Wzory tatuaży – jak dobrać tatuaż do osobowości?

Nie wiesz, na jaki tatuaż się zdecydować? Dopasuj go do swojego charakteru!
Wzory tatuaży – jak dobrać tatuaż do osobowości?
Fot. Unsplash
19.10.2018

Wybór odpowiedniego tatuażu spędza sen z powiek wielu osobom. Zwłaszcza, jeżeli jeszcze nigdy nie byli u tatuatora – nie da się bowiem ukryć, że nad pierwszym wzorem zwykle zastanawiamy się najdłużej. Chcemy, żeby został wykonany w idealnym miejscu na ciele i miał doskonały kształt. Z każdym kolejnym tatuażem jest już podobno coraz łatwiej.

Ostatnio stworzyłyśmy przewodnik po najlepszych miejscach ciała na zrobienie tatuażu. Opisałyśmy, jakie motywy prezentują się na nich najlepiej oraz z jakim progiem bólu musicie się liczyć, decydując się na tę lub inną partię ciała. Szczegóły znajdziecie tutaj:

Tatuaże damskie – jaki wzór wybrać i w jakim miejscu zrobić?

Dzisiaj chcemy się natomiast skupić na symbolice konkretnych wzorów oraz podpowiedzieć wam, w jaki sposób dobrać tatuaż do… swojej osobowości.

Zaczynamy.

Wzory tatuaży

Wzory tatuaży są bardzo różnorodne i w tej kwestii nie ogranicza cię absolutnie nic poza twoją wyobraźnią. Wiadomo jednak, że niektóre motywy są bardziej popularne od innych. Przykłady? Wiele osób decyduje się np. na wytatuowanie sobie róży – królowej kwiatów. Innym bardzo popularnym motywem jest smok, ptak, czy elementy natury, takie jak drzewa. Z jednej strony czerpanie z motywów, które są tak powszechne, jest dobre, bo w Internecie nie brakuje inspiracji i wśród nich bez problemu znajdziesz odpowiednią dla siebie. Z drugiej jednak – może warto iść pod prąd i zdecydować się na wzór, który będzie oryginalny i jedyny w swoim rodzaju?

Małe tatuaże

Tatuaż dopasowany do osobowości powinien mieć również odpowiednią wielkość. Powszechnie uważa się, że osoby przebojowe, które lubią wyróżniać się z tłumu, wybiorą większe wzory, które zrobią sobie w bardzo widocznym miejscu na ciele. Nie do końca tak jest. Udowodniono bowiem, że to właśnie wiele nieśmiałych osób decyduje się na duże tatuaże.

Kto zatem wybiera te małe? Najczęściej kobiety, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tatuowaniem. Robią sobie na kostce lub nadgarstku drobny wzór, który prezentuje się subtelnie i dziewczęco. Dopiero kiedy się z nim oswoją, decydują się na kolejny – tym razem większy i bardziej widoczny.

Znaczenie tatuaży

Decydując się na konkretny wzór, warto wcześniej poznać jego znaczenie. Symbolika tatuaży jest szeroko omówiona w Internecie, dlatego dzisiaj skupimy się na kilku najpopularniejszych motywach:

Wzory tatuaży: Kwiaty

Pąki, łodygi, bukiety, pojedyncze płatki… Tutaj możliwości jest mnóstwo. Również liczba gatunków kwiatów do wyboru poraża swoją ilością. Najpopularniejsze są jednak wspomniane już wcześniej róże. Co symbolizują? W kulturze i literaturze od wieków utożsamiane są z miłością i namiętnością – zwłaszcza, jeżeli są czerwone. Żółte symbolizują z kolei zazdrość.

Innymi kwiatami, które cieszą się ogromną popularnością wśród motywów na tatuaż, są lilie.

Symbolizują one czystość, niewinność, ale także królewskość i chwałę.

Z kolei konwalie utożsamiane są z delikatnością i ulotnością; stokrotki – z rozpoczynaniem wszystkiego od nowa, a kwiaty lotosu – z medytacją i zaglądaniem w głąb siebie.

Polecamy także: Znaczenie najpopularniejszych tatuaży

Wzory tatuaży: Smoki

Chyba trudno o bardziej legendarne stworzenia z legend i mitologii niż właśnie smoki. - Są częścią historycznej kultury Chin, Japonii, Wietnamu i wielu innych krajów. Według większości cywilizacji wschodnich, smoki były szlachetnymi istotami o odrębnych zaszczytach i uprawnieniach, podczas gdy w mitologiach europejskich cywilizacji zazwyczaj uważano je za zło i istoty ciemności – czytamy na serwisie wszystkiesymbole.pl.

Wynika zatem z tego, że symbolika smoków postrzegana jest w zróżnicowany sposób w zależności od części świata. Jedni widzą w nich symbol siły i niezłomności, inni – zła. Największą popularnością cieszą się jednak smoki chińskie – symbolizujące mądrość; japońskie – oznaczające równowagę, oraz celtyckie – nawiązujące do władzy.

Wzory tatuaży: Tribale

Jeden z najbardziej tajemniczych tatuaży, czyli tribal, wywodzi się z plemion zamieszkujących regiony Polinezji. - Tylko prawdziwi fani wiedzą, że ten rodzaj tatuażu ma głębokie korzenie i wywodzi się z tradycji pradawnych plemion – czytamy an serwisie drogazdrowia.pl. - Obecnie pełnią one głównie funkcję ozdobną, jednak w dawnych czasach określały one przynależność do danej grupy społecznej. Odnosząc się do zabobonów, tatuaże ochraniały duszę człowieka przed demonami i duchami. Stanowiły one również pewien element identyfikacji człowieka. Aktualnie tatuujemy sobie grupę krwi, motto życiowe, a kiedyś były to właśnie tribale.

Ciekawostką jest to, że taki tatuaż swoim kształtem ma nawiązywać do czterech żywiołów: wody, ognia, ziemi i wiatru. Tribal jest zatem w pewien sposób opowieścią o wartościach, marzeniach, czy życiu człowieka.

Wiedząc to wszystko, na jaki tatuaż zdecydowałabyś się najchętniej?

Polecamy także: NOWY, OGROMNY TATUAŻ DEYNN. „PŁAKAŁAM, WYRYWAŁAM SIĘ..." NAPISAŁA NA INSTAGRAMIE

Polecane wideo

Internautki krytykują swoje pierścionki zaręczynowe. Te uznały za NAJBRZYDSZE
Internautki krytykują swoje pierścionki zaręczynowe. Te uznały za NAJBRZYDSZE - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 20.10.2018 09:25
Kto pisał to ścierwo? Ani to pomocne z prawdą też się mija. Czytam i nie wierzę...
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 19.10.2018 18:03
Proponuję wybrać taki z chrupków kukurydzianych jeśli ktoś potrzebuje do tego portalu...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie