Dlaczego chodzimy na siłownię? Powód może Cię zaskoczyć...

4 na 10 kobiet przyznało, że chodzi na siłownię po to, aby... SZOK.
Dlaczego chodzimy na siłownię? Powód może Cię zaskoczyć...
Fot. iStock
04.05.2018

Po co chodzimy na siłownię? Odpowiedź na to pytanie pokazało badanie firmy Yushoi, produkującej przekąski. Dla wielu z was może być ona zaskakująca. Badanie przeprowadzone na 2000 osób wykazało, że aż 86 procent czerpie przyjemność z jedzenia kalorycznych produktów. Czekolada znajduje się na pierwszym miejscu wśród ulubionych przekąsek, jakimi bywalcy siłowni wynagradzają sobie trud. Inne to pizza, ciasto, wino, chipsy oraz chińszczyzna. To właśnie po to, aby jeść, są gotowi katować się na siłowni.

 3 kilogramy w 3 dni. Co jeszcze może zdziałać detoks sokowy?

4 na 10 kobiet przyznało, że chodzi na siłownię po to, aby móc swobodnie decydować o tym, co będzie jeść. Kobiety uwielbiajace słodycze oraz alkohol ćwiczą właśnie z powodu swojego zamiłowania do tych produktów. W ten sposób zyskują prawo, aby bezkarnie je spożywać. Aż 38 proc. kobiet stwierdziło, że możliwość jedzenia tego, co tylko zechcą, jest głównym powodem odwiedzania tej placówki.

4 na 10 osób przyznało też, że nie zgodzi się na rozpustny wieczór w towarzystwie przyjaciół, jeżeli wcześniej nie pójdzie na siłownię.

Trochę ponad 1/3 mężczyzn wyjawiła, że ćwiczy, ponieważ dzięki temu może cieszyć się bardziej kalorycznym jedzeniem.

 

 

dlaczego chodzimy na siłownię

Fot. unsplash.com

Co ciekawe, okazało się również, że przeciętna osoba, która trenuje, będzie ćwiczyć przez 19 minut, aby spalić czekoladowy batonik lub zapracować na jego spożycie. 15 minut, jeżeli w grę wchodzi koktajl. Curry na wynos „kosztuje” 21 minut na siłowni, a jeżeli popijemy je lapmką wina, musimy dodać jeszcze 17 minut.

Prawie połówa Brytyjczyków przyznaje, że marzy o jedzeniu, kiedy jeszcze ćwiczy na siłowni. Są oni jednak bardziej skłonni najpierw ćwiczyć i w ten sposób zapracować na nagrodę niż skonsumować, a dopiero potem zabierać się za pracę.

Co trzecia osoba zdradza, że częściej zwraca uwagę na to, co je i pije, jeżeli ma poczucie, że nie spaliła na siłowni wystarczająco dużo kalorii. Niektorzy są nawet skłonni odrzucić czyjeś zaproszenie, gdy wiedzą, że nie znajdą czasu na odpracowanie tego na siłowni.

Poza tym podczas imprezy ludzie częściej tańczą i starają się w ten sposób spalić kalorie, a 31 proc. ludzi jest nawet w stanie zrezygnować z taksówki i wrócić do domu pieszo.

dlaczego chodzimy na siłownię

Fot. unsplash.com

Rzecznik prasowy firmy Yushoi, która przeprowadziła tę ankietę, skomentował ją w następujący sposób: „Dla niektórych ludzi chodzenie na siłownię czy bieganie jest czymś, co kochają robić. Wierzymy, że ćwiczenia mogą być formą skorzystania z azylu, który wyzwala ludzi, ale dla innych są czynnością, którą muszą znosić w celu cieszenia się pozostalymi aspektami swojego życia – w szczegółności życiem towarzyskim i dietą. Oceniając to realistycznie, dochodzimy do wniosku, że potrzebna jest równowaga, zarówno jeżeli chodzi o  jedzenie, jak i ćwiczenia. Ludzie nakładają zbyt dużą presję na siebie samych, ale w życiu chodzi o radość, równowagę i to, co jest dla ciebie dobre”.

 „Ludzie przestali mnie lubić, kiedy schudłam” (Historia Pauliny)

A Wy z jakiego powodu ćwiczycie na siłowni?

 

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.05.2018 07:54
ooo tototo to ja :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo