Kształt brwi zdradza, jaką będziesz żoną i kochanką. Faceci mają swój ulubiony typ

Wyniki tego badania są jednoznaczne.
Kształt brwi zdradza, jaką będziesz żoną i kochanką. Faceci mają swój ulubiony typ
Fot. Unsplash
16.01.2019

Brwi to bardzo niedoceniany element naszego wyglądu. Eksperymentujemy z ich kształtem, grubością, kolorem. Wyrywamy, uzupełniamy, stylizujemy i tak w kółko. Ulegamy modzie, a później często tego żałujemy. Tym bardziej, że przedstawicielom płci przeciwnej naprawdę nie jest wszystko jedno i bywamy na tej podstawie oceniane.

Zobacz również: KU PRZESTRODZE: Tak się kończy oszczędzanie na makijażu permanentnym brwi

Mamy na to konkretne dowody. Naukowe! Badacze z prestiżowego Oakland University w Stanach Zjednoczonych postanowili sprawdzić, kiedy owłosienie nad oczami jest obiektywnie ładne. Sondaż przeprowadzony na sporej grupie respondentów rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Wnioski są o tyle zaskakujące, że całkowicie przeczą poprzednim tego typu eksperymentom.

W badaniu wzięło udział tysiąc ankietowanych, którym zaprezentowano serię zdjęć kobiet. Zadaniem uczestników było ocenienie atrakcyjności każdej modelki. Wtedy jeszcze nie wiedzieli, że naukowców interesują przede wszystkim ich brwi.

Grubsze brwi u kobiet są preferowane przez mężczyzn. Ich właścicielki postrzegane są jako bardziej uwodzicielskie. Prawdopodobnie to kwestia aktualnie obowiązującej mody, ale panowie uznali je za najlepsze kandydatki do stałego związku. Być może nawet małżeństwa

- komentuje dr Lisa Welling, która nadzorowała badanie.

Zobacz również: 12 przykładów fatalnych brwi

Wszystko wskazuje na to, że mężczyźni zwracają na damskie brwi o wiele większą uwagę, niż wcześniej podejrzewano. Takie wnioski wysnuwa współautor badania, doktor Justin Mogilski.

Podejrzewaliśmy, że grubsze brwi zostaną uznane za bardziej atrakcyjne, jeśli chodzi o mniej zobowiązujące znajomości. Takie owłosienie może sugerować wyższy poziom testosteronu, a tym samym - libido. Teraz wiemy, że świadczą nie tylko o tym

- przekonuje naukowiec. Według niego masywne owłosienie nad oczami kojarzy się zarówno z dobrą kochanką, jak i idealnym materiałem na żonę. To najlepszy dowód na to, że z regulacją nie można przesadzać.

Zobacz również: Kobiety z najbrzydszymi brwiami na świecie. Zobacz, czemu wszyscy się z nich śmieją

Co one mają nad oczami?! Spójrz na te zdjęcia, zanim wyregulujesz brwi
Co one mają nad oczami?! Spójrz na te zdjęcia, zanim wyregulujesz brwi - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie