Wiadomo, jaki kolor oczu jest najbardziej pociągający. Jesteś w gronie szczęśliwców?

A Ty - jaką masz barwę tęczówki?
Wiadomo, jaki kolor oczu jest najbardziej pociągający. Jesteś w gronie szczęśliwców?
Fot. Unsplash
02.03.2018

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Można z nich wyczytać, kim tak naprawdę jest człowiek - jaki ma charakter, czego się boi, jaka jest jego historia. Spojrzeniem można także uwodzić, a naukowcom udało się nareszcie ustalić, kiedy jest to najbardziej prawdopodobne. Okazuje się, że tajemnicą sukcesu jest kolor tęczówki. Przy okazji potwierdzono też kolejny stereotyp.

Jak informuje portal PEIMAG, kolejne badania wykazują jedno: niebieskie oczy uważane są za najbardziej atrakcyjne, a ich właściciele postrzegani są jako najseksowniejsi. To nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, bo mówi się o tym nie od dziś. Ale teraz wiemy to już oficjalnie i z całą pewnością.

„Bez względu na to, czy niebieskie oczy są zasługą natury, czy kolorowych soczewek, to właśnie ten kolor uważany jest za najpiękniejszy. Nie bez znaczenia może być fakt, że niebieskoocy dominują w hollywoodzkich produkcjach i showbiznesie. Ciemniejsze oczy nie są już tak dobrze postrzegane” - czytamy.

Tajemnicą pozytywnego postrzegania właśnie tego koloru może być też jego unikalność. Szacuje się, że niebieskie oczy ma zaledwie 7-8 procent światowej populacji.

Zobacz również: Czy Twój kolor oczu pasuje do włosów? Faceci wybrali najseksowniejszy mix!

Polecane wideo

Komentarze (26)

Ocena: 4.58 / 5
gość (Ocena: 5) 05.03.2018 14:33
To prawda, niebieskie są piękne. Zielone wydają się takie sztuczne :/
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.03.2018 21:11
Moje oczy są pomieszane zielono-brązowe do tego bardzo długie i gęste rzęsy. Naprawdę często są komplementowane.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.03.2018 00:04
Zawsze mi się nie podobało, że mam niebieskie oczy, bo od dziecka od mojej przyjaciółki słyszałam, że są takie pospolite, nudne... Ale później okazało się, że połączenie niebieskich oczu i brązowych włosów jest bardzo ciekawa i pożądana :) także czasami minus okazuje się plusem, dlatego nie ma co się przejmować :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.03.2018 22:09
Ja mam niebieskie oczy i z tym powodzeniem, to bym nie przesadzała... Owszem, usłyszałam kilka komplementów na temat koloru moich oczu, ale to nic wielkiego nie znaczyło. Ot, koleżeńskie uprzejmości.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.03.2018 21:34
Czesto jest tak, ze bruneci z brazowymi oczami uwielbiaja kobiety z jasnymi oczami zielone czy niebieskie bez roznicy, a blondyni ogniste brunetki z brazowymi oczami. W bajkach Disneya tak bylo. Jezdze po swiecie i widze ze przeciwienstwa sie przyciagaja, nierzadko tez w jednym kraju to sie zdarza.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie