To powinna przeczytać każda kobieta, która uważa siebie za brzydką

„Otworzyłaś mi oczy!” - twierdzą zakompleksione dotąd internautki.
To powinna przeczytać każda kobieta, która uważa siebie za brzydką
Fot. Unsplash
17.10.2018

Pomimo kolejnych akcji społecznych promujących pozytywny obraz własnego ciała, kobiety wciąż mają sobie wiele do zarzucenia. Jesteśmy zakompleksione i wyjątkowo krytyczne, a najchętniej zmieniłybyśmy w sobie wszystko. Samoakceptacja wciąż jest postrzegana jako przejaw narcyzmu. O innych warto wypowiadać się pozytywnie. O sobie - nigdy.

Zobacz również: LIST: „Jestem po prostu brzydka, czy już obrzydliwa? Ludzie uciekają na mój widok!”

Doskonale widać to w mediach społecznościowych, gdzie jesteśmy dla samych siebie największymi hejterami i nie potrafimy przyjmować komplementów. Gdy ktoś doceni naszą urodę, natychmiast ucinamy dyskusję: przecież wiem, że jestem brzydka. Problem dostrzegła pewna użytkowniczka Twittera, która postanowiła rozprawić się z tak autodestrukcyjnym myśleniem.

Alex Durog w kilku wiadomościach wytłumaczyła, jak krzywdząca i niesprawiedliwa jest to postawa. Jej wywód z miejsca stał się hitem Internetu.

Inspirujące słowa zadedykowała swojej dziewczynie, która najwyraźniej ma kłopot z pewnością siebie. Miejmy nadzieję, że po ich lekturze zmieni swoje nastawienie. Podobnie jak tysiące kobiet na całym świecie.

Zobacz również: Ona twierdzi, że jest NAJBRZYDSZĄ dziewczyną na świecie. Z kompleksów próbowała się zabić!

Nazywasz siebie brzydalem, ale tak naprawdę widzisz się jedynie jako odbicie w lustrze. Nie widzisz, jak promienieje twoja twarz na widok dziecka, lodów czy ulubionej restauracji. Nie widzisz swojego uśmiechu, kiedy wreszcie zaczynam rozumieć, co próbujesz mi przekazać. Nie widzisz siebie, gdy jesteś skoncentrowana na robieniu rzeczy, które kochasz.

Nazywasz siebie brzydką, ale nie wiesz, jak wyglądasz gdy mówisz o tym, co uwielbiasz. O gwiazdach, niebie, konstelacjach, wszechświecie. Nigdy nie widziałaś łez radości, które pojawiają się w twoich oczach, gdy śmiejesz się z tego, co ci powiedziałam.

Ludziom niezwykle łatwo przychodzi mówienie o sobie źle. Prawdopodobnie dlatego, że nigdy nie widzieli siebie w takich drobnych momentach. W chwilach normalności, które są najpiękniejsze. Społeczeństwo wmawia nam, że istnieją standardy piękna. Ale jesteś piękna na swój sposób i musisz o tym pamiętać

- przekonuje Alex. Później dodała, że dedykuje te słowa swojej dziewczyny. Niedługo będą świętować rocznicę bycia razem.

Kolejne wpisy zdobyły setki tysięcy polubień i komentarzy. Wielu użytkowników Twittera dziękuje jej za otworzenie oczu. „Naprawdę myślałam, że jestem brzydka. Dziękuję ci za te słowa. Rozpłakałam się, kiedy zrozumiałam, ile w tym prawdy”. „Potrzebowałam tego. Ktoś kolejny raz wytknął mi nadwagę i nie chciało mi się żyć”. „Dzięki tobie przynajmniej przez chwilę poczułam się piękna. Mam nadzieję, że tak już zostanie” - przekonują.

Ciebie też przekonała?

Zobacz również: REPORTAŻ: Jestem brzydka, ale faceci i tak ustawiają się do mnie w kolejce!

Polecane wideo

Twarz piękna, ale reszta... Przez kompleksy oszpeciła swoje ciało
Twarz piękna, ale reszta... Przez kompleksy oszpeciła swoje ciało - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 3 / 5
Janek (Ocena: 1) 17.10.2018 18:40
Przecież każda kobieta może być w miarę ładna. Wystarczy że nie będzie zbyt ulana. A w tym może pomóc ruch, sport. Niestety dla przeciętnej Polki te słowa są straszne, taka woli leżeć cały dzień na kanapie, oglądać głupie seriale i pisać komentarze na papilocie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.10.2018 03:23
Najczęściej takie teksty są strasznie banalne, ale ten mimo że nie ma w nim wielkich słów jest bardzo pozytywny i ja się z nim zgadzam. Pomyślałam sobie o jednym swoim koledze który uroda nie grzeszy ale właśnie w takich sytuacjach które są opisane widzę że on jest... Piękny. Człowiek którego chce się przytulić który cały pronienieje gdy jest w towarzystwie moim i moich znajomych. Wiem że to teraz źle zabrzmi ale kilka razy słyszałam że on nie pasuje do paczki naszych znajomych. Ja i moim znajomi chodzimy na siłownię, ubieramy się modnie, mamy swoje insta, snapy i inne. Jesteśmy typowymi ludźmi XXI wieku. Wyżej wspomniany kolega totalnie taki nie jest. Nie ubiera się modnie, insta itd nie posiada. Ostatnio wyszliśmy na miasto bez niego bo on nie mógł i wszyscy zgodnie stwierdziliśmy że go nam nam brakuje.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie