Z oczu można wyczytać WSZYSTKO. Sprawdź, co zdradza ich kolor

Naukowcy nie mają wątpliwości, że ten drobny szczegół ma ogromne znaczenie.
Z oczu można wyczytać WSZYSTKO. Sprawdź, co zdradza ich kolor
Fot. Unsplash
05.10.2018

Wydaje się, że to szczegół bez większego znaczenia. Kolor oczu jest zauważalnym elementem naszego wyglądu, ale nic poza tym. Zwłaszcza dziś, kiedy kolorowymi soczewkami możemy poprawić matkę naturę. Naukowcy z Uniwersytetu w Orebro w Szwecji przekonują, że w praktyce wygląda to nieco inaczej.

Zobacz również: Kobiety o tym kolorze oczu mają najmocniejsze głowy. Zawsze wypijają najwięcej

Z przeprowadzonych przez nich badań wynika, że barwa tęczówki jest nie tylko cechą wizualną. Może mieć też wpływ na naszą osobowość i stan zdrowia. Na podstawie szeroko zakrojonych obserwacji udało im się stworzyć charakterystykę każdego koloru oczu. Od niebieskich po niemal czarne.

Koniecznie sprawdź, co mówią o tobie i ludziach z najbliższego otoczenia.

Niebieskie

Ich właściciele to osoby wyjątkowo wytrzymałe - zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Na początku znajomości mylnie odbierani są jako nieśmiali. Przemawia przez nich jednak nie wstyd czy strach, ale wrodzona ostrożność.

Odporni na ból i stres. W trudnych sytuacjach nie tracą zimnej krwi. Jednak coś za coś - niektórzy uważają ich za osoby wyjątkowo chłodne i trudne do polubienia.

Piwne

Zdecydowanie rzadziej spotykany kolor oczu. Wyjątkowy, jak ich właściciele, których charakteryzuje spora niezależność, przebojowość i gotowość do podejmowania ryzyka.

Powinni zwrócić uwagę na swój styl życia i dietę, bo badania wykazały, że częściej miewają problemy z układem pokarmowym.

Zobacz również: Wiadomo, jaki kolor oczu jest najbardziej pociągający. Jesteś w gronie szczęśliwców?

Szare

W rzeczywistości to wariant koloru niebieskiego, ale mniej nasycony. Właściciele oczu o takim zabarwieniu słyną ze swojej cierpliwości i spokoju. Opanowania można im pozazdrościć.

Jednak nie zawsze - czasami można odnieść wrażenie, że to zbitek zupełnie dwóch różnych osobowości. Od czasu do czasu pokazują rogi i narzucają własne zdanie.

Brązowe i czarne

Wzbudzają raczej pozytywne emocje. Potrafią zachować się w towarzystwie, są kulturalni i mają zadatki na przewodnika stada. Nie zmienia tego nawet przypisana im aura tajemniczości.

Mają słabszą głowę, niż osoby z jaśniejszymi oczami, dlatego nie powinny pić dużo alkoholu. Sprawdzają się za to w sporcie. W pojedynkach 1 na 1 są zawsze górą.

Zielone

Taki odcień tęczówki powinien być powodem do zadowolenia. Obdarzone nim osoby postrzegane są jako najbardziej atrakcyjne i ponętne. Intrygują sposobem bycia.

Nigdy nikogo nie udają. Cenią oryginalność i zawsze wszystko robią po swojemu. Presja i oczekiwania działają na nich mobilizująco.

Zgadza się?

Zobacz również: Kobiety z oczami w tym kolorze mają powód do zadowolenia. Faceci je uwielbiają

Polecane wideo

Była śliczną nastolatką, ale zrobiła sobie 50 tatuaży, zafarbowała oczy, rozcięła język i wygląda tak...
Była śliczną nastolatką, ale zrobiła sobie 50 tatuaży, zafarbowała oczy, rozcięła język i wygląda tak... - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 4.5 / 5
grzegro (Ocena: 5) 29.09.2019 16:29
Mojej żonie mówię że ma oczy ja Perła. :D Moja piwna kobita! Dobrze że przy okazji lubi ze mną napić się tego piwa :P
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.10.2018 13:04
Mam zielony kolor oczu z czarną obwódką. Siostry zawsze mi mówiły że zazdroszczą mi nie tyle koloru co czarnej obwódki wokół.
odpowiedz
Mistrz (Ocena: 1) 05.10.2018 15:10
Czlowiek jest taki jaki zostanie wychowany i w jakim środowisku, a nie po jego cechach naturalnego koloru...Clickbait artykuł...
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 05.10.2018 09:28
mam zielone i nie chciałabym mieć innych
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie