Woskowanie bikini po raz pierwszy? O TYCH rzeczach powinnaś wiedzieć przed zabiegiem

Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnej maszynki, a efekt utrzymuje się zdecydowanie dłużej.
Woskowanie bikini po raz pierwszy? O TYCH rzeczach powinnaś wiedzieć przed zabiegiem
fot. unsplash
19.08.2019

Przed wakacyjnymi wyjazdami coraz częściej decydujemy się na depilację bikini za pomocą wosku. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnej maszynki, a efekt utrzymuje się zdecydowanie dłużej. Woskowanie to bardzo wygodna opcja, ponieważ przez cały wyjazd nie musimy martwić się o wyrastające włoski. Oszczędzamy, więc czas, a nasze bikini jest gładkie i bez podrażnień. Jeśli po raz pierwszy wybierasz się na woskowanie bikini, koniecznie musisz wiedzieć o kilku rzeczach.

Zobacz też: „Włosy łonowe to naturalna sprawa”. Te dziewczyny nie golą bikini i pokazują odważne zdjęcia

Woskowanie bikini - metody

Wyróżniamy trzy metody woskowania bikini. Pierwsza z nich to metoda klasyczna, która jest najpłytszą formą depilacji okolic intymnych. Włoski depilowane są jedynie z pachwin, do linii majtek. Drugą, nieco głębszą jest metoda francuska. Tutaj depilowany jest wzgórek łonowy, z pozostawieniem cienkiego paseczka wzdłuż, wargi sromowe od zewnątrz, obszar między pośladkami i oczywiści pachwiny. Trzecią, nazywaną królową depilacji woskiem jest metoda brazylijska, w której usuwane są wszystkie włoski od pachwin aż po szparę między pośladkami.fot. unsplash

Najczęstsze pytania dotyczące woskowania bikini

Czy należy wziąć prysznic przed depilacją?

Na pewno będziesz czuła się bardziej komfortowo, jeżeli Twoja skóra będzie w tym miejscu czysta. Poza tym na czystej skórze wosk działa o wiele lepiej i łatwiej jest usunąć włoski. Ważne jest, aby nie używać gorącej wody, gdyż może to bardziej podrażnić skórę podczas depilacji. Na 48 h przed woskowaniem można również wykonać delikatny peeling okolic intymnych.

Czy można wykonać woskowane w trakcie miesiączki?

Można, ale musisz liczyć się, że będzie to bardziej bolesne. Specjaliści nie zalecają depilacji podczas okresu, ponieważ miejsca intymne są wtedy szczególnie wrażliwe, a dodatkowo może to być dla Ciebie krępujące. 

Jak długo należy zapuszczać włoski przed wizytą?

Lepiej, aby Twoje włoski były nieco dłuższe, ponieważ ewentualnie można je przyciąć. Zbyt krótkie włoski po prostu nie będą wypadać. Optymalna długość to 1 cm, dlatego powinnaś unikać golenia się na co najmniej 2 tygodnie przed wizytą.fot. unsplash

Czy zawsze trzeba zdjąć bieliznę?

To zależy od specjalisty i oczywiście od Ciebie. Przed depilacją każda klientka otrzymuje papierowe majtki, które możesz założyć lub nie. Najważniejszy jest Twój komfort.

Czy jest coś, czego nie wolno robić po zabiegu?

Od razu po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce, kąpieli w gorącej wodzie oraz łaźni parowej czy sauny. Pory po depilacji są otwarte, a powyższe czynności mogą spowodować wysypkę. Powinnaś również unikać kąpieli w basenie publicznym, ponieważ tuż po zabiegu łatwo o infekcję. Również noszenie bardzo obcisłych spodni może powodować wysypkę.fot. unsplash

Zobacz też: Koniec z terrorem depilacji. Modelki pokazują włosy łonowe w reklamie maszynki do golenia

Polecane wideo

Bikini underboob. Tylko dla odważnych!
Bikini underboob. Tylko dla odważnych! - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 4.6 / 5
gość (Ocena: 5) 19.08.2019 09:50
zdecydowanie polecam figurena na blokadę apetytu oraz przyśpieszenie przemiany materii. Te połączenie dało mi rezultat 12kg w 3 miesiące stosowania.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 3) 19.08.2019 07:10
Woskowanie to przeżytek. Depilacja pastą cukrową to jest to czego potrzeba kobietą
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie