Gdy przesadzisz z samoopalaczem... 5 najszybszych sposobów na usunięcie smug i zacieków

Samoopalacz to szybko sposób na uzyskanie opalenizny. Co jednak zrobić, gdy na ciele pojawią się zacieki?
Gdy przesadzisz z samoopalaczem... 5 najszybszych sposobów na usunięcie smug i zacieków
fot. unsplash
16.06.2019

Na początku lata, kiedy odsłaniamy coraz więcej ciała, chcemy nadać mu nieco blasku i sięgamy po nieśmiertelne samoopalacze. To tani i szybki sposób na uzyskanie pięknej opalenizny, którym jednak łatwo można zrobić sobie krzywdę. Samoopalacz niesie ryzyko powstawania nieestetycznych plam, których pozbycie się wymaga specjalnych sztuczek. Jeżeli przesadziłaś z samoopalaczem, zobacz, jak możesz go usunąć!

Zobacz tez: Blada dziewczyna tak bardzo uzależniła się od solarium, że dziś ma... czarną skórę!

Najlepsze sposoby na usunięcie samoopalaczafot. unsplash

Peeling

O ile plamy są niewielkie, możesz zacząć od zrobienia peelingu, najlepiej z dodatkiem olejku. Możesz użyć zwykłej oliwy z oliwek lub oleju kokosowego, który pomaga uporać się z nieestetycznymi plamami. Zmieszaj peeling z olejem i wmasuj w skórę. Powtarzaj kilka razy, a plamy powinny zniknąć.

Sok z cytryny

To zawsze dobry pomysł na tego typu problemy, zwłaszcza, że większość z nas ma cytrynę w domu. Wystarczy, że wyciśniesz sok z cytryny do miseczki, a następnie zanurzysz w nim płatek kosmetyczny. Wcieraj sok w miejsca, z których chcesz usunąć nadmiar produktu aż do momentu rozjaśnienia ciała.

Szare mydło

To jeden z tych produktów, z którym nie rozstawały się nasze babcie. Szare mydło jest produktem do zadań specjalnych i świetnie radzi sobie z wszelkimi zabrudzeniami. Okazuje się, że również na plamy po samoopalaczu działa na pięć z plusem. 

Proszek do pieczenia/ soda oczyszczona

Te dwa produkty z pewnością większość z nas ma w swojej kuchni i oba pomogą Ci pozbyć się plam oraz nadmiaru samoopalacza. Wystarczy, że sodę lub proszek połączysz z wodą, tworząc papkę i delikatnie wmasujesz w ciało aż skóra zacznie blednąć. 

Specjalny zmywacz do sztucznej opalenizny

Widząc rozprzestrzeniający się problem smug i plam po samoopalaczu, producenci kosmetyków pokusili się o stworzenie specjalnych produktów, które poradzą sobie z tym problem. Możesz dostać je w większości drogerii.

Zobacz też: Ludzkie SKWARKI: 10 najgorszych ofiar samoopalacza

Trudno uwierzyć, że urodziła się biała. To zrobiły z nią zastrzyki i solarium
Trudno uwierzyć, że urodziła się biała. To zrobiły z nią zastrzyki i solarium - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie