Maść z apteki za 2,50 zł robi furorę, bo leczy bolesne pryszcze W ZALEDWIE 2 DOBY!

O jakim specyfiku mowa? Sprawdź.
Maść z apteki za 2,50 zł robi furorę, bo leczy bolesne pryszcze W ZALEDWIE 2 DOBY!
Fot. iStock
05.06.2018

Tylko osoby, które kiedykolwiek zmagały się z trądzikiem, wiedzą, jak trudno się go pozbyć i jaki jest to dyskomfort. Pomijając nieestetyczny wygląd, zmiany na skórze mogą być bolesne. Najgorsze w tym wszystkim wydaje się jednak poszukiwanie odpowiedniego specyfiku. Chociaż w aptekach i drogeriach można dostać wiele produktów pomocnych w walce z wykwitami, nie zawsze od razu znajdziemy coś skutecznego. Między innymi dlatego proces leczenia trwa czasami bardzo długo.

Mamy dobrą wiadomość dla tych dziewczyn, które mają pryszcze, zwłaszcza podskórne, wywołujące ból. Na rynku jest dostępna maść ichtiolowa. Charakteryzuje się ona wyjątkową skutecznością na wykwity, których na początku w ogóle  nie widać, a które dopiero po pewnym czasie pojawiają się na skórze – ale nadal bez charakterystycznego ropnego ujścia. Specyfik ten pomaga szczególnie w odchodzeniu ropy na zewnątrz.

Maść ichtiolowa zawiera sulfobituminian amonowy. Związek ten działa skutecznie na czyraki, trądzik, owrzodzenia i zapalne stany skóry. Oprócz tego, że ułatwia odchodzenie ropy, ma właściwości przeciwzapalne.

Jak stosować maść ichtiolową?

Maść najlepiej aplikować na noc, punktowo, gdyż jest czarna, ma nieprzyjemny zapach i brudzi. Poleca się zaklejenie posmarowanej zmiany plastrem – pod wpływem ciepła działanie maści jest bardziej skuteczne. Możliwe, że już z rana zobaczymy charakterystyczny biały czubek z ropą. Może się też zdarzyć, że ropa sama się wydostanie. Wówczas proces gojenia będzie jeszcze szybszy.

Leczenie trwa zazwyczaj 2-3 noce. Po kuracji maścią pryszcz rzadko kiedy się odnawia. Ale to nie jedyna zaleta tego specyfiku. Kosztuje on bowiem zaledwie... 2,50 zł.

Polecane wideo

Komentarze (18)

Ocena: 5 / 5
toffy (Ocena: 5) 25.06.2019 10:53
z ciekawości zrobiłam sobie taka paste i po pierwsze: igła?? rozumiem że zdezynfekowana, ale i tak bym tego nie zrobiła i nie zrobiłam, bo przecież dookoła skóry są nadal bakterie ;// druga sprawa, ze pasta mi zostawiła odbarwienia i musiałam jeszcze robić peelingiem skórę, więc sajgon totalny wyszedł ;/// od siebie dodam, ze o wiele lepiej działają po prostu drożdże.. ja kiedys nakładałam normalnie maseczkę z drożdży, ale ostatnio przerzuciłam się na sevolium i jest o wiele lepiej w taki sposób niż nakłuwać diody.. ;/ a przy takim kremie to i całość twarzy można smarować to i zaczerwienienia zejdą..
zobacz odpowiedzi (5)
gość (Ocena: 5) 06.06.2018 23:08
Na podskórne rosnące pryszcze tylko i wyłącznie pasta z kurkumy i wody, nałożyć gruba warstwę na miejsce zapalne, zakleić plastrem/gaza (ja to jeszcze nakłuwam igła przed aplikacja pasty) najgorsze podskórne gule które pozostawione samym sobie rosły przez 2 tygodnie, znikają całkowicie w 2 dni bądź 1/ w zależności jak szybko się zareaguje.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.06.2018 12:21
Czy ta maść (lub która maść) pomoże również na podrażnienia po goleniu w okolicy bikini? Mam strasznie czerwone krostki.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 05.06.2018 20:30
A ja stosuje masc cynkowa jak cos mi wyskoczy. Kosztuje rowniez grosze, do kupienia w aptece. Masc cynkowa jest taka bardzo gesta, biala pasta. I dziala. I to przez 3 doby, a w 3h. Nie zartuje.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.06.2018 13:02
Mi nie pomaga
odpowiedz

Polecane dla Ciebie