Tyle waży kobieta idealna. Faceci wyliczyli to co do kilograma

Okazuje się, że męskie oczekiwania wcale nie są aż tak wygórowane...
Tyle waży kobieta idealna. Faceci wyliczyli to co do kilograma
Fot. Unsplash
19.06.2018

Podobno ideały nie istnieją, ale pomimo to niektórzy wciąż próbują przynajmniej go opisać. Kolejne badania mają pokazać, kiedy podobamy się płci przeciwnej najbardziej i gdyby się nimi sugerować - wyszłoby z tego coś bardzo dziwnego. Z jednej strony słyszymy, że idealna dziewczyna nie może być za wysoka, ale powinna mieć gigantyczne piersi. Musi być bardzo szczupła, ale jej pośladki powinny być jednak bardzo duże i jędrne. Gdyby sprostać tym oczekiwaniom, szybko okazałoby się, że to jednak nie to.

Zobacz również: Spróbuj zgadnąć, która z nich waży najwięcej. Raczej Ci się nie uda

Mimo wszystko warto zapoznać się z kolejnymi wynikami. Nawet nie po to, by się nimi sugerować i inspirować, ale przynajmniej zrozumieć oczekiwania. Zarówno nasze, jak i naszych partnerów. Ankieta przeprowadzona przez serwis Bad Girls Bible miała pokazać, co myślimy o swoich ciałach, o jakiej sylwetce marzymy i co musiałybyśmy zrobić, by docenili nas faceci. Chodzi o konkretne wartości - zwłaszcza wagę i BMI.

Jak łatwo się domyślić, rozrzut odpowiedzi jest spory, ale ostatecznie udało się ustalić średnie wyniki. Te sporo o nas mówią. A zwłaszcza o naszych kompleksach…

idealna waga

fot. iStock

Jak nie trudno się domyślić, większość z nas ma sobie sporo do zarzucenia. Uważamy, że ważymy zdecydowanie za dużo, a idealna naszym zdaniem waga jest znacznie niższa od średniej. Szczególnie widoczne jest to w przypadku kobiet, które są wyjątkowo krytyczne.

Przeciętna przedstawicielka płci pięknej waży nieco ponad 78 kilogramów. W sam raz? Nie dla nas. Z badania wynika, że marzymy o ciele lżejszym o ponad 20 kg. Idealna waga to według nas ok. 56 kg.

Podobnie jest z BMI, czyli wskaźnikiem masy ciała. W przypadku kobiet to średnio 29,5. Wolałybyśmy 21,3. Pierwsza wartość oznacza nadwagę. Ta niższa to dolna granica normy.

Chyba powinnyśmy wziąć przykład z mężczyzn, którzy są dla siebie bardziej wyrozumiali.

Zobacz również: Faceci nie podrywają kobiet, które TAK wyglądają. 12 odstraszających szczegółów

idealna waga

fot. iStock

Przeciętny mężczyzna waży nieco ponad 89 kilogramów, choć wolałby ok. 84. Rzeczywiste BMI to średnio 29,1. Najbardziej pożądane - 27,5. Różnice między oczekiwaniami a rzeczywistością nie są więc aż tak duże, jak w przypadku pań.

Z raportu dowiadujemy się również, czego oczekujemy od płci przeciwnej. I tym razem wychodzi na to, że faceci mają zdecydowanie mniejszą obsesję na punkcie wagi, niż my.

Według kobiet idealna waga to 56 kg. Dla mężczyzny perfekcyjna przedstawicielka płci pięknej waży 65 kg. Podobnie z BMI - marzymy o wyniku 21,3, a według panów powinnyśmy zadowolić się 24,3.

Wykazano także, że statystycznie oceniamy swoją pewność siebie jedynie na 6,1 w 10-punktowej skali.

idealna waga

fot. Thinkstock

To, czy lubimy swoje ciało, to jednak nie tylko kwestia wagi czy wyniku w skali BMI. Równie istotny jest typ sylwetki. Okazuje się, że to głównie od niej zależy nasza pewność siebie.

Najbardziej zadowolone ze swojego ciała są kobiety z figurą w kształcie kolumny - biodra i ramiona mniej więcej tej samej szerokości (ocena 6,4/10). Wysokie wyniki uzyskała również klepsydra oraz rożek. Znacznie gorzej ze sobą czuje się gruszka (5,1). Na szarym końcu jest jabłko - 4,3/10.

Z badania wynika również, że 50 procent mężczyzn myśląc o ciele partnerki najchętniej zasugerowałoby jej zrzucenie kilku kilogramów. Dla 46 proc. ankietowanych ich ukochana ma idealne ciało. 4 proc. postuluje przybranie na wadze.

Zobacz również: Mąż nazywał ją „grubą krową” i zdradzał. Zemściła się w najlepszy możliwy sposób

Polecane wideo

Komentarze (38)
Ocena: 4.55 / 5
gość (Ocena: 5) 09.11.2023 23:42
waze 56 kg przy 1.6m wzrostu to duzo??
odpowiedz
Edek (Ocena: 5) 22.08.2023 18:51
78 KG?? Jako facet przy wzroście 183 ważę 73 kg... Jestem wyższy od 90% kobiet a nadal ważę 5 kg niż średnia. Jaka masakra...
zobacz odpowiedzi (1)
Ketania (Ocena: 5) 15.06.2023 08:23
Mam 34 lata, ważę 56kg i mam 167cm wzrostu. Niby jestem szczupła, ale brzuszek po ciąży nadal mi odstaje. Najgorsze jest to, że aby go zrzucić to trzeba ćwiczyć cardio... a to jeszcze obniży moją wagę... Niestety ze względu na córeczkę nie mogę iść na siłownię, a w domu nie osiągnie się takich efektów... Katastrofa po prostu... Jak się pozbyć tego brzuszyska??
odpowiedz
ja (Ocena: 5) 31.01.2021 23:20
dla mnie idealna dziewczyna powinna ważyć 45 kg
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 26.01.2019 13:53
według tego : Kobieta o wzroście 162 cm powinna ważyć 56 kg
odpowiedz

Polecane dla Ciebie