„Mam 29 lat, a na mojej twarzy wyrosło TO!”. Nie uwierzysz, co trądzik zrobił z jej buzią...

Nie chodzi o kilka pryszczy. Ta młoda kobieta wstydzi się wychodzić z domu.
„Mam 29 lat, a na mojej twarzy wyrosło TO!”. Nie uwierzysz, co trądzik zrobił z jej buzią...
źródło: Instagram (instagram.com/stephmkt1d)
25.12.2017

Cera trądzikowa to zmora większości nastolatków. Dojrzewanie i towarzyszące mu zmiany hormonalne nie pozostają obojętne dla naszej skóry. Pryszcze uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie i odbierają resztki pewności siebie, ale prędzej czy później znikają. Jednak nie wszyscy mają to szczęście.

Dobrze wie o tym Steph Klassen, która już dawno nie ma nastu lat, a wciąż boryka się z ogromnymi problemami dermatologicznymi. 29-latka jest już dorosłą kobietą, ale jej twarz wygląda jeszcze gorzej, niż w czasach szkolnych. Kanadyjka jest szczęśliwą żoną i matką dwójki dzieci. Bez wsparcia najbliższych już dawno by się poddała.

Niestety, nie wszyscy mają tyle szczęścia. To właśnie dla nich stworzyła swój profil na Instagramie, gdzie pokazuje innym chorym, że nie są sami. I że zawsze warto mieć nadzieję.

Zobacz również: 22-latka wyleczyła ostry trądzik popularnym lekiem. Ta metamorfoza nie mieści się w głowie...

trądzik dorosłych

źródło: Instagram (instagram.com/stephmkt1d)

„Tak, to prawda. Niemal 30 lat i wciąż mam z tym problem. To bolesne, ohydne i dobijające. Robię wszystko, żeby zachować pozytywny nastrój i nie chować się po kątach. Nie będę kłamała, to bardzo trudne. W niektóre dni dostrzegam promienie słońca, a w inne leżę w pozycji embrionalnej przez kilka godzin.

Wierzę, że kiedyś to wszystko będzie za mną. Widzę światełko na końcu tunelu, ale prawda jest taka, że ten tunel jest baaaardzo długi” - pisze na swoim Instagramie.

Steph podjęła kolejną próbę leczenia izotretynoiną. Z niewielkimi sukcesami.

Zobacz również: Jej cera wyglądała fatalnie. Po miesiącu smarowania twarzy miodem stało się TO...

trądzik dorosłych

źródło: Instagram (instagram.com/stephmkt1d)

Tydzień różnicy.

Ostatnia noc nie była dla mnie dobra. Uderzyła we mnie rozpędzona lokomotywa grypy, co jest raczej niezwykłe. Nie chorowałam od bardzo dawna. Podejrzewam, że leki na trądzik bardzo osłabiły moją odporność.

Przepraszam wszystkich, którzy stanęli ostatnio na mojej drodze. Prawie nie śpię. Staram się jak głupia odnaleźć tęczę w moim życiu, ale aktualnie czuję się koszmarnie. To tylko zły dzień, a nie złe życie. To tylko zły dzień, a nie złe życie. Muszę to sobie powtarzać” - wyznaje.

Zobacz również: Najlepsze sposoby na pozbycie się trądziku!

trądzik dorosłych

źródło: Instagram (instagram.com/stephmkt1d)

Steph Klassen ma już niemal 3 tysiące obserwatorów na Instagramie. Oni pocieszają ją, a ona ich. Dorośli cierpiący z powodu trądziku potrzebują szczególnego wsparcia, by odzyskać radość życia. Ona coś o tym wie.

trądzik dorosłych

źródło: Instagram (instagram.com/stephmkt1d)

Tak wyglądała jej twarz jeszcze niedawno

Polecane wideo

Komentarze (8)
Ocena: 5 / 5
m. (Ocena: 5) 28.12.2017 17:20
No chyba od dawna wiadomo, że trądzik nie jest już domeną osób w okresie dojrzewania.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.12.2017 12:54
Kazda osoba z takim problemem...czyrski,gule i ropa...ogolnie ostry nawrot tradziku....zrobcie posiew na gronkowca zlocistego
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.12.2017 09:09
To jest straszne nieszczęście i zrozumie to tylko ten kto tego naprawdę doświadczył. Ja też mam 29 lat i w życiu nie miałam większych problemów z cera, ale od około 5 lat doświadczam trądziku praktycznie non stop, szczególnie w okolicach brody, ust oraz przed okresem, aczkolwiek nie tylko. Bardzo często są to grube wielkie gule, których nie da się wycisnąć, w środku wypełnione są wodą (osoczem?) i krwią. Choćbym nie robiła z nimi nic i tak zostawiają po sobie okropne czerwone ślady na buzi, które goją się potem bardzo długo, nawet parę miesięcy, do tego gule te bywają bardzo bolesne. Czy ktoś ma pojęcie od czego bierze się to cholerstwo? Czy to jest efektem zmian hormonalnych czy jakiejs nietolerancji pokarmowej, np. na białko, czy gluten? Pomocy :-(((
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie