„Przez całe życie bałam się, że jakiś facet zobaczy mój BĘBEN”. Wreszcie go pokazała...

Zobacz brzuch, którego tak długo się wstydziła.
„Przez całe życie bałam się, że jakiś facet zobaczy mój BĘBEN”. Wreszcie go pokazała...
źródło: Twitter (twitter.com/JustAboutGlad)
17.03.2018

Kiedyś musiały się ukrywać albo nikt nie zwracał na nie uwagi. Dziś trafiły do mainstreamu i mówią o nich wszyscy - kobiety plus size przestały się wstydzić, że nie przypominają wychudzonych modelek z wybiegów. Coraz odważniej prezentują swoje wdzięki, walcząc o akceptację i dodając pewności siebie innym „dużym dziewczynkom”. Widzimy je w reklamach, kolorowych magazynach, na Instagramie i w telewizji.

Jednak zdaniem publicystki magazynu „Vice” - to za mało. Alison Stevenson twierdzi, że „dopóki do tego zacnego grona nie dołączy brzuch, od wyzwolenia się spod kontrowersyjnych standardów kobiecego piękna dzieli nas jeszcze daleka droga”. Według niej duże pupy i szerokie biodra nie załatwiają jeszcze sprawy.

Nie do końca przekonują ją modelki i blogerki, które są co prawda nieco większe, ale równocześnie mogą się pochwalić wyrzeźbionymi i niemal płaskimi brzuchami.

Zobacz również: Jeszcze niedawno miała idealną figurę, a dziś... (Nie uwierzysz, ile przytyła)

duży brzuch u kobiety

źródło: Twitter (twitter.com/JustAboutGlad)

„Nawet wtedy, gdy zaczęłam pomału akceptować moje ciało, w sekrecie wciąż marzyłam, by w końcu zgubić mój brzuszek. Był jak kamień młyński u mojego pasa. Nie jadłam nic prócz komosy ryżowej i kapusty i zachodziłam w głowę, dlaczego nie mogę się go pozbyć” - wyznaje.

Alison nie ukrywa, że z roku na rok pozbywała się kolejnych kompleksów na punkcie swojego ciała, ale ten jeden szczegół nie dawał jej spokoju. Głównie dlatego, że o odstające brzuchy wciąż są tematem tabu. Nawet dla wyzwolonych kobiet, które oficjalnie twierdzą, że duże jest piękne.

„Ukrywałam mój brzuch (a także rozstępy, cellulit i owłosienie), bo wciąż bałam się, że mężczyźni go zobaczą. W ten sposób, zamiast wzmacniać, osłabiałam moją pozycję jako kobiety, ponieważ wciąż pozwalałam, by moim ciałem rządziło cudze spojrzenie i oczekiwania. Gdyby naprawdę zależało to ode mnie, moja oponka stanowiłaby gwóźdź programu - czytamy na vice.com.

Zobacz również: Chcesz się pozbyć brzuszka? Najpierw sprawdź, jaki masz

duży brzuch u kobiety

źródło: Twitter (twitter.com/JustAboutGlad)

I tak właśnie się stało. Stevenson dziś ogłasza całemu światu, że nie ma zamiaru wstydzić się swojego brzucha. Przestała go ukrywać, a wręcz się nim szczyci. „Staję przed światem w całej swej okazałości. Mój brzuch nie jest już więźniem arbitralnych wzorców i stereotypów. Wystawiam na spojrzenia całe ciało, bez wstydliwych wyjątków” - twierdzi.

Alison nie tylko odzyskała pewność siebie, ale także przekonanie, że nawet z taką figurą może podobać się płci przeciwnej. Być może nie wszyscy faceci padną przed nią na kolana, ale przynajmniej kilku się znajdzie. I to na nich chce koncentrować swoją uwagę.

Zdaje sobie również sprawę, że jej otwartość spotka się z hejtem. To nieuniknione, ale jej zdaniem jako kobiety możemy z tym walczyć. W jaki sposób? Okazując sobie wzajemnie solidarność, zamiast wytykać palcami.

duży brzuch u kobiety

źródło: Twitter (twitter.com/JustAboutGlad)

Alison Stevenson

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 17.03.2018 08:29
Serio trzeba przeklinać 4str żeby zobaczyć fotkę na której niewiele widac?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie