Modelka pokazała brzuch po tragicznym wypadku. Tak dużej blizny jeszcze nie widziałaś

Jeszcze niedawno przysięgała sobie, że nigdy go nie odsłoni.
Modelka pokazała brzuch po tragicznym wypadku. Tak dużej blizny jeszcze nie widziałaś
źródło: Facebook (facebook.com/neli.zuma.9469)
11.04.2018

Każdego dnia czytamy, że czas wreszcie pokochać siebie. Kompleksy nie mogą rządzić naszym życiem, każda z nas jest piękna i wyjątkowa. Rzadko kiedy brzmi to jednak przekonująco, bo tego typu hasła głoszą zazwyczaj ślicznotki pozbawione wad. Ona zdecydowanie wie, o czym mówi i właśnie za to pokochali ją internauci.

Zobacz również: „Byłabym piękna, gdyby nie mój NOS”. Zobacz zdjęcia dziewczyn, które mają na tym punkcie największy kompleks

Neli Zuma jest modelką pochodzącą z RPA, która od dwóch lat stara się na nowo zaakceptować swój wygląd. W jej przypadku to wyjątkowo trudne, bo tragiczny wypadek samochodowy, w którym brała udział, oszpecił ją już na zawsze. Kiedy samochód prowadzony przez jej przyjaciela uderzył z całą siłą w ścianę - kierowca zginął, a ona doznała ciężkich obrażeń brzucha.

W efekcie ma w tym miejscu ogromną bliznę, która zdeformowała jej idealne do tej pory ciało. To dramat dla każdego, a dla kobiety zajmującej się zawodowo modelingiem - podwójny.

Tragiczny wypadek doprowadził do powstania wielkiej dziury w jej ciele. Uszkodzeniu uległy nie tylko powłoki brzuszne, ale także jelita. Konieczny był przeszczep skóry z uda, żeby uzupełnić ubytek. 23-latka przeszła również operację wytworzenia stomii, która umożliwia jej wydalanie.

Neli wpadła w depresję. Przede wszystkim opłakiwała śmierć przyjaciela, ale bała się też o swoją przyszłość. Z tak widoczną blizną jej kariera modelki zawisła na włosku. Wreszcie jednak zrozumiała, że to nie koniec świata. Wszystko zależy od jej nastawienia. Jeśli poradzi sobie z własną psychiką, to ciało na pewno w niczym jej nie przeszkodzi.

Płakałam przez całe dnie. Pamiętam, jak napisałam w pamiętniku: „to koniec szczęśliwej Neli”. Myślałam, że nigdy nie odsłonię brzucha. Ale po miesiącach traumy zrozumiałam, że nie mogę się tak dobijać. Teraz szczycę się swoimi bliznami i robię to z uśmiechem na ustach - wyznaje w rozmowie z metro.co.uk.

Zobacz również: 28-latka przekonuje: „Owłosiony brzuch i zarost na twarzy też mogą być sexy!”

23-latka poprosiła znajomego fotografa, żeby uwiecznił jej nowe ciało. Chciała pokazać wszystkim, że żyje i ma się całkiem nieźle. Że wraca do pracy i nic jej nie zatrzyma. Opublikowała w mediach społecznościowych jedno zdjęcie z sesji i stało się coś niesamowitego. Komentatorzy docenili jej odwagę i dodali pewności siebie.

Wtedy zdecydowałam, że muszę cześciej dodawać takie fotografie. Mam nadzieję, że w ten sposób zainspiruję innych, by naprawdę pokochali siebie bez względu na wszystko - wyznaje.

Jej zdaniem samoakceptacja to podstawa. Dopiero kiedy polubisz siebie i zaczniesz szanować swoje ciało, wtedy ludzie odwzajemnią się tym samym.

Zobacz również: Tego nie wiedziałaś o bliznach!


23-letnia Neli Zuma z dumą pokazuje swoją bliznę

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 12.04.2018 01:40
Po ciąży wyglądają gorzej, bez przesady.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.04.2018 13:36
Blizna blizną, ale stomia to jedna z najbardziej przerażających rzeczy dla mnie. Nie wyobrażam sobie funkcjonować z przyklejonym workiem, do którego zbierałby się kał... Bardzo podziwiam takich ludzi, ja nie wiem, czy dałabym radę.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo