Porada dermatologa: Czy nogi można golić codziennie?

Warto wiedzieć!
Porada dermatologa: Czy nogi można golić codziennie?
Fot. Unsplash
29.07.2018

Jak często powinnyśmy się golić? Czy istnieje jakiś limit czasowy? Czy zależy to od obszaru ciała, z którego chcemy usunąć włosy? Wiele kobiet zadaje sobie podobne pytania. Pojawiają się one zwłaszcza w lecie, kiedy kwestia golenia zajmuje nasze myśli na co dzień. Zimą wiele kobiet zupełnie odpuszcza sobie ten zabieg.

Włosy łonowe - golić czy nie? (Zebrałyśmy opinie facetów)

Dla portalu wellandgood.com wypowiedziała się dr Francesca Fusco, dermatolog z Nowego Jorku. Okazało się, że codzienne golenie pach, nóg i okolic bikini nie jest niezdrowe. Gdy zachodzi taka potrzeba, nie ma żadnych przeszkód, aby się golić. Wszystko zależy od osobistych preferencji oraz rutyny, jaką sobie narzucimy.

Trzeba jednak pamiętać o kilku przeciwskazaniach dla golenia. Są to małe rany, zadrapania oraz inne oznaczenia, wyglądające na nietypowe. Omiń tę powierzchnię. Należy również wziąć sobie do serca jeszcze inne zalecenia.

Przede wszystkim nigdy nie pożyczaj nikomu swojej maszynki do golenia – brzmi polecenie od dr Fusco. Kolejna zasada do zapamiętania to golenie wyłącznie nawilżonych nóg. Nie wolno robić tego na sucho. Używaj w tym celu specjalnych żeli dopasowanych do rodzaju twojej skóry. Maszynkę wymieniaj nie rzadziej niż raz na tydzień.

Pojawiło się też kilka innych uwag odnoszących się do efektywności golenia. Jeżeli masz tendencję do wrastania włosków, zacznij je golić w kierunku, w którym rosną. Problem zostanie zminimalizowany. Złuszczaj też regularnie skórę. Dzięki temu ogolisz się dokładniej.
 

Polecane wideo

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
Denika (Ocena: 5) 24.09.2018 08:19
Ja musiałam codziennie, niestety, moje włosy są dość mocne i przyznaję, że było to męczące. Ale w końcu zdecydowałam się na zabieg trwałej depilacji - Epilfree i żałuję, że zrobiłam to tak późno, to jest naprawdę super wygodna opcja.
odpowiedz
Kamila (Ocena: 5) 06.08.2018 10:01
Ja kupuję w aptece Melissa cukrowy krem do depilacji i dzięki temu nie muszę codziennie golić nóg. Jest to duża wygoda oraz włoski mi nie wrastają, tak jak było to po goleniu maszynką.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.07.2018 01:07
wielki pan doktor potzrebowal na to 15 lat badan i tyle samo lat grantow - rada za free - dziewczyny nie golcie sie po pijaku - reszta jest mniej wazna
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.07.2018 00:10
Golenie to kolejna ingerencja w naturę . kobiety golące niektóre części ciała są narażone na stosowanie chemii kosmetycznej /żele, kremy przed i po goleniu/ szkodliwej dla zdrowia a te które nie chcą jej stosować zakładają spodnie tym samym ograniczają dostęp światła słonecznego do sporej części skóry powodując braki witaminy D.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie