Znaczenie najpopularniejszych tatuaży

Zanim zdecydujesz się na konkretny wzór, poznaj jego symbolikę.
Znaczenie najpopularniejszych tatuaży
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/517632550899123285/ & https://pl.pinterest.com/pin/509891989051749414/)
07.03.2018

O tatuażach krąży wiele mitów. Mówi się na przykład, że najtrudniej jest zdecydować się na ten pierwszy. Potem idzie się za ciosem i kolejne wzory nie są już tak problematyczne. Oczywiście to jedynie legenda, bo wszystko zależy od osobowości danego człowieka. Jedni dokładnie sobie przemyślą, jaki chcą wzór i w którym miejscu na ciele, dla innych większe znaczenie będzie miała postać tatuatora.

- Nigdy nie obchodziło mnie, co dokładnie będę miała wytatuowane. Liczyło się tylko to, aby tatuaż wykonała mi konkretna tatuatorka, u której trzeba bardzo długo czekać na termin, bo jest niezwykle popularna i wykonuje na skórze prawdziwe dzieła sztuki – twierdzi Kasia z Warszawy.

Zupełnie inną filozofię wyznaje z kolei Magda, również na co dzień mieszkająca w stolicy:

- Od zawsze wiedziałam, że mój tatuaż musi nieść konkretne przesłanie. Nie było dla mnie ważne, czy wykonam go w Warszawie, Poznaniu, czy Tybecie. Marzyłam o konkretnym wzorze, który zawsze miał mi przypominać pewne wydarzenie z mojego życia.

Niektóre tatuaże cieszą się większą popularnością od pozostałych, a wszystko za sprawą ich symboliki. Dzisiaj opiszemy Wam znaczenie 7 najczęściej wybieranych.

Polecamy także: Fotogaleria: Słodkie TATUAŻE dla nastolatek (Wzorki & napisy – co wybierasz?)

Róża

Jeden z najbardziej niejednoznacznych symboli, który jest obecny w kulturze od zamierzchłych czasów. Może odnosić się zarówno do wiary (symbol chrystusowy, zmartwychwstanie, śmierć), ale także do uczuć. W tym drugim przypadku ogromne znaczenie ma kolor płatków. Czerwień oznacza namiętność i pasję, biel – niewinność; czerń – żałobę; a odcień różowy – radość.

Ptak/ptaki

Symbol szeroko rozumianej wolności i patrzenia z nadzieją na przyszłość. Wyraz marzycielstwa i dążenia za swoimi pragnieniami. Osoba, tatuująca sobie taki wzór, zazwyczaj chce podkreślić swoją niezależność.

 

Post udostępniony przez Camille (@camvwy)

Serce

Symbol uczuć i emocji. Osoba, która decyduje się na taki tatuaż, jest niezwykle wrażliwa i w życiu kieruje się uczuciami. Rodzinę i miłość stawia na pierwszym miejscu.

Gwiazdy

W symbolice religijnej oznaczają drogę do celu. Kojarzą się także z marzeniami (kiedy spadają z nieba, myślimy życzenie). Rozświetlają ciemne niebo. Symbolizują nadzieję i pozytywne myślenie.

Diamenty

Nawiązują do sfery materialnej, symbolizując dobrobyt i bogactwo. W prastarych wierzeniach diament był uważany za kamień, których chroni przed złymi mocami. Oznacza także wewnętrzną siłę do przezwyciężania trudności losu.

Pióro

Ten wzór nie ma jednoznacznej symboliki. Może nawiązywać zarówno do przemijania i śmierci, jak i do narodzin i nowego początku.
Pióro kojarzy się także z ptakami, a zatem z wolnością, indywidualizmem, niezależnością.

Nieskończoność

Symbol ten nawiązuje głównie do sfery uczuć. Może oznaczać wierność partnerowi lub odnosić się do nieskończonej miłości względem dziecka czy przyjaciela. Zazwyczaj na taki tatuaż decydują się osoby bardzo emocjonalne i wrażliwe.

Polecane wideo

Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 07.03.2018 13:27
Moim zdaniem ludzie robiący sobie tego typu tatuaże nie mają własnego gustu i kierują się jedynie popularnością danego wzoru. Bardzo sobie cenię sztukę tatuażu - to są zwykłe tagi, a nie dzieła sztuki. Trochę, jak z zeszytu dziecka z podstawówki. Symbol nieskończoności jako tako się broni, bo jest prosty, minimalistyczny, ale reszta... W dodatku należy pamiętać, że nawet najlepiej wykonany tatuaż z biegiem lat blaknie i rozmywa się na skórze. Te wszystkie drobne tatuaże będą w przyszłości wyglądać, jak nieestetyczna plama (np. ptaki na załączonym zdjęciu będą wstrętne za +/- 10 lat.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.03.2018 11:10
Ja po śmierci mojego narzeczonego wytatuowałam sobie jego pierwszą literę imienia wyglądającą jak nieskończoność i linię życia
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.03.2018 10:02
ja marzę o gwiazdce i serduszku
odpowiedz

Polecane dla Ciebie