7 mitów na temat antyperspirantów. Czy na pewno dobrze ich używasz?

To może Cię zaskoczyć...
7 mitów na temat antyperspirantów. Czy na pewno dobrze ich używasz?
fot. unsplash
29.05.2019

Antyperspirant to produkt, którego używa codziennie niemal każdy z nas. Ma on chronić przed nieprzyjemnych zapachem, nadmiernym poceniem, za czym idzie poprawa naszego samopoczucia i komfortu. Choć używamy go codziennie, w głowie pojawia się szereg pytań, czy stosujemy go właściwie, czy jest szkodliwy itd, a krążące mity niejednokrotnie przedstawiają go w złym świetle. To jak kto jest w końcu z tym antyperspirantem? Obalamy największe mity!

Zobacz też: Sprawdzone i skuteczne sposoby na nadmierną potliwość

Mity dotyczące antyperspirantówfot. unsplash.com

#1 Antyperspirant powinniśmy aplikować rano

"Antyperspiranty mają dwie najważniejsze funkcje: mają zmniejszać wydzielanie potu oraz niwelować nieprzyjemny zapach, dlatego dla uzyskania jak najlepszych rezultatów, zalecam stosowanie go przed pójściem spać "- mówi Laurie Coyle, R&D Director Unilever US. "Gdy śpimy, nasz metabolizm zwalnia i w rezultacie mniej się pocimy. Dzięki temu antyperspirant tworzy skuteczną warstwę ochrony przed wilgocią. Rano możesz zaaplikować produkt ponowie, jeżeli masz taką potrzebę". - dodaje.

#2 Nie ma różnicy pomiędzy antyperspirantem a dezodorantem

Te dwa słowa, często są używanie zamiennie, ale to błąd. Wspólną cechą antyperspirantu i dezodorantu jest z pewnością niwelowanie nieprzyjemnego zapachu. Jednak zasadniczą różnicą jest to, że dezodorant w przeciwieństwie do antyperspirantu nie zawiera aluminium, który daje poczucie suchości pod pachami. Wybór zależy, więc od preferencji, a także stylu życia. Jeżeli nie masz problemu z nadmierną potliwością, może się okazać, że dezodorant będzie dla Ciebie wystarczającym rozwiązaniem.

#3 Antyperspirant może powodować raka piersi

Wielu lekarzy i specjalistów przyjrzało się tej popularnej plotce, jakoby antyperspirant miałby powodować raka. Na dzień dzisiejszy nie ma przekonujących dowodów naukowych na to, że ryzyko zachorowania na raka piersi wzrasta wraz ze stosowaniem antyperspirantów.

#4 Mężczyźni pocą się bardziej niż kobiety

Nie można tego jednoznacznie stwierdzić. Stopień potliwości zależy raczej od stylu życia i wielkości ciała niż od płci. Osoby bardziej aktywne, o większych rozmiarach ciałach wytwarzają więcej potu. Jednak pojedynczy gruczoł potowy, nie różni się wielkością u mężczyzny i kobiety. Mężczyźni mogą pocić się bardziej, tylko ze względu na większą ilość gruczołów.

#5 Antyperspirant zapobiega uwalnianiu toksyn przez organizm

Nie, nie i jeszcze raz nie. Głównymi organami w organizmie, które usuwają toksyny są wątroba i nerki. Uboczne produkty przemiany materii wydalane są przez mocz. Pocenie się nie jest biologicznym sposobem pozbywania się toksyn z organizmu. 

#6 Alzheimer powiązany jest ze stosowaniem antyperspirantu

Z badań wynika, że aktywne stosowanie aluminium w antyperspirantach nie powoduje ani nie zwiększa ryzyka zachorowania na Alzheimera. Każdy nowy produkt badany jest pod wieloma kątami, a naukowcy przekonują, że antyperspiranty są bezpieczne. 

#7 Antyperspirant zapobiega również poceniu się stóp

Produkty tego typu są dedykowane do stosowania pod pachami, dlatego nie zaleca się używania ich do stóp lub innej części ciała. Lepiej sięgać po produkty specjalnie stworzone dla danej partii ciała.

Zobacz też: ŻEGNAMY SIĘ Z POTEM RAZ NA ZAWSZE! ZATWIERDZONO INNOWACYJNĄ METODĘ WALKI Z POTEM

Regularnie trenuje na siłowni, ale z jej ciałem stało się coś dziwnego. Wciąż tyje
Regularnie trenuje na siłowni, ale z jej ciałem stało się coś dziwnego. Wciąż tyje - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 2.5 / 5
gość (Ocena: 2) 30.05.2019 10:00
Sami jeszcze niedawno pisaliście o badaniach, które potwierdzałyby negatywne skutki użycia antyperspirantów, w szczególności rozwój nowotworów. Sprzeczne informacje
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie