Porównujemy 3 metody depilacji laserowej. Która jest najskuteczniejsza?

Każda z nich przeznaczona jest dla innego typu karnacji i owłosienia.
Porównujemy 3 metody depilacji laserowej. Która jest najskuteczniejsza?
fot. iStock
29.07.2019

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej jest bez wątpienia depilacja laserowa. Ta definitywna metoda pozbywania się niechcianego owłosienia może być wykonywana z użyciem kilku technologii. I tu pojawia się pytanie – jak wybrać tę najskuteczniejszą? Porównujemy precyzję, skuteczność i komfort podczas zabiegu z wykorzystaniem różnych typów lasera. Sprawdźcie same, który z nich będzie dla was najbardziej odpowiedni.

W poszukiwaniu doskonałej metody depilacji

Czym sugerujemy się podczas wyboru metody depilacji laserowej? Wiele zależy od indywidualnych preferencji, jednak specjaliści pracujący w gabinetach medycyny estetycznej wskazują na stale powtarzające się oczekiwania dotyczą m. in.:

– zredukowania bolesności zabiegu – zarówno przy pomocy kremy znieczulającego, jak i głowic chłodzących,

– możliwości wykonania zabiegu na skórze skłonnej do podrażnień,

– zredukowania ryzyka poparzenia, powstawania przebarwień czy podrażnień skóry,

– możliwości wykonania skutecznej depilacji u osób o zróżnicowanej karnacji i typie owłosienia – o efektywnym usuwaniu niechcianych włosków laserem marzą przecież nie tylko posiadacze jasnej karnacji i kontrastowego ciemnego owłosienia,

– możliwości przeprowadzenia zabiegu nie tylko podczas miesięcy jesienno-zimowych.

Najnowocześniejsze technologie mogą spełnić wszystkie te oczekiwania dzięki laserowi Soprano ice platinum. Szybko i skutecznie pozbywa się niechcianego owłosienia z rozmaitych partii ciała, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Wybór depilacji laserowej laserem Alma Soprano ice platinum to gwarancja nienagannie gładkiej skóry, bez zbędnego owłosienia, bez ryzyka poparzenia skóry czy powstania blizn.

Depilacja laserem Alma Soprano ice platinum – bezkonkurencyjny zabieg

Obecnie w najlepszych gabinetach medycyny estetycznej pojawia się laser do depilacji najnowszej generacji. Jest to urządzenie wyróżniające się uniwersalnym zastosowaniem u osób z każdym fototypem skóry oraz odcieniem włosa. To pierwsza na świecie technologia łącząca skuteczność lasera diodowego, neodymowo-yagowego oraz aleksandrytowego. Trudno zatem o skuteczniejszą metodę depilacji laserowej, która umożliwia usuwanie nawet włosków blond czy owłosienia u osób z ciemną karnacją. Laser Soprano ice platinum czyni depilację laserową znacznie przyjemniejszą i łatwiejszą dzięki zastosowaniu następujących technologii:

– InMotion skracającej czas zabiegu nawet o połowę,

– SHR zapewniającej selektywne działanie wiązki lasera na melaninę włosa, a nie skóry,

– ICE, czyli głowicy chłodzącej i redukującej bolesność towarzyszącą zabiegowi,

Tak jak w przypadku każdego zabiegu depilacji laserowej, także wykorzystując laser Alma soprano ice platinum, należy wykonać zabieg kilka razy, a raz do roku – zabieg przypominający. Konieczne jest także przestrzeganie zaleceń przed- i pozabiegowych, które dotyczą przede wszystkim unikania ekspozycji na słońce, zaniechania stosowania preparatów światłouczulających, a także unikania podrażnienia skóry. Klinika medycyny estetycznej Neonia jako pierwsza klinika w Krakowie oferuje depilacje laserową urządzeniem Soprano ice platinum.

Laser diodowy – działa tylko na ciemniejsze włoski

Laser diodowy to coraz rzadziej wybierane urządzenie do depilacji. Powód? Nieselektywne działanie lasera. Emitując falę monochromatyczną o długości 810 nm, laser ten powoduje fototermolizę melaniny, czyli barwnika włosa. Melanina występuje jednak także w skórze, zatem aby uniknąć poparzenia, konieczne jest selektywne działanie światła lasera tylko na włos, a nie na skórę, gdyż w przeciwnym wypadku generować będzie to poparzenia. Laser diodowy sprawdza się jednak najlepiej u osób z jasną karnacją i ciemniejszym owłosieniem. Z kolei laser neodymowo-yagowy może być stosowany u osób z ciemniejszą karnacją. Laser ten emituje wiązkę o długości 1064 nm, która pochłaniana jest przez melaninę mieszków włosowych. Jednak niski stopień absorpcji wiązki lasera wymaga wielokrotnego powtórzenia zabiegów – nawet kilkunastu. Depilacje laserową laserem aleksandrytowym wykonuje się głównie na jasną karnacje skóry i jasne włosy. Praktycznie nie używa się natomiast lasera rubinowego, stosowanego niegdyś do depilacji owłosienia u osób z jasną karnacją i bardzo ciemnymi włoskami.

IPL – to wcale nie jest laser

IPL to urządzenie określane w języku potocznym mianem lasera, choć w rzeczywistości laserem nie jest. Źródłem światła jest tu bowiem lampa ksenonowa, a emitowane światło jest rozporoszone, o długości fali w szerokim zakresie 450 – 1100 nm. W tej metodzie wymagany jest co prawda znaczny kontrast między odcieniem skóry a barwą włosa, co ma zagwarantować selektywność zabiegu, ale z drugiej strony depilacja IPL to zabieg stosunkowo bolesny, i mało skuteczny. Dlatego zabieg ten nie jest polecaną metodą depilacji. Podstawowym ograniczeniem zabiegu jest możliwość wykonania go jedynie u osób o jasnej skórze i ciemnym owłosieniu, a także fakt, że urządzenie IPL działa nieselektywnie – a zatem generuje ryzyko poparzenia okolicznej skóry.

Źródło: https://neonia.com.pl/

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
KarolaKa (Ocena: 5) 20.10.2022 11:40
Ja wykonuje zabiegi laserem diodowym Light Sheer Duet w Rzeszowie(choc wiem, że salony te mają kilka lokalizacji). Mimo że wykonałam dopiero dwa zabiegi to widzę jak włoski wypadają, są one osłabione i wolniej odrastają. Nie mogę się doczekać efektu końcowego ale już teraz wiem, że warto. A artykuł świetny- myśle, że przydatny dla osób, które zastanawiają się nad taką formą depilacji.
odpowiedz
Ada (Ocena: 5) 22.02.2020 21:30
Nie jestem w stanie sobie wyobrazić teraz codziennego życia gdybym musiała stale się golić. Skorzystałam z depilacji laserowej i uważam, że działa niesamowicie skutecznie. Robiłam ją w Slow Age w Rzeszowie i teraz moje nogi są gładkie przez długi czas. Depilacja jest wykonywana nowoczesnym urządzeniem, dzięki czemu jest bardzo precyzyjna, polecam.
odpowiedz
Sara (Ocena: 5) 08.08.2019 21:13
Depilacja laserowa to ogromna wygoda i ułatwienie życia każdej kobiety! Odkąd depiluje się krakowskiej klinice vesuna za pomocą lasera diodowego palomar vectus moje życie stao się prostsze. Już nie muszę się martwić czy widać włoski na nogach, nie myślę o kupnie odpowiedniej maszynki jedyne o czym muszę pamiętać to o terminach kolejnych zabiegów :)
odpowiedz
Aleks (Ocena: 5) 30.07.2019 15:41
Sama korzystałam z depilacji laserowej w instytucie bielenda i jestem bardzo zadowolona. Szybka i prosta metoda a wloski nie odrastają! Polecam wszystkim zabieganym :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie