„Włosy łonowe to naturalna sprawa”. Te dziewczyny nie golą bikini i pokazują odważne zdjęcia

Na dobre pożegnały się z maszynką do golenia w „tych” miejscach.
„Włosy łonowe to naturalna sprawa”. Te dziewczyny nie golą bikini i pokazują odważne zdjęcia
Fot. Instagram.com (@itshairymary/@artsgalleryofworld)
03.07.2019

Nam, kobietom, już od najmłodszych lata wmawia się, jakie mamy być i jak wyglądać. Powinnyśmy być uprzejme i ułożone (bo tak zachowuje się grzeczna dziewczynka), nie przeklinać (to nie przystoi damie) i nie nadużywać alkoholu (przecież nie ma nic bardziej żenującego niż pijana kobieta). Powinnyśmy też dbać o to, aby wygląd naszych ciał był dostosowany do obowiązujących kanonów piękna, a to oznacza, że mamy liczyć kalorie i mieścić się w odpowiednie rozmiary, nosić kobiece (ale niekoniecznie wygodne) ubrania i buty, oraz walczyć z każdym “niepożądanym” włoskiem, który pojawi się na naszym ciele - zwłaszcza na nogach, pod pachami czy w okolicach bikini. 

Zobacz również: Koniec z terrorem depilacji. Modelki pokazują włosy łonowe w reklamie maszynki do golenia

Chyba nie musimy dodawać, że to wykańczające i w wielu kobietach wywołuje niemałą presję, aby być “idealnymi” za wszelką cenę, także za cenę rezygnacji z samej siebie oraz wiecznego niezadowolenia czy wręcz nienawiści do swojego ciała. Na szczęście coraz więcej kobiet mówi “stop” i otwarcie buntuje się przeciwko przymusowi dostosowywania się do kanonów piękna lansowanych chociażby przez przemysł modowy i kosmetyczny.

Jednym z wyrazów takiego buntu jest rezygnacja z depilacji miejsc intymnych, co dla wielu osób, zwłaszcza w trwającym obecnie sezonie wakacyjnym, jest nie do pomyślenia. One jednak nic sobie z tego nie robią i nie przejmują się opinią ani komentarzami innych. Kobiety, które rezygnują z depilacji bikini otwarcie pokazują swoje zdjęcia w mediach społecznościowych i są dumne ze swoich ciał. To dla was szokujące czy naturalne? 

Polecane wideo

Zarosły, ale wciąż są śliczne. Owłosionymi pachami podbijają Internet
Zarosły, ale wciąż są śliczne. Owłosionymi pachami podbijają Internet - zdjęcie 1
Komentarze (16)
Ocena: 4.75 / 5
gość (Ocena: 1) 05.07.2019 01:57
Gdzie są wcześniejsze komentarze, które były tu w środę? Komuś się nie podoba, że nie wszyscy zachwycają się łonowcami wystającymi z majtek? Kobiety mają prawo do wyrażania opinii. A tymczasem zaczyna panować futroterror. Albo zarastasz i prezentujesz busz na całym ciele, albo won
odpowiedz
Marta 34 lata (Ocena: 5) 03.07.2019 12:11
Ohyda-ja tam golę się dla siebie a nie dla męża i nawet jeżeli dożyję i będę mieć np.85 lat nadal będę się tam golić(jeżeli zdrowie pozwoli)bo moje włosy jak i czyjeś mnie obrzydzają
zobacz odpowiedzi (7)
gość (Ocena: 5) 03.07.2019 11:24
Nie rozumiem tylko tej pogardy (na początku artykułu )do tego, że jesteśmy wychowywane żeby być uprzejmym i grzecznymi. Przecież obie płcie są tego uczone, co złego jest w tym żeby być miłym dla ludzi i nie przeklinać? A co do włosów to się zgadzam. Ja bym nie wyszła na plażę z nieogolonymi nogami i okolicami bikini, ale tylko dlatego że wszyscy mają gładkie bo kultura każe
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.07.2019 10:11
Nie wyobrażam sobie paradować w kusych majtkach z wystającymi łoniakami i takie reklamy to dla mnie glupota, bo i tak żadna z kobiet nie odważy się tak chodzić po ulicy (poza tymi rozwrzeszczanymi feministkami) . Nie chcesz to nie gol ale musisz sie chwalić włosami z odbytu na prawo i lewo. No właśnie, faceci nie gola i czy pokazują wystające z majtek łoniaki? A na krostki po goleniu polecam alantan lub talk dla niemowląt.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 03.07.2019 09:22
dla mnie to jest wspaniałe. W pewnym momencie dałyśmy się sterroryzować dziwacznym kanonom piękna, które wymagają od nas wielu poświęceń. Dlaczego mężczyźni nie golą nóg i pach? My też nie powinnyśmy być do tego zmuszane. OK, ja golę, ale mam wiecznie krosty na łydkach i bikini, a mój facet się krzywi, jak czuje, że nogi nie są idealnie gładkie. Kurcze, takiemu to dobrze, bo on raz na jakiś czas ogoli i opryska wodą twarz i jest gotowy do wyjścia. Gdzie tu sprawiedliwość i kiedy włosy na kobiecym ciele stały się czymś obrzydliwym?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie