Nadwaga, złączone brwi, krzywe zęby - w jakich krajach te cechy są pożądane u kobiet?

Piękno ma wiele definicji.
Nadwaga, złączone brwi, krzywe zęby - w jakich krajach te cechy są pożądane u kobiet?
Fot. Unsplash
10.12.2017

Uroda to kwestia gustu. Gdyby ktoś postawił przed mężczyznami 10 atrakcyjnych kobiet i kazał wskazać, która jest najpiękniejsza, prawdopodobnie padłyby różne odpowiedzi. Jednym podobają się ciemne, długie włosy, a innym jasne i kręcone. Są też fani rudzielców. Podobnie jest z oczami, figurą i rozmiarem biustu. To mit, że faceci lubią tylko duże piersi.

Są jednak takie cechy fizyczne, do których upodobanie budzi zdziwienie. W Europie czy Ameryce Północnej uchodzą zdecydowanie za wady. Można jednak wymienić kraje na świecie, gdzie kobiety robią wszystko, aby je posiąść.

Sprawdźcie, o co dokładnie chodzi.

Zobacz także: Skutki uboczne botoksu, o których nie mówi się głośno

wady, które uchodzą za zalety

Fot. unsplash.com

Twarz w kształcie serca

U nas za idealny kształt twarzy uchodzi owal. Rzadko która kobieta może się nim poszczycić, ale konturowanie jest doskonałym rozwiązaniem problemu. Inwazyjne metody poprawiania kształtu twarzy rzadko kiedy wchodzą w grę. Sprawa przedstawia się zupełnie inaczej w Korei Południowej. Kobiety decydują się na bolesne operacje plastyczne, aby mieć twarz w kształcie serca. Bardzo często polegają one na wyłamywaniu szczęki.

Krzywe zęby

Jak wyobrażacie sobie idealny uśmiech? Wyznacznikiem są proste, białe zęby. Wiele osób nosi aparaty ortodontyczne i chwyta się wszelkich metod wybielania, aby osiągnąć ten efekt. Z kolei w Japonii panuje odwrotna tendencja. Ludzie specjalnie wykrzywiają sobie zęby u ortodontów, bo o pięknym uśmiechu stanowią krzywe zęby. Według Japończyków tylko takie wyglądają uroczo – zwłaszcza u kobiet.

Nadwaga

Na Zachodzie kobiety bardzo dbają o to, żeby się nie roztyć. Chodzą na siłownie, poddają się dietom i odsysają sobie tłuszcz. Mężczyźni preferują szczupłe sylwetki. Inaczej jest w Mauretanii. Tam za najatrakcyjniejsze uważa się kobiety z nadwagą. Dochodzi nawet do tak kuriozalnych działań jak wysyłanie córek na obozy tuczące.

wady, które uchodzą za zalety

Fot. unsplash.com

Blada skóra

Europejkom zależy na delikatnie opalonej skórze. Blada kojarzy się raczej z chorobą. Z kolei w Tajlandii szczytem piękna jest blada skóra. Im bielsza, tym lepsza. Kobiety smarują swoje twarze różnymi kremami, aby tylko wybielić twarz, chociaż nierzadko przypłacają to poparzeniem skóry. Tajki nie chcą wierzyć, że w Europie kobiety specjalnie chodzą na plaże, żeby się opalić.

Bardzo długa szyja

W Birmie kobiety pragną mieć jak najdłuższe szyje. W tym celu zakładają specjalne obręcze, które z czasem rozciągają tę część ciała. Niektórzy mówią, że dawniej miały one chronić kobiety przed tygrysami. Obecnie są synonimem piękna. Im więcej obręczy ma na szyi kobieta, tym uchodzi za piękniejszą.

Rozciągnięte usta

W Etiopii panuje bardzo dziwny zwyczaj, który polega na rozciąganiu ust do absurdalnych rozmiarów za pomocą dysku. To właśnie jego wielkością mierzy się status społeczny kobiety. Jedno z podań głosi, że dawniej kobiety robiły to, aby się oszpecić i zniechęcić mężczyzn do gwałtów. Z czasem rozciągnięte usta zaczęły być postrzegane inaczej.

Zobacz także: EXCLUSIVE: Powiększyłam usta u zwykłej kosmetyczki. Wyglądam jak...

 

wady, które uchodzą za zalety

Fot. unsplash.com

Złączone brwi

Na Zachodzi powinny być ciemne i równe, a w Tadżykistanie zrośnięte. Jeżeli kobieta nie urodziła się ze zrośniętymi brwiami, dorysowuje sobie brwi na środku czoła. Nie chodzi tylko o to, że właśnie takie uchodzą za piękne. Według mieszkańców Tadżykistanu wiążą się ze szczęściem i bogactwem.

Wysokie czoło

My Europejki uważamy zbyt wysokie czoło za mankament. Aby go zakryć, przeważnie robimy grzywkę. Są jednak takie miejsca na Ziemi, gdzie wysokie czoło stanowi atut. W Afryce Zachodniej istnieje lud, w którym kobiety pragną mieć wysokie czoło. Golą sobie włosy, żeby czoło było jeszcze wyższe.

Opatrunek na nosie

W Iranie opatrunek na nosie jest rzeczą, którą można się szczycić. Irańczycy często poddają się korekcie tej części twarzy. Ładny nos jest dla nich bardzo ważny. Opatrunek wskazuje, że dana osoba przeszła zabieg. Niestety nie wszystkich stać na korektę. Dlatego niektórzy nakładają na nos opatrunek, chociaż nie poprawiali sobie kształtu nosa.

 

 

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo