Domowy depilator laserowy – czy warto w niego zainwestować?

Czym charakteryzują się urządzenia tego typu i czy warto w nie zainwestować?
Domowy depilator laserowy – czy warto w niego zainwestować?
fot. Taylor Hernandez / Unsplash
18.06.2019

Depilacja laserowa cieszy się ogromnym powodzeniem, zwłaszcza wśród tych z nas, które nie chcą tracić czasu na uciążliwe zabiegi golarką czy depilatorem. Choć w wielu gabinetach kosmetycznych pojawiły się dodatkowe usługi tego typu, niestety nadal są one dosyć kosztowne, zwłaszcza jeśli zależy nam na pozbyciu się owłosienia z kilku partii ciała. Biorąc pod uwagę ten fakt, naturalnym następstwem było pojawienie się depilatorów laserowych do użytku domowego.

Jak działa depilator laserowy?

Sposób działania depilatorów laserowych jest związany ze zjawiskiem fototermolizy. Polega ono na emitowaniu przez urządzenie wiązki światła, która trafia bezpośrednio do cebulki włosa, jednocześnie niszcząc ją. Sprzęty tego typu wyróżniają się dużą precyzją i są w pełni bezpieczne dla człowieka, ponieważ działają powierzchniowo. Zabieg wpływa na włosy, które są w fazie wzrostu. Z tego względu, aby pozbyć się całości, należy kilkakrotnie powtórzyć czynność. Emitowane wiązki światła są pochłaniane przez barwnik znajdujący się w cebulce – melatoninę. Największą skuteczność osiągną więc te osoby, które mają najwięcej owego barwnika. Będzie przejawiać się to ciemnym owłosieniem przy jasnej karnacji.

fot. Mel Poole / Unsplash

Jakie są efekty zabiegów depilatorem laserowym?

Efekty będą coraz lepsze wraz z częstotliwością powtarzania zabiegów. W zależności od rodzaju urządzenia, w dołączonej instrukcji obsługi powinna znaleźć się informacja o tym, przez jaki czas należy wykonywać depilację oraz w jakich odstępach czasu. Po zakończeniu cyklu, zazwyczaj konieczne jest wykonanie kilku sesji przypominających, gdy zauważymy, że włoski zaczynają odrastać. Skuteczność depilacji laserowej jest bowiem uzależniona od grubości i rodzaju owłosienia. Podobnie jak zabiegi wykonywane w salonie, nie mamy 100% gwarancji, że włosy znikną całkowicie. Jest to jeden z głównych argumentów, podawanych przez osoby preferujące depilację laserową w warunkach domowych. Po jednorazowym zakupie urządzenia możemy bowiem powtarzać zabieg aż do osiągnięcia upragnionych efektów, podczas gdy depilacja w salonie będzie zawsze wiązać się z kolejnym kosztem.

fot. Phi Phi / Unsplash

Osoby obdarzone bardzo jasnymi włoskami nie powinny decydować się na zakup depilatora laserowego, bo z dużym prawdopodobieństwem nie uzyskają zadowalających efektów. W tej samej sytuacji są posiadaczki ciemnej karnacji, które nie mogą przeprowadzać zabiegów ze względów bezpieczeństwa.

Depilator laserowy – zalety i wady

Depilatory zapewniają najbardziej trwały efekt spośród wszystkich innych metod depilacji, wykonywanych w warunkach domowych. Sam zabieg nie należy do bardzo czasochłonnych. W porównaniu do usuwania owłosienia przy użyciu klasycznego depilatora jest zupełnie bezbolesny i nie powoduje wrastania włosków. Dodatkowo cały proces jest bezpieczny i nie wymaga tak częstego powtarzania, jak w przypadku zwykłych maszynek do golenia. Dużą zaletą depilatorów laserowych jest również to, że same urządzenia należą do bardzo żywotnych. Ilość impulsów zazwyczaj wynosi około 200-250 tys., co pozwala na użytkowanie nawet przez 20 lat. Jednorazowy zakup będzie więc inwestycją na długi czas.

Oczywiście tak jak każde urządzenie, depilator laserowy ma również swoje wady. Dla wielu osób może być nią konieczność dłuższego oczekiwania na rezultaty. Warto pamiętać o tym, że pomiędzy kolejnymi sesjami włoski trzeba golić tradycyjnym sposobem. Skuteczność zabiegów jest uzależniona również od przestrzegania ich zalecanej częstotliwości. Barierą może być też kwota zakupu, która rośnie w zależności od wyboru marki i dodatkowych funkcji urządzenia.

 

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem oferującym elektronikę Sferis.pl

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 19.06.2019 11:03
Kupiłam w tamtym roku depilator laserowy i jestem mega zadowolona z efektów :) mam grube i czarne włoski, które musiałam golić codziennie, a teraz mam spokój i tylko co jakiś czas maszynką przejade po nogach, żeby zgolić pojedyncze niedobitki :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.06.2019 07:28
Wszystko prawda. W tym roku na wiosnę kupiłam Philips Lumea. To była najlepsza decyzja, jaką mogłam podjąć. Byłam już załamana i zmęczona usuwaniem mojego owłosienia z nóg, rąk, brzucha, szyi. Po goleniu cała skóra podrażniona, zwłaszcza ubraniem, a następnego dnia wypadałoby znów powtórzyć torturę. Depilacja woskiem- ból okropny. Po obu sposobach strasznie wrastają mi włoski,to nie do opanowania-na rękach i pod pupą,tam gdzie skóra jest delikatna,mam blizny po tym. Po Lumei jest spokój z wyrastającymi włoskami. Zabieg jest czasochłonny,trwa ok 2h na całe ciało, ale warto. Powtarzam go co 2 tyg i wątpię,bym mogła robić to rzadziej, nie z moim owłosieniem. Ale naprawdę polecam. Ulga niesamowita.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie