Jak często powinnyśmy się golić? Czy istnieje jakiś limit czasowy? Czy zależy to od obszaru ciała, z którego chcemy usunąć włosy? Wiele kobiet zadaje sobie podobne pytania. Pojawiają się one zwłaszcza w lecie, kiedy kwestia golenia zajmuje nasze myśli na co dzień. Zimą wiele kobiet zupełnie odpuszcza sobie ten zabieg.
Włosy łonowe - golić czy nie? (Zebrałyśmy opinie facetów)
Dla portalu wellandgood.com wypowiedziała się dr Francesca Fusco, dermatolog z Nowego Jorku. Okazało się, że codzienne golenie pach, nóg i okolic bikini nie jest niezdrowe. Gdy zachodzi taka potrzeba, nie ma żadnych przeszkód, aby się golić. Wszystko zależy od osobistych preferencji oraz rutyny, jaką sobie narzucimy.
Trzeba jednak pamiętać o kilku przeciwskazaniach dla golenia. Są to małe rany, zadrapania oraz inne oznaczenia, wyglądające na nietypowe. Omiń tę powierzchnię. Należy również wziąć sobie do serca jeszcze inne zalecenia.
Przede wszystkim nigdy nie pożyczaj nikomu swojej maszynki do golenia – brzmi polecenie od dr Fusco. Kolejna zasada do zapamiętania to golenie wyłącznie nawilżonych nóg. Nie wolno robić tego na sucho. Używaj w tym celu specjalnych żeli dopasowanych do rodzaju twojej skóry. Maszynkę wymieniaj nie rzadziej niż raz na tydzień.
Pojawiło się też kilka innych uwag odnoszących się do efektywności golenia. Jeżeli masz tendencję do wrastania włosków, zacznij je golić w kierunku, w którym rosną. Problem zostanie zminimalizowany. Złuszczaj też regularnie skórę. Dzięki temu ogolisz się dokładniej.