczyny. Dla mnie podkreśla to ich seksapil. Wyglądają bardziej seksownie, wyzywająco.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 20.11.2019 20:19
No cóż... może niektórzy od wyglądu bardziej cenią swoje małe przyjemności w tym nałogi :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.11.2019 13:48
To dziwne bo ja pale i mam 24 lata a większość mi nawet 20 nie daje :D w wielu sklepach nadal mnie o dowód pytają.
zobacz odpowiedzi (6)

Polecane dla Ciebie