Znamiona szpecą nawet 80 proc. ich ciała. Mimo to odważyli się pokazać przed fotografem

Tym samym udowadniają, że piękno ma różne oblicza.
Znamiona szpecą nawet 80 proc. ich ciała. Mimo to odważyli się pokazać przed fotografem
Fot. Instagram.com (@mrelbank)
16.03.2019

Nietypowy wygląd może stać się przyczyną wielu kompleksów, a także braku akceptacji czy wręcz ataków słownych pod swoim adresem. Wielu ludzi nie akceptuje odmienności, uważa ją za coś nienaturalnego, a wręcz chce z nią walczyć. Trudno się dziwić, że wobec tego osoby o odmiennej urodzie czy różnych specjalnych cechach wyglądu często czują się z nimi niekomfortowo, albo ukrywają się przed światem. 

Zobacz również: Najpierw wchodzą usta, a dopiero później cała reszta. Ich wargi za chwilę eksplodują

Ale odmienność to przecież nic złego ani nienaturalnego. Może nawet zapewnić rozpoznawalność i karierę oraz wielkie pieniądze - wystarczy wspomnieć przykład Winnie Harlow, modelki z bielactwem, która dziś może się pochwalić statusem supermodelki oraz Aniołka Victoria’s Secret. Aby pokazać, że piękno ma różne oblicza, coraz częściej powstają wyjątkowe projekty fotograficzne i nie tylko. Ostatnio fotograf Brock Elbank zaprosił do współpracy osoby cierpiące na nieuleczalną chorobę skóry. Ich ciała pokrywają wrodzone znamiona melanocytowe, czyli wypukłe lub płaskie zmiany składające się z melanocytów, tkanki łącznej i naczyń krwionośnych. Znamiona mogą pokrywać nawet 80 proc. ciała chorych. Ta przypadłość jest bardzo rzadka, a osoby, które na nią cierpią, często czują się osamotnione i odizolowane. Dlatego projekt Brocka Elbanka miał za zadanie m.in. zbliżyć takie osoby do siebie, a także pokazać ich znamiona jako coś wyjątkowego, a nie jako różnicę, która oddziela ich od reszty społeczeństwaW efekcie powstała seria intymnych, czarno-białych portretów, na których osoby cierpiące na wrodzone znamiona z dumą i szczerością pokazują swoje przebarwienia. Projekt został zatytułowany “How Do You C Me Now” (“Jak mnie teraz postrzegasz”) i zostanie pokazany w jednej z londyńskich galerii, zanim uda się w światowe tournee. 

Wybraliśmy najbardziej niesamowite zdjęcia, które stanowią intymne portrety osób cierpiących na wrodzone znamiona melanocytowe. Które z nich zrobiło na was największe wrażenie? 

Całe życie nienawidziła swoich piegów. Dziś dzięki nim robi OSZAŁAMIAJĄCĄ karierę!
Całe życie nienawidziła swoich piegów. Dziś dzięki nim robi OSZAŁAMIAJĄCĄ karierę! - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (5)

Ocena: 3.4 / 5
Jednozdaniowa (Ocena: 1) 18.03.2019 17:55
To jest na swój sposób piękne.
odpowiedz
Jednozdaniowa (Ocena: 1) 18.03.2019 17:49
To jest na swój sposób piękne.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.03.2019 14:03
wspolczuje bardzo.a ja sie wstydze bo mam piegi na rekach j ramionach.... glupia ja.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 16.03.2019 10:39
Jejku, współczuje im i ich lekarzom i wcale nie chodzi mi o wygląd, tylko o to, że znamiona trzeba często badać, a oni mają ich naprawdę dużo.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie