Ta metoda to prawdziwy przełom w medycynie estetycznej

Zobacz, jakie efekty przynosi leczenie laserowe przy użyciu innowacyjnych laserów pikosekundowych
Ta metoda to prawdziwy przełom w medycynie estetycznej
fot. Bin Thi U / Unsplash
16.12.2018

Niechciany tatuaż, makijaż permanentny, blizny, przebarwienia, rozstępy czy oznaki starzenia skóry - to niedoskonałości, z którymi jeszcze do niedawna większość z nas zmuszona była po prostu się pogodzić. Specjaliści medycyny nie dysponowali takimi urządzeniami medycznymi, które byłyby w stanie w całości usunąć wybrane niedoskonałości bez narażania pacjenta na ból czy długi okres rekonwalescencji. Dziś zdecydowanie możemy powiedzieć, że w dziedzinie laseroterapii nastąpił prawdziwy przełom, a odpowiadają za to przede wszystkim lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico dostępne w Klinice Miracki w Warszawie. Podpowiadamy, w czym tkwi sekret ich działania!

Lasery - najważniejsze urządzenia w medycynie estetycznej

Lasery to obecnie jedne z częściej wykorzystywanych urządzeń w medycynie estetycznej. To głównie z tego względu, że stanowią najlepszą alternatywę dla bardziej inwazyjnych metod leczenia. Laseroterapia, dzięki tak nowoczesnym urządzeniom, jak PicoSure i Discovery Pico, jest w stanie zapewnić nam podobne efekty do zabiegu chirurgicznego, jednak w znacznie szybszym czasie, bez ryzyka blizn i z zachowaniem krótszego okresu rekonwalescencji. Specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki, którzy mają największe doświadczenie w pracy z technologią pikosekundową, potwierdzają, że lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico to prawdziwe odkrycie medycyny estetycznej i przełom w laseroterapii, bo pozwalają uzyskać nieosiągalne do tej pory efekty terapeutyczne. W czym tkwi sekret działania laserów pikosekundowych? Wytłumaczył nam to doktor Krzysztof Miracki, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej i ekspert laseroterapii.

"Dostępne w naszych Klinikach urządzenia PicoSure i Discovery Pico wykorzystują impuls pikosekundowy, który jest wielokrotnie krótszy od impulsu nanosekundowego, wykorzystanego w równie popularnym laserze nanosekundowym Q-switch. Dawka energii dostarczanej do skóry przenoszona jest w zaledwie pikosekundę, co oznacza, że jednorazowy kontakt światła laserowego ze skórą jest bardzo krótki, dzięki czemu skutecznie minimalizuje ryzyko przegrzania i poparzenia skóry pacjenta. To z kolei czyni lasery pikosekundowe najbezpieczniejszymi urządzeniami laserowymi na rynku medycznym" - wyjaśnia doktor Miracki.

Zabiegi laserowe z użyciem laserów PicoSure i Discovery Pico

Lasery PicoSure i Discovery Pico to urządzenia o ogromnej liczbie wskazań terapeutycznych. Przy ich pomocy możliwe jest wykonanie wielu zabiegów laserowych, a tym samym usuwanie różnego rodzaju niedoskonałości skórnych. Lasery pikosekundowe zostały stworzone przede wszystkim w celu likwidacji najtrudniejszych w usuwaniu mankamentów urody, np. niechcianych tatuaży, makijażu permanentnego, blizn czy rozstępów. Warto zaznaczyć, że lasery PicoSure i Discovery Pico to jedne z niewielu urządzeń na rynku, które pozwalają na całkowite, a przy tym niemal bezbolesne usunięcie nie tylko czarnego, lecz także kolorowego tatuażu. Zarówno w przypadku usuwania tatuaży i makijażu permanentnego, jak i blizn czy rozstępów, leczenie przynosi dużo lepsze efekty niż przy pomocy starszych systemów laserowych. Lasery pikosekundowe wykorzystywane są także przy redukcji wszelkich oznak fotostarzenia skóry - nie tylko zmarszczek czy nadmiernej wiotkości skóry, lecz także przebarwień, zapewniając tym samym efekt nieskazitelnej skóry twarzy.

Warto zaznaczyć, że lasery pikosekundowe należą do grupy laserów nieablacyjnych, co oznacza, że podczas zabiegu nie naruszają zewnętrznej warstwy skóry i nie przerywają ciągłości naskórka. Leczenie laserowe odbywa się zatem bez ryzyka blizn, bólu i długiego okresu rekonwalescencji. Po zabiegu możliwe jest pojawienie się delikatnych zaczerwienień i lekkich opuchnięć na skórze, jednak są to chwilowe dolegliwości, które powinny ustąpić całkowicie kilka dni po zabiegu.  

Więcej informacji na temat leczenia laserowego laserami pikosekundowymi znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/usuwanie-tatuazu-makijazu/

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
olga (Ocena: 5) 20.01.2019 13:10
Ja miałam blizny po trądziku dlatego zdecydowałam się na mikrodermabrazję. Po kilku miesiącach regularnych zabiegów blizny zniknęły :) Pani z Estetyka Day Spa wykonała świetną robotę
odpowiedz
Enakia (Ocena: 5) 18.12.2018 00:40
Wiecie co, nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak świetnie taki laser może się sprawdzić. Ja jestem po zabiegu usuwania blizn - w ConsensusMed w Krakowie - myślałam, że blizny będą już zawsze ze mną, na szczęście mogłam się ich pozbyć:)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie