Zalety technologii HIFU i urządzenia Ultraformer III

To doskonały sposób na lifting bez użycia igieł, strzykawek i skalpela.
Zalety technologii HIFU i urządzenia Ultraformer III
fot. materiały prasowe
10.08.2018

Technologia HIFU początkowo wykorzystywana była podczas leczenia nowotworów. Obecnie stosowana jest właśnie w kosmetologii i medycynie estetycznej, między innymi w zabiegach Ultraformer III. Cenione są przede wszystkim ze względu na wysoką skuteczność, bezpieczeństwo i komfort podczas zabiegów.

Rezultaty porównywalne z inwazyjnymi zabiegami

Podczas zabiegów urządzeniem Ultraformer III fala ultradźwiękowa dociera do głębszych warstw tkanki skórnej, podnosząc jej temperaturę, obkurczając komórki i powodując ich kontrolowane mikrouszkodzenia. W efekcie dochodzi do pojawienia się reakcji skóry, jaką jest intensywna odbudowa włókien kolagenu i elastyny – naturalnego rusztowania i wypełniacza skóry.  Zostaje ona znacznie napięta, ujędrniona i staje się gęstsza. W porównaniu z innymi zabiegami kosmetologicznymi rezultaty są bardziej spektakularne. Nie tylko możemy zmniejszyć widoczność zmarszczek, ale też pozbyć się drugiego podbródka czy nadmiaru skóry po nagłej utracie wagi. Efekty są bardzo wyraźne przy jednoczesnym braku rekonwalescencji. Nie ma też konieczności zakładania szwów i wkłuć, ponieważ nie stosuje się tu igieł.

Zabiegi Ultraformer III trwają od godziny do dwóch, w zależności od obszaru. Podczas ich wykonywania mamy kontrolę nad głębokością wnikania fal. Do dyspozycji są takie parametry, jak:  1.5 mm, 3 mm, 4.5 mm, 2 mm, 6 mm oraz 9 mm – bo urządzenie posiada aż 6 wymiennych głowic.  Dzięki temu każdorazowo zabieg może zostać dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Co więcej, zabieg może zostać wykonany praktycznie na całym obszarze twarzy i ciała - mówi Justyna Masal, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Ultraformer III wykorzystuje technologie HIFU (High Intensity Focused Ultrasound), czyli zogniskowaną falę ultradźwiękową, która selektywnie podgrzewa tkanki, takie jak skóra, tłuszcz i mięśnie. Prowadzi to do obkurczenia komórek. Dodatkowo w skórze dochodzi do mikrouszkodzeń stymulujących wytwarzanie nowego kolagenu mówi Łukasz Ludwikowski, Dyrektor Regionalny Bogdani Dermatologia

Długotrwałe efekty

Ogromną zaletą technologii HIFU i zabiegów Ultraformer III są długotrwałe efekty. Pierwsze rezultaty zaobserwować można zaraz po wyjściu z gabinetu. Przez kolejne tygodnie włókna kolagenu i elastyny będą się regenerować, dlatego na ostateczne efekty trzeba będzie nieco poczekać. Ogromną zaletą jest właśnie utrzymywanie się rezultatów nawet do dwóch lat. W porównaniu z innymi zabiegami kosmetologicznymi to bardzo imponujący wynik.

Wystarczy jedna wizyta

Tym, co wyróżnia zabiegi Ultraformer III oraz technologię HIFU jest szybkość działania. W przeciwieństwie do większości zabiegów, w tym wypadku wystarczy jedna wizyta. Przy innym propozycjach trzeba wykonać serię 4, 6, a nawet 10 sesji. To ogromny komfort, gdyż nie ma konieczności planowania kuracji z wyprzedzeniem. Szybciej też obserwuje się ostateczne rezultaty. Nie trzeba bowiem czekać wiele tygodni na zakończenie kuracji.  Zabieg można przeprowadzić na przykład tuż przed samym wyjazdem na wakacje.

 

Komfort podczas zabiegów

Zabiegi z zastosowaniem HIFU są bezbolesne i komfortowe. Przypominają masaż, dlatego też nie ma potrzeby stosowania znieczulenia –  chociażby miejscowego w formie kremu. Nawet w przypadku wyjątkowo wrażliwych pacjentów  nie zachodzi taka konieczność.

Nie mamy tu też do czynienia ze skutkami ubocznymi. Zaraz po wyjściu z gabinetu można powrócić do codziennych zadań. U niektórych osób pojawia się rumień, a u nielicznych niewielka, miejscowa bolesność. Dolegliwości te jednak znikają po upływie kilku godzin, maksymalnie 2 lub 3 dniach. Niezwykle rzadko występują małe zasinienia, które utrzymują się od 7 do 14 dni.

 

Zabiegi mogą być wykonywane na obszarze całego ciała

Zabiegi Ultraformer III mogą być wykonywane na obszarze całego ciała i twarzy.  Dzięki nim możemy napiąć skórę w okolicy:

  • pach,
  • klatki piersiowej,
  • ramion, boczków,
  • brzucha,
  • ud, kostek, łydek
  • pleców.

Ponadto skutecznie zredukujemy zmarszczki na czole, wokół oczu, wykonamy uniesienie brwi, ujędrnimy szyję, poprawimy napięcie w obszarze całej twarzy. HIFU ujednolici koloryt cery, poprawi linię żuchwy i wykonturuje twarz. Umożliwia także redukcję podwójnego podbródka. Jak widać, zabiegi można wykonywać na całym ciele – wszędzie tam, gdzie chcemy poprawić napięcie skóry.

Przewaga HIFU i Ultraformera III

Ultraformer III oraz technologia HIFU łączą wszystko to, co we współczesnej kosmetologii najlepsze. Są to bezinwazyjne, całkowicie bezpieczne i komfortowe zabiegi, które charakteryzują się niesamowitą skutecznością. Uzyskiwane efekty porównać można z tymi, które otrzymujemy podczas o wiele bardziej inwazyjnych procedur, jak chociażby lifting chirurgiczny. Nie ma tu żadnych igieł, szwów czy skalpela, a jedynie głowica emitująca ultradźwięki. Tym, co wyróżnia Ultraformer III, jest bardzo duża efektywność i szybkość działania. W przeciwieństwie do wielu innych propozycji, nie trzeba wykonywać całej serii, a wystarczy jeden zabieg. Efekty utrzymują się nawet do dwóch lat.  Ponadto wykonywać można je przez cały rok, nawet latemmówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Clinica Dermatologica

Konsultacje przed zabiegami

Bardzo istotnym elementem są konsultacje przed zabiegami. Podczas takiej wizyty kosmetolog powinien przeprowadzić z pacjentem wywiad i upewnić się, czy nie ma przeciwwskazań do ich wykonania. W Clinica Cosmetologica taka wizyta przed zabiegami jest darmowa!

Umów się do jednej z naszych placówek w Trójmieście w ramach Clinica Cosmetologica:

HIFU Gdańsk, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3/81, 80-210 Gdańsk, Telefon: 58 506 64 81

HIFU Sopot, ul. Bohaterów Monte Cassino 53, 80-001 Sopot, Telefon: 58 506 64 82

HIFU Gdynia, ul. Powstania Styczniowego 22/2, 81-519 Gdynia, Telefon: 58 506 64 83

Polecane wideo

Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
Alicja (Ocena: 5) 25.04.2019 15:27
ja jestem świeżo po zabiegu to się wypowiem! już teraz wszystko wygląda ładnie, a doktor mówi, że te efekty będą się jeszcze pogłębiać. Jak dla mnie zabieg warty każdych pieniędzy, bo robiłam już wcześniej kilka innych, min hifu utims i nie byłam aż tak zadowolona
odpowiedz
Edyta (Ocena: 5) 16.08.2018 15:25
Oo ale fajnie właśnie dr. Michajłowski mi mówił ze teraz jest taki fajny zabieg ultradźwiękami którym nawer drugi podbródek można usunąć.... :O nie wiedziałam że jest kilka urządzeń czyli ten ultraformer najlepszy jest tak?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie