Jak pielęgnować skórę po depilacji laserowej?

Czy depilacja laserem boli? Jak ograniczyć ryzyko wrastania włosków? Redakcja testuje zabieg na własnej skórze!
Jak pielęgnować skórę po depilacji laserowej?
01.07.2019

Zdarza ci się czasem zazdrościć mężczyznom, że nie muszą sobie golić nóg, okolic bikini, rąk, a nawet pach? Wystarczy, że rano wezmą szybki prysznic i są gotowi do wyjścia. Żadnych przygód z zaciętymi w pośpiechu łydkami, żadnych krostek po depilacji woskiem, żadnych nerwów z powodu niedokładnie rozpuszczonych kremem włosków.

Niestety, los tak chciał, że to właśnie my, kobiety, musimy mieć idealnie gładkie ciało. Jakiekolwiek włoski pod pachami czy na nogach są bowiem odbierane jako efekt niechlujstwa i zaniedbania. Na szczęście jest skuteczny sposób na to, by na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia: depilacja laserowa, z której niedawno skorzystałam już po raz trzeci.

Cykl wizyt w gabinecie medycyny estetycznej rozpoczęłam 20 tygodni temu. Zdecydowałam się wtedy na depilację łydek laserem diodowym Light Sheer Duet w gabinecie Epilira, znajdującym się na warszawskim Powiślu (Epilira jest również dostępna dla klientek z Wrocławia).  – Laser ten jest najnowszym, najszybszym i zarazem najmocniejszym systemem z cenionej na całym świecie serii LightSheer® – tłumaczy Joanna Stryjewska z firmy Epilira, oferującej zabiegi na tym właśnie sprzęcie. – Trzeba przy tym pamiętać, że Light Sheer Duet zadziała wyłącznie na owłosienie ciemne. Wynika to z faktu, że laser, generując wiązkę promieni świetlnych o określonej długości fali, działa selektywnie na zawarty w skórze i włosach barwnik - melaninę. Transferując energię do mieszków włosowych, trwale je niszczy. Osoby rudowłose oraz blondynki z bardzo jasnymi włoskami na ciele nie powinny więc poddawać się depilacji laserowej, ponieważ ta nie przyniesie żadnego efektu – dodaje.

Light Sheer Duet

O ile pierwszym zabiegiem byłam zachwycona, ponieważ efekt był widoczny gołym okiem (wolniej odrastające włoski, miniobszary, na których włosy przestały rosnąć w ogóle), o tyle drugi zabieg nieco mnie rozczarował. Szczecinka na łydkach rosła jakby nigdy nic, a ja miałam wrażenie, że włosów w ogóle nie ubyło.

Do trzeciego zabiegu w Rclinic miałam więc sceptyczne podejście. Kiedy opowiedziałam o swoich obserwacjach specjalistce, wykonującej depilację, usłyszałam, że większość klientek ma odczucia podobne do moich. Zostałam również zapewniona, że każdy kolejny zabieg laserem będzie przynosił coraz więcej korzyści.

I rzeczywiście – po trzeciej wizycie w gabinecie Epilira, włosów na moich łydkach sukcesywnie ubywa. Rosną dużo wolniej, dlatego golę je maksymalnie dwa razy w tygodniu (co za wygoda i oszczędność czasu!), do tego nie wrastają w skórę i nie powodują stanów zapalnych, czy krostek. Na łydkach mam również coraz więcej miejsc, w których włosy przestały rosnąć w ogóle. Do całkowitego pozbycia się ich jest więc coraz bliżej.

rclinic

To jednak nie wszystko. W klinice dowiedziałam się, że po zabiegach laserowych warto wykonać na skórze specjalistyczny peeling, który złuszcza obumarłe komórki warstwy rogowej naskórka, nawilża ciało oraz przede wszystkim ogranicza wrastanie włosów po goleniu. Ponieważ zabieg taki również oferuje warszawska klinika Rclinic, natychmiast zapisałam się na dogodny termin, który wypadł dokładnie 7 dni po depilacji laserem.

Zabieg pielęgnacyjny został podzielony na dwa etapy. Najpierw na moich łydkach wykonano peeling enzymatyczny, który jest idealny dla skóry delikatnej, wrażliwej, skłonnej do rozszerzonych naczynek. Złuszczanie naskórka przypominało masaż i było bardzo przyjemnym, relaksującym doświadczeniem. Dodatkowym plusem zabiegu okazało się również to, że z moich nóg zeszła opuchlizna, do której niestety mam skłonność przez długotrwałe siedzenie w jednym miejscu.

Kolejny etap to natomiast głębokie nawilżenie ciała za pomocą UltraRich Body Cream. Produkt efektywnie niweluje uczucie ściągnięcia, przynosząc ulgę wysuszonej skórze. Zawiera aktywny kompleks Enviromnental Complex z glikolipidami, kwas hialuronowy i olejek z wieczornego pierwiosnka, które doskonale penetrują w głąb wysuszonej skóry, wypełniając ją i regenerując. Muszę przyznać, że preparat rewelacyjnie przywrócił mojej skórze miękkość i gładkość.

rclinic

Jak oceniam zabieg pielęgnacyjny po depilacji? Moim zdaniem zasługuje absolutnie na najwyższą notę, ponieważ nie tylko nawilża, koi, regeneruje i odpręża, ale również zapobiega wrastaniu włosków w skórę. Po tym zabiegu moje łydki są gładkie, a problem nieestetycznych krostek zniknął całkowicie.

Z jakimi wydatkami musi liczyć się osoba, która decyduje się na trwałe pozbycie się owłosienia oraz na zabieg pielęgnacyjny po depilacji laserowej?

Koszt jednorazowego zabiegu laserem na jedną część ciała wynosi w Epilira zaledwie 169 zł. Każda kolejna partia wykonana na tej samej wizycie to dodatkowe 120 zł. Zdecydowanie najbardziej opłaca się jednak wykupienie całego pakietu bez limitów: seria depilacji laserowej dla jednego fragmentu ciała (np. łydek) kosztuje wówczas 899 zł, a dla całego ciała – 4449 zł. To niedużo, zwłaszcza że pozbywamy się włosów na całe życie i nie będziemy już zmuszone do kupowania całego arsenału golarek, depilatorów, kremów i wosków.

 

rclinic

Z kolei koszt peelingu enzymatycznego po depilacji to 120 zł na całe ciało. Warto z niego skorzystać, ponieważ kondycja skóry po zabiegu jest wyraźnie poprawiona, a relaks w czasie masażu jest naprawdę bezcenny.

Za kolejne 10 tygodni poinformuję Was, jak tym razem moja skóra zareaguje na laser. Jestem dokładnie na półmetku (mam przed sobą jeszcze trzy zabiegi), więc do tego, by cieszyć się całkowicie gładkimi nogami coraz bliżej!

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie