Mój brzuch byłby idealny, gdyby nie... pępek

Ty też masz kompleksy na punkcie tej części ciała? Jest na to sposób.
Mój brzuch byłby idealny, gdyby nie... pępek
Fot. Unsplash.com
02.03.2018

Od kilku lat najpopularniejszym zabiegiem z pogranicza kosmetyki i chirurgii plastycznej jest niewątpliwie powiększanie ust. Coraz więcej z nas decyduje się na wstrzyknięcie wypełniaczy w wargi. Często z opłakanym skutkiem, bo nie trudno o przesadę. „Uśmiech glonojada” ma jednak sporą konkurencję, bo w 2018 roku znacznie chętniej mamy modyfikować sobie inną część ciała.

Jak donosi magazyn „Allure”, najmodniejszą poprawką staje się tajemniczo brzmiąca umbilikoplastyka. To nic innego, ale zabieg korygujący wygląd naszego pępka. Według specjalistów - wyjątkowo bezpieczny i prosty do wykonania. Efekt widoczny jest natychmiast i pozostaje na zawsze.

Dlaczego coraz więcej z nas marzy o tej operacji i co można dzięki niej uzyskać?

Zobacz również: Pokazała piersi, a internauci wybuchnęli śmiechem. Są KWADRATOWE...

Przyczyny, dlaczego zgłaszamy się do chirurga plastycznego z prośbą o korektę pępka, są różne. Jednym przeszkadza fakt, że jest wypukły, a marzą o wklęsłym. Innym zależy na jego zwężeniu, bo pępek uległ rozciągnięciu w czasie ciąży. Nie brakuje również pacjentów po radykalnej utracie masy ciała, co też nie pozostaje obojętne na kształt blizny.

W ofercie większości klinik są dwa zabiegi: zmiana wielkości i kształtu albo wspomniane wcześniej cofnięcie wypukłego pępka wgłąb brzucha. Zazwyczaj operacja wykonywana jest z przyczyn kosmetycznych, czyli źle zawiązanej pępowiny po urodzeniu. Możliwe są również wskazania medyczne, czyli przepuklina.

Jak wygląda zabieg i ile kosztuje?

Zobacz również: Cały Internet śmieje się z jej tatuażu. Wybrała najgorsze miejsce

Operacja przeprowadzana jest zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym. Czas trwania to ok. 30-45 minut. Pępek nacinany jest w jego głębi lub wokół starej blizny. Chirurg usuwa nadmiar skóry i nadaje mu nowy kształt. Najczęściej stosuje się szwy rozpuszczalne, których nie trzeba później usuwać.

Jeśli pozostają jakieś blizny, to niewidoczne gołym okiem. Pacjent dochodzi do siebie po ok. 2-3 tygodniach, kiedy może już wrócić do normalnej aktywności fizycznej. Koszt zabiegu to średnio 2 tysiące złotych.

Myślicie, że warto?

Zobacz również: Operacja plastyczna dla dziewczyn, które chcą wyglądać na Snapchacie jeszcze piękniej niż po filtrach? To już fakt!

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 02.03.2018 06:08
Problemy pierwszego awiata
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.03.2018 00:38
A po co grzebać przy pępku ? Czytałam gdzieś, że to niebezpieczne i lepiej go zostawić w spokoju. Następna głupkowata moda...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo