Rażące błędy, która NA PEWNO popełniasz przy demakijażu

Wypryski, przebarwienia, przesuszenia... Brzmi znajomo? Zacznij robić poprawnie demakijaż!
Rażące błędy, która NA PEWNO popełniasz przy demakijażu
Fot. Unsplash.com
05.05.2018

Zdarzają się takie dni, że każda z nas kładzie się spać w makijażu. Powodem przeważnie jest zmęczenie, senność albo i zwykłe lenistwo. Niestety zaniedbywanie tej rutynowej czynności może znacznie pogorszyć stan skóry. Istnieje duże ryzyko, że pojawią się na niej krosty, a nawet stany zapalne.

Kobiety z oczami w tym kolorze mają powód do zadowolenia. Faceci je uwielbiają

Demakijaż to jednak nie wszystko. Żeby skóra została odpowiednio oczyszczona, musi zostać wykonany prawidłowo. Wiele kobiet często robi go niestarannie, ale w ten sposób na pewno nie zapobiegnie negatywnym skutkom. Z kolei niektóre z nas są nieświadome popełnianych błędów.

Czego powinnyśmy się wystrzegać? Oto lista rażących błędów...

Nie związujesz włosów

Spięte włosy to podstawa. Dobrym pomysłem jest także użycie opaski. Dzięki temu odsłaniasz całą twarz i pozbywasz się makijażu z każdego zakamarka. Krostki i zaczerwienia powstają także tuż przy linii wzrostu włosów. Poza tym opadające kosmyki tylko przeszkadzają i przedłużają czynność.

Nie usuwasz najpierw makijażu z ust

Najczęściej zaczynamy od demakijażu oczu, a potem przechodzimy do czoła lub policzków, ale to błąd. Na pierwszy ogień powinny iść usta. Wszystko przez to, że ścierając z nich warstwy kosmetyków, rozmazujesz je na wszystkie strony. Jeżeli wcześniej umyłaś twarz, będziesz musiała wykonać tę czynność po raz kolejny. Dlatego wyrób w sobie nawyk zmywania ust na samym początku.

zmywanie makijażu

Fot. Unsplash.com

Nie traktujesz skóry delikatnie

Wszystkiemu jest winny pośpiech. Zamiast delikatnie zmywać makijaż, wiele kobiet trze wacikiem o twarz, zwłaszcza okolice oczu. W ten sposób podrażniają delikatną skórę i powodują osłabienie rzęs. Oczom trzeba poświecić sporo cierpliwości. Ważne, aby odpowiednio przesuwać wacik, tzn. w kierunku, w którym rzęsy rosną. Na początku najlepiej przyłożyć go do oczu i poczekać aż zaschnięty tusz się rozpuści. Także reszta twarzy powinna być oczyszczana delikatnie. Powodem, dla którego makijaż nie chce zejść, mogą być słabe produkty do demakijażu.

Używasz tego samego wacika przez... kilka dni

Czasami, gdy wacik jest ledwo zabrudzony, mamy wrażenie, że jego wyrzucenie jest marnotrawstwem. Co szkodzi, aby użyć go ponownie? Dobrze jest jednak sobie uświadomić, że w ten sposób przenosimy zmyty wcześniej brud na twarz. Wcale jej nie oczyszczamy, ale zanieczyszczamy. Innym błędem jest niezmywanie makijażu do momentu, kiedy wacik będzie czysty. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że twarz została całkowicie oczyszczona. Oczywiście ten ostatni, czysty wacik również trzeba wyrzucić. Inaczej będzie się na nim zbierał kurz oraz zarazki.

Zmywasz makijaż z oczu tonikiem albo żelem do mycia twarzy

Czasami po prostu zabraknie odpowiedniego produktu, a czasami działa pośpiech. Wtedy używamy do demakijażu oczu produktu zastępczego. Niestety skóra wokół oczu jest bardzo cienka i nieodpowiedni środek może ją podrażnić. To samo tyczy się oczu. Kiedy zaczniesz je trzeć, tylko pogorszysz sytuację.

zmywanie makijażu

Fot. Unsplash.com

Do demakijażu używasz wyłącznie chusteczek

Wilgotne chusteczki do demakijażu są bardzo wygodne, ponieważ wystarczy przetrzeć nimi twarz. Niestety to dopiero pierwszy etap demakijażu, a niektóre kobiety traktują go jako pierwszy i ostatni. Chusteczki są bardzo pomocne przy makijażu, który składa się z wielu warstw, ale oprócz tego skórę trzeba potem umyć. Zaniechanie tego ostatniego spowoduje, że na skórze pozostaną resztki, które będą zapychać pory.

Niestarannie usuwasz makijaż z oczu

Resztki kosmetyków lubią gromadzić się na dolnej linii rzęs, pomiędzy włoskami, a także tuż nad górną linią rzęs. Często są prawie niedostrzegalne. Oczy trzeba jednak oczyszczać bardzo starannie, ponieważ może dojść do podrażnienia. Dobrym pomysłem jest użycie patyczka kosmetycznego.

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
Kajka (Ocena: 5) 23.05.2018 21:07
Demakijaż jest bardzo ważny, jeśli nie chce mieć trądziku i zmarszczek. Ja do oczyszczania twarzy stosuje Emulsje EM Cetaphil, fantastycznie oczyszcza ale też nawilża więc nie ma tego beznadziejnego uczucia napiętej i ściągniętej skóry. Dobrze usuwa też makijaż.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.05.2018 20:46
Nie popełniam ani jednego w powyższych błędów. Kobietki zdecydowanie polecam Wam zmywanie makijażu najpierw pianką/żelem micelarnym z wodą a potem domycie resztek płynem do demakijażu. Po 1 - mamy pewność że wszystko dobrze zmyjemy a po 2 - jest to ogromna oszczędność czasu :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo