7 szczegółów wyglądu, których u siebie nie zauważasz, a facetów podobno... OBRZYDZAJĄ

Panowie są wyjątkowo spostrzegawczy. I mało wyrozumiali.
7 szczegółów wyglądu, których u siebie nie zauważasz, a facetów podobno... OBRZYDZAJĄ
Fot. iStock
02.04.2018

Mamy pocieszającą informację - kobiety to bez wątpienia najpiękniejsze istoty na Ziemi. Nikt i nic nie może się z nami równać, jeśli chodzi o urodę. Ale to nie oznacza, że możemy pozostać wobec siebie całkowicie bezkrytyczne. I nam zdarzają się wizualne wpadki, które potrafią skutecznie popsuć dobre wrażenie. To drobnostki, ale ich wytykanie wcale nie jest czepianiem się szczegółów. Warto pamiętać, że ogólne wrażenie składa się z wielu mniejszych elementów.

O czym mowa? Przeprowadziłyśmy otwartą sondę wśród młodych mężczyzn. Ich zadaniem było wskazanie cech wyglądu, które są nie tylko nieestetyczne, ale wręcz obrzydzają i odpychają ich od nas. A przy okazji wcale nie są takie oczywiste. O większości z nich nawet byś nie pomyślała, co jedynie potwierdza męską spostrzegawczość. Nie przesadzają? Sami często nie grzeszą urodą, a wobec nas są tak krytyczni.

Weźmiesz to sobie do serca? Na wiele z tych kwestii mamy bezpośredni wpływ.

Zobacz również: Idealny NOS i perfekcyjne USTA wyglądają właśnie tak (To udowodnione!)

wady wyglądu

Fot. iStock

Pryszcze na plecach

- Nieszczęścia chodzą po ludziach, ale nie mogę powiedzieć, że tego nie widać. Takie nieestetyczne zmiany latem są szczególnie widoczne, bo odsłaniacie swoje ciała. Najgorsze są takie nabrzmiałe cysty, które aż chciałoby się wycisnąć. Może czasami naprawdę lepiej to zrobić, niż straszyć bąblami? Skoro tak bardzo dbacie o twarz i przejmujecie się każdą krostką, to tam też spójrzcie - radzi Marek.

Włosy od pępka do łona

- Każdy facet to ma. Ale to nie oznacza, że kobiety też powinny. Nie twierdzę, że macie się depilować od stóp do głów, choć akurat tym w sezonie bikini warto się zająć. Niektórzy nazywają to „ścieżką miłości”. To pieszczotliwe określenie dotyczy jednak panów, którym dodatkowe owłosienie z reguły się wybacza. Czy to taka filozofia chwycić za maszynkę? Skoro golicie sobie pachy, a nawet twarze… - pyta Wojciech.

Bardzo wąskie usta

- Przyzwyczailiśmy się do tego, że seksowna kobieta to odpowiednie krągłości. A do tego jędrne i kuszące usta. Trudno nazwać tak wargi, których prawie nie widać i nie są w żaden sposób podkreślone. W takich przypadkach nie mam nic przeciwko, żeby nawet coś w nie wstrzyknąć i nadać jakikolwiek kształt. Albo przynajmniej sięgnąć po błyszczyk czy inną pomadkę - sugeruje Kamil.

Zobacz również: Masz taką linię na brzuchu? Jesteś IDEALNIE zgrabna!

wady wyglądu

Fot. iStock

Wypukły pępek

- Jest w tym coś przerażającego i nawet nie umiem tego racjonalnie wytłumaczyć. Chyba przyzwyczaiłem się do tego, że pępki są z reguły wklęsłe. Sam taki mam i większość znanych mi ludzi. A nawet modelki z kolorowych gazet. Pępek przypominający wielki wystający guzik to oryginalny dodatek, ale chyba niekoniecznie jest się czym chwalić. Pozostaje mi współczuć, bo niewiele da się z tym zrobić - twierdzi Rafał.

Nierówne brwi

- Nie mam szczególnych preferencji. Mogą być grubsze lub cieńsze, ale błagam - niech będą w miarę symetryczne. Jedna większa od drugiej, prześwitujące dziury i zupełnie różne kształty potrafią skutecznie oszpecić. Wydaje mi się, że to efekt oszczędności, bo zamiast oddać się w ręce profesjonalisty, skubiecie same i to jak popadnie - ocenia Adam.

wady wyglądu

Fot. iStock

Zgrubienia na paznokciach u stóp

- Większość facetów zwraca uwagę na kobiece stopy. Nie zawsze jest to nasz największy fetysz, ale zadbane kończyny to absolutna podstawa. Kiedy po ściągnięciu butów naszym oczom ukazuje się rząd nierównych paznokci - trochę się to kłóci z damskim zadbaniem. Najgorsze są grube pazury, te odstające i pożółkłe. Coś strasznego! - alarmuje Grzegorz.

Zadarty nos

- Jeśli jest delikatnie zwrócony ku górze, to całkiem urocze. Gorzej, jeśli bez specjalnej gimnastyki jestem w stanie zajrzeć do nozdrzy kobiety. Jest w tym coś szpecącego. Zwłaszcza, kiedy pani zapomniała pozbyć się włosków albo ma katar. Zdecydowanie bezpieczniejsze są dziurki skierowane ku dołowi, ale raczej nie macie na to wpływu. Co nie oznacza, że jesteśmy w tej kwestii bardzo wyrozumiali - ostrzega Artur.

Przesadzają?

Zobacz również: Problemy, które znasz, jeśli robisz manicure w domu

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
www.FestiwalPuszczyBialowieskiej (Ocena: 5) 02.04.2018 22:39
Czy po ostrzeżeniach o szkodliwości papierosów / alkoholu też na mięsie pojawią się napisy: "Minister zdrowia ostrzega: mięso powoduje 99chorób: raka, zawały i wylewy. To morderstwo zwierząt i zdrowotne samobójstwo". Wegetarianizm = więcej energii bez używek, narkotyków, uzależnień, ucieczki od życia, zagłuszania sumienia, stresu, samodzielne myślenie zamiast prania mózgu głupimi modami. Tylko wegetarianizm jest zdrowy i naturalny= bez mięsa= bez 99 chorób! Jedz samo mięso = umrzesz z braku witamin, nie jedząc mięsa żyjesz długo i zdrowo = szpitale pełne chorych od mięsa - powodu 99 chorób i zdrowsi wegetarianie= to prawda. W Afryce umierają z głodu w USA i Europie z przejedzenia a wegetarianizm - bez 99 chorób! Mięso powoduje epidemię otyłości, raka, zawałów (już u 25 latków), wylewów, cukrzycy itp. też w Polsce, wcześniej większość dań była wegetariańska (kasze, fasole, bób, groch). Jesteś tym co jesz = smalec, mięso - wyglądasz jak baleron i pasztet. Otyłość powoduje mięso = brak witamin, stąd ciągły głód, a wegetarianie są zdrowsi bez kompleksów, mają idealną) wagę To mięso niszczy środowisko! Dlatego prawdziwi ekolodzy to wegetarianie! Powoduje susze, erozje gleb, wycięcie 80 lasów pod pastwiska, ścieki większe niż przemysł i anomalie klimatu. Głód to wina mięsa - na 1 kg trzeba 10 kg roślin. 80 żywności z głodującej Afryki tuczy zwierzęta na mięso w UE i USA. Z 1 ha ziemi można wykarmić 60 zdrowszych wegetarian, a tylko 2 wiecznie chorych mięsożerców, stąd głód na świecie i nadmiar zwierząt.
odpowiedz
www.FestiwalBialowieski.pl (Ocena: 5) 02.04.2018 22:36
Co by się stało gdybyśmy wszyscy zostali wegetarianami? Naukowiec z Oxfordu szokuje prognozami. Dieta roślinna to ogromne korzyści nie tylko dla zdrowia, ale i dla świata. O tym, że jedzenie owoców i warzyw jest zdrowsze od jedzenia czerwonego mięsa nikogo nie trzeba przekonywać. Podstawą każdej piramidy żywieniowej są produkty roślinne. Ale to nie jest artykuł o pozytywne skutki zdrowotne przejścia na zbilansowaną dietę wegetariańską dla konkretnego człowieka. Pytanie brzmi inaczej. Jakie byłyby konsekwencje dla całej planety, gdybyśmy wszyscy zostali wegetarianami?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.04.2018 17:51
Panowie tez maja coś co obrzydza. Mianowicie zakola :) nie ma nic bardziej aseksualnego niż to. Zanim zaczną krytykować kobiety niech spojrzą na swoje łysinki.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.04.2018 12:40
Gadanie.. Ok pryszcze czy jakaś grzybica paznokci może tam kogoś obrzydzać, bo to przyjemne nie jest, ale serio, zadarty nos czy wąskie usta? Gdyby tak było to spory procent kobiet by chyba nie znalazł nigdy partnerów. Rozumiem, że może to nie jest AŻ tak seksowne jak duże usta ale że obrzydliwe? Nie przesadzajmy. Swoją drogą znam dużo kobiet mających np małe zadarte noski i wyglądają super, wąskie usta też przy niektórych typach urody mogą być fajne. Na to generalnie wpływu się nie ma, a robienie sobie zabiegów i operacji jest zbędne , jeśli ktoś siebie akceptuje. Z resztą jeśli już o ustach mowa, to raczej większość znanych mi facetów powiększanych ust nie lubi, wręcz się z tego nabijają.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.04.2018 02:37
Jak mam spojrzeć na plecy i coś wycisnąć sama? W lustrze spoko, ale nie zobaczę tego z takiej odległości jak pryszcza na buzi...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo