Pół roku temu przestała golić twarz. Pokazała, co jej wyrosło...

Zarostu może jej pozazdrościć wielu mężczyzn.
Pół roku temu przestała golić twarz. Pokazała, co jej wyrosło...
źródło: Facebook (facebook.com/pg/fuzzyfemme)
28.02.2018

„Masz lepszy zarost ode mnie” - to chyba ostatnie, co chciałaby usłyszeć nastoletnia dziewczyna od kolegi ze szkoły. Przez lata to była jednak jej smutna codzienność. Nova Galaxia cierpi na zespół policystycznych jajników, którego jednym z objawów jest hirsutyzm. Nadmierne owłosienie ciała w jej przypadku oznacza także typowo męski zarost na twarzy.

26-latka przez większą część życia desperacko próbowała pozbyć się swojej największej „wady”. Wstawała skoro świt, żeby dokładnie się ogolić i nikt nie zauważył jej problemu. Zawsze miała przy sobie maszynkę do golenia, aby w ciągu dnia dodatkowo wygładzić twarz. O przypadłości dziewczyny wiedziało tylko kilka osób, w tym jej długoletnia dziewczyna.

Bałam się, że ludzie wezmą mnie za świra, jeśli pozwolę brodzie urosnąć - wyznaje w rozmowie z portalem metro.co.uk. Ale ostatecznie właśnie na to się zdecydowała.

Przełomem okazało się poznanie Ash - jej aktualnej partnerki, która nie identyfikuje się z żadną płcią (choć oficjalnie jest kobietą). Związek dodał jej sporo pewności siebie i w październiku ubiegłego roku na dobre zrezygnowała z golenia twarzy. Pozwoliła sobie na zapuszczenie brody tak długiej, jak nigdy wcześniej. Kiedyś byłby to dla niej koszmar, a dziś kocha swoje bujne owłosienie. Nova bardzo dba o brodę, stosując codziennie specjalny szampon i odżywkę.

Uczciwie przyznaje, że zdarzają się bardzo negatywne reakcje, ale woli nie zaprzątać sobie nimi głowy. Zdecydowana większość rodziny i przyjaciół nie ma nic przeciwko jej imponującej brodzie. Partnerka wydaje się równie zachwycona.

Ludzie oskarżają mnie o to, że tylko udaję kobietę. Nazywają transem, co samo w sobie nie jest dla mnie obelgą. Ale prawda jest taka, że nie jestem transseksualistką. Jestem kobietą, która kocha inne kobiety - twierdzi.

Zobacz również: To niesamowite, jak seksowny stał się ten facet, gdy zapuścił BRODĘ

Z moją hipsterską brodą czuję się szczęśliwsza, niż kiedykolwiek wcześniej. Jestem w związku z kimś, kogo kocham i kto naprawdę mnie wspiera. Ash popiera moją decyzję i autentycznie kocha moją brodę. Nie mam pojęcia czy i ewentualnie kiedy przestanę ją zapuszczać. Na razie jest częścią mnie i kocham mój zarost - wyznaje.

Równocześnie Nova nie rezygnuje z typowo kobiecego makijażu. Ma zawsze idealnie podkreślone brwi, pomalowane oczy i pomadkę na ustach.

A brody naprawdę może jej pozazdrościć wielu mężczyzn, którym natura poskąpiła wyrazistego zarostu.

Zobacz również: Harnaam Kaur - kobieta z brodą (VIDEO)

Polecane wideo

Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 28.02.2018 23:56
Lesba z brodą, i wszystko jasne dlaczego woli kobiety. Po prostu ma więcej męskich cech niż kobiecych, i mózg też myśli ,,po męsku,,.
odpowiedz
Natalka (Ocena: 5) 28.02.2018 23:07
To jest kobieta? Myślałam, że to jakiś zaniedbany facet... Nie rozumiem jak mogła doprowadzić się do takiego stanu. Powinna poddać się laserowej terapii, rozpocząć zbilansowaną dietę i stosować iqgreen, dzięki temu pozbyłaby się tego ohydnego owłosienia i nadwagi.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.02.2018 10:40
hirsutyzm to straszna choroba :((
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie