Jak często powinnyśmy się myć? Eksperci odpowiedzieli na to pytanie

Odpowiedź może cię zaskoczyć.
Jak często powinnyśmy się myć? Eksperci odpowiedzieli na to pytanie
Fot. Unsplash
24.04.2018

Jak często powinnyśmy się kąpać? Niektórzy ludzie przyznają, że myją się codziennie albo nawet dwa razy dziennie. Inni przyznają z kolei, że rzadziej. W komentarzach zamieszczonych w Internecie czesto można spotkać się z krytyką odnośnie braku codziennego prysznica, ale wyniki badań mogą być pod tym względem zaskakujące.

Zobacz także: Chłopak błagał ją, by nie pokazywała się bez makijażu. Wstydził się tego, co pod nim ukrywa...

Eksperci przekonują, że kąpiel/prysznic dwa razy w tygodniu w zupełności wystarczą. Mało tego, większa częstotliwość może pozbawić nas naturalnej bariery ochronnej, doprowadzić do zaczerwienienia skóry oraz infekcji.

Na stronie onet.pl czytamy wypowiedź dr Elaine Larson z Uniwersytetu Columbia, która przekonuje, że codzienny prysznić nie jest koniecznością. „ Ludzie myślą, że biorą kąpiel dla higieny albo żeby po prostu być czystym. Ale z punktu widzenia bakteriologicznego, tak nie jest” – cytuje jej wypowiedź dla time.com portal onet.pl.

A Ty jak często się kąpiesz/bierzesz prysznic? Niestety w tym przypadku więcej nie znaczy lepiej.

Komentarze (32)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 27.04.2018 08:59
dupa
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.04.2018 08:52
Kąpię się codziennie i nie wyobrażam sobie inaczej... no w zimie jeszcze by uszło ale pachy, stopy, miejsca intymne i twarz musiałabym umyć. W lecie jak ciało się poci to nie mogłabym się nie wykąpać, a jak są upały to czasem i 2 razy dziennie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.04.2018 21:08
Częste mycie skraca życie. Ja w tob wierzę:) I nie słuchajcie się z tymi czterema prysznicami dziennie, bo sobie skórę zmyjecie, jak mawia mój dziadek.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 24.04.2018 20:57
No na pewno uprawiałabym seks z moim facetem gdyby się nie mył od dwóch dni, czy tym bsrdziej robiła mu dobrze albo dała sobie zrobić. Trzeba być niezłym oblechem żeby robić coś z drugim człowiekiem jak się nie myło przez więcej niż max pół dnia.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.04.2018 18:50
Nienawidzę prysznica. Mam fobie. Jest mi pod nim piekielnie zimno. Leci na głowę, to zimno w nogi. Leje na nogi to zimno w cycki. A wyjść później z kabiny do łazienki, zgroza i horror. Myje więc kawałek po kawałku przy zalewie.
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo