Przepiękna studentka całkowicie zrezygnowała z depilacji. Internauci: „Nigdy nie znajdziesz sobie chłopaka!”

Pokazała swoje zarośnięte nogi. W komentarzach zaroiło się od agresywnych wpisów.
Przepiękna studentka całkowicie zrezygnowała z depilacji. Internauci: „Nigdy nie znajdziesz sobie chłopaka!”
Fot. YouTube.com/Boris Crosby
04.04.2019

Kobiety żyją pod nieustanną presją dotyczącą swojego wyglądu. Powinny być szczupłe (zauważyliście, że środki do odchudzania reklamują tylko kobiety?), mieć ładne włosy i paznokcie i pamiętać o codziennym makijażu. Oraz obowiązkowo i regularnie wykonywać depilację, bo żadna kobieta “nie powinna” mieć owłosionych nóg, pach czy okolic bikini. 

Zobacz również: Mają prześliczne buzie i... włosy pod pachami. Te dziewczyny się NIE DEPILUJĄ!

Jednak nie wszystkie kobiety zamierzają dłużej poddawać się tej presji społeczeństwa dotyczącej tego, jak powinny wyglądać i dbać o swoje ciało. W mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej akcji w duchu “body positive”, w ramach których kobiety z dumą pokazują swoje ciała, nawet jeśli nie wpasowują się w obowiązujące “kanony piękna”Jedną z takich akcji jest “januhairy”, w ramach której kobiety w styczniu rezygnują z golenia się. Inną głośną inicjatywą, która odbiła się medialnym echem nosiła nazwę #unicornarmpithair. Tym razem chodziło o zapuszczanie włosów pod pachami i farbowanie je na wszystkie kolory tęczy. 

Jednak mimo coraz większej społecznej tolerancji dla swobody jeśli chodzi o postępowanie ze swoim ciałem, duża część ludzi w dalszym ciągu atakuje osoby, które nie zamierzają dostosować się do obowiązujących norm. Jedną z takich osób jest 24-letnia Ana Calatayud Perez-Manglano. Dziewczyna pochodzi z Hiszpanii i jest naprawdę przepiękna. Z pewnością nie może narzekać na tłumy adoratorów.

Fot. YouTube.com/Boris Crosby

Ale parę dni temu Ana wywołała w Sieci prawdziwą burzę. Pokazała filmik, na którym eksponuje swoje owłosione nogi. I nie chodzi o drobne włoski, które pojawiają się na skórze parę dni po goleniu. 24-latka nie depilowała się już od 4 miesięcy - po raz ostatni sięgnęła po golarkę w listopadzie 2018 roku. W rozmowie z mediami wyjaśniała, że po prostu nie miała ochoty dłużej się golić, a wróci do depilacji tylko wtedy, kiedy znowu tego zapragnie. 

Fot. YouTube.com/Boris Crosby

Na filmik wrzucony do Internetu przez Anę zareagowały tysiące ludzi. Niestety większość komentarzy pod jej adresem było nieprzyjemnych, a wręcz agresywnych i seksistowskich. Na skrzynkę dziewczyny zaczęły spływać wiadomości od mężczyzn, którzy pisali m.in.:  

Pewnie już od dawna nie uprawiałaś seksu. 

Gdyby moja dziewczyna tak wyglądała, od razu bym z nią zerwał. 

To okropne i obrzydliwe. 

Jeśli nie chcesz uprawiać seksu, po prostu to powiedz. 

Ana przekonuje, że za jej decyzją o rezygnacji z depilacji nie kryje się żaden protest ani światopogląd.  

Po prostu byłam leniwa i nie chciałam się golić. Nie mam na tym punkcie żadnych kompleksów i nie obchodzi mnie, co mówią ludzie. Nie wstydzę się moich owłosionych nóg. Kobiety tak właśnie wyglądają, mają włosy, i to od nas zależy, czy będziemy je golić czy nie. To nie ma nic wspólnego z feminizmem albo próbą udowodnienia swojej racji – po prostu nie chciałam dłużej się golić. Mam dosyć przymusu depilowania się ze strony społeczeństwa. Nie będę tego robić, dopóki nie poczuję, że tego chcę. Przestałam się golić w listopadzie i nie wiem, kiedy do tego wrócę. 

Fot. YouTube.com/Boris Crosby

24-latka dodaje też, że jej decyzja o rezygnacji z depilacji nie ma żadnego wpływu na jej życie miłosne. “W tej chwili jestem singielką, ale nigdy nie miałam żadnego problemu z moimi byłymi chłopakami. Żaden facet nigdy nie zmusił mnie do tego, żebym ogoliła nogi, bo to obrzydliwe. Mimo negatywnych komentarzy Ana nie zamierza poddać się presji i chwycić za depilator. Dodaje, że dostaje też pozytywne wiadomości od innych kobiet, które dziękują jej za to, że normalizuje kobiece owłosienie 

Zgadzacie się z jej filozofią? 

Zobacz również: Januhairy: Dziewczyny przez miesiąc nie używają golarki i pokazują, jak mocno zarosły!

Januhairy to był dopiero początek. Teraz kobiety zapuszczają i farbują włosy pod pachami!
Januhairy to był dopiero początek. Teraz kobiety zapuszczają i farbują włosy pod pachami! - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (6)

Ocena: 5 / 5
xyz (Ocena: 5) 06.04.2019 15:19
Sama też mam nogi owłosione zimą, bo nie zakładam wtedy sukienek, ani spódnic. Latem i wiosną je golę. Teksty typu nie znajdziesz faceta itp są słabe. Nigdy nie miałam z tym problemu, a wszystko dzięki temu, że mój urok polega nie tylko wyglądzie, ale i osobowości, charakterze, moich pasjach, poczuciu humoru i dystansie do siebie. Polecam!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.04.2019 13:15
po prostu fleja z dziurawymi skarpetami - je pewnie tez w ramach prostestu nie ceruje czy wymienia - o mycie nie ma co pytac
odpowiedz
nieumyta çipa (Ocena: 5) 05.04.2019 20:51
ćipy też nie goli i włosów na düpie? 🤣
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.04.2019 20:05
Szczerze ? Nie interesuje mnie to czy któraś się goli, czy nie. Jeśli nie chce tego robić bo nie czuje takiej potrzeby, to niech tego nie robi, ludzie żyjcie i dajcie żyć innym! Też nie rozumiem tego musu narzuconego przez społeczeństwo, a zwłaszcza przez kobiety, że każda musi się golić, albo być szczupła żeby znaleźć faceta. Ja jestem ,,przy kości,, , i dobrze mi z tym. Nie potrzebuję do szczęścia p*erdolenia innych w stylu ,,schudnij bo facet cię rzuci dla innej,,.Otóż mój facet kocha mnie taką, jaka jestem a innym nic do tego.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.04.2019 17:33
To nie jest normalne kobiece owłosienie... ona ma nogi jak facet. Samej czasem nie chce mi się golić ale nigdy w życiu nie miałam takiego buszu...
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie