Włosy na twarzy - usuwać czy nie?

Usuwać. Oto najlepsze metody.
Włosy na twarzy - usuwać czy nie?
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/51087776997029950/)
10.02.2018

Każda kobieta chciałaby mieć cerę gładką jak skóra niemowlaka, ale to zdarza się rzadko. Przeważnie zmagamy się z niedoskonałościami, do których należą wypryski, przebarwienia, pękające naczynka oraz włoski.

Te ostatnie najczęściej pojawiają się u kobiet z ciemnym owłosieniem. Dotykają takich części twarzy jak: broda, szyja i okolica ust. Czasami są pojedyncze, a innym razem tworzą meszek. Jak pozbyć się takiego problemu? Jest kilka sposobów.

Pod żadnym pozorem nie powinnaś używać do tego celu maszynki i depilatora. Golenie maszynką sprawi, że włosy odrosną grubsze, a poza tym będziesz musiała pozbywać się ich częściej. Co do depilatora, nie nadaje się do twarzy. Mogłabyś się nabawić poważnych podrażnień skóry.

Włoski najlepiej usunąć mechanicznie, za pomocą wosku albo lasera. Jakiś czas temu napisałyśmy też artykuł, jak pozbyć się wąsika. Jeżeli jesteś zainteresowana tematem, zajrzyj ponownie do poprzedniego artykułu.

Dalej przedstawiamy zalety i wady najpowszechniejszych metod usuwania nadmiernego owłosienia z twarzy.

źródło: Facebook (facebook.com/Isabel1323)

 

włoski na twarzy

Fot. unsplash.com

Depilacja mechaniczna twarzy

Najprostszą, a jednocześnie niewymagającą nakładów finansowych metodą usunięcia włosków jest pęseta. Sprawdzi sie ona u dziewczyn, które mają pojedynsze włoski. Osoby, które chcą użyc pęsety muszą być przygotowane na ból oraz to, że mogą się pojawić podrażnienia. Ten obszar skóry, na którym rosną włosy, powinien być systematycznie nawilżany – dzięki temu zmniejszysz to ryzyko. 

Co myślisz o mechanicznej metodzie usuwania włosków? Jakie są twoje doświadczenia pod tym względem?

włoski na twarzy

Fot. unsplash.com

Usuwanie włosków z twarzy woskiem

Bardzo popularny jest wosk. Chociaż zabieg z jego użyciem nigdy nie jest bezbolesny, daje efekt gładkiej skóry przez dość długi czas, nawet do 4 tygodni. Włoski odrastają słabsze.
Niestety używanie wosku ma też wady. Włoski muszą osiągnąć długość 0,5 mm, gdyż inaczej wosk ich nie „złapie”. Poza tym jeżeli do tej pory nigdy nie używałaś wosku, powinnaś go najpierw przetestować na fragmencie skóry.

Zobacz także: To zdjęcie stało się HITEM. Wszystko przez jedną z dziewczyn...

włoski na twarzy

Fot. unsplash.com

Usuwanie włosków z twarzy laserem

Laser to kolejna, bardzo skuteczna metoda na pozbycie się owłosienia z twarzy. Chociaż jej koszt to ok. kilkadziesiąt złotych, efekt gładkiej skóry jest widoczny najdłużej. Trwa do 2-3 miesięcy. Po tym czasie trzeba powtórzyć zabieg. Dobra wiadomość jest taka, że ten okres wydłuża się. Po pewnym czasie będziesz go robić co sześć miesięcy.

Kolejna zaleta metody laserowej to brak blizn, podrażnień i krostek. Niestety ma też jeden minus – lepiej sprawdza się u kobiet z ciemnymi włosami.
 

 

Komentarze (9)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 11.02.2018 00:18
Nie znam nikogo, kto by nie usuwał owłosienia na twarzy, a szczególnie kobiet.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.02.2018 18:09
Ja niestety muszę usuwać włosy o na polczkach są widoczne, robię to delkatnym kremem do depilacji i na miesiąc mam spokój
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 10.02.2018 12:37
Golenie twarzy przez kobiety - w senie całej twarzy jest chore. O ile dziewczyna nie ma hitosutyzmu nie widzę potrzeby, raczej to głupia moda. Możliwe ze włosy nie wyrastają silniejsze czy gęstsze u niektórych ale myśle ze część dziewczyn może doświadczyć tego problemu. Ja kiedy gole nogi maszynka to z jednego miejsca po jakimś czasie wyrastają nawet 3 włosy zamiast jednego jak było wcześniej. Nie wspominając już o wrastaniu włosów czego nie wyobrażam sobie na twarzy... dlatego tez wole mój biały meszek niż podążanie za durna moda i wygenerowanie prawdziwego problemu. Dziewczyny bądźcie rozsądne i nie patrzcie na durne jutuberki!!!!
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 10.02.2018 05:41
Zawsze uważałam, że golenie twarzy przyczyni się do tego że pojawi się coraz większy problem... ale teraz na YT dziewuchy kręcą filmy z ...goleni twarzy i twierdzą, że włosy które odrastają wcale nie są grubsze tylko się takie wydają. Czekam na info od osób, które mają wiedzę w temacie :D
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo