Step by step: Jak usunąć wąsik?

Mnóstwo kobiet boryka się z tym problemem. Podpowiadamy, która metoda usuwania wąsika jest najlepsza.
Step by step: Jak usunąć wąsik?
Fot. Unspash.com
25.11.2017

Jednym z największych kompleksów kobiet jest wąsik na twarzy. Zarost to domena mężczyzn, dlatego osoby płci żeńskiej bardzo przeżywają, gdy nad górną wargą pojawiają się włoski. Zadają sobie pytanie, jak je najbezpieczniej usunąć?

Są różne przyczyny powstawania wąsika na twarzy u kobiet. Jedną z nich jest choroba. To może być guz jajników, guz przysadki mózgowej czy tarczyca.  Drugi czynnik wiąże się z dziedziczeniem, a trzeci z hormonami. W tym ostatnim przypadku chodzi przede wszystkim o dwa bardzo ważne etapy w życiu kobiety: dojrzewanie i menopauzę. Wówczas mamy do czynienia z burzą hormonów, która może doprowadzić do powstania wąsika na twarzy.

Jeżeli chodzi o włoski nad górną wargą, problem może być mały i duży. Jaśniejsze i rzadsze włoski są łatwiejsze do usunięcia z kilku powodów. Nie tylko dlatego, że sam zabieg jest mniej czasochłonny i skomplikowany. Ciemne, gęste włoski bywają odporne na niektóre specyfiki i szybciej odrastają. W zależności od tego, jaki jest wąsik, musisz wybrać dla siebie najlepszą metodę. Podpowiadamy, na które warto się zdecydować.

W przypadku przyczyny hormonalnej najlepiej poradzić się lekarza. Co do pozostałych czynników powstawania wąsika, można zapytać się dermatologa. Najbardziej popularne są 4 poniższe metody.

Zobacz także: Co zrobić, gdy rosną Ci włosy na twarzy?

Usuwanie wąsika laserem

Laser jest polecany przez dermatologów, ponieważ daje najlepsze efekty. Jeżeli masz ciemny i gęsty wąsik, powinnaś zdecydowwać się właśnie na tę metodę. Zastosowanie laseru może okazać się stratą pieniędzy w przypadku jasnych włosów.

Chociaż laser jest skuteczny, są pewne minusy związane z tą metodą. Po pierwsze cena. Za jednorazowe użycie zapłacisz ok. 200 zł. Poza tym musisz powtórzyć zabieg kilka razy i w wyznaczonych odstępach czasu – co 3-4 tygodnie. Kolejna sprawa to pora roku, kiedy zostanie wykonany. Wykluczone są miesiące letnie, ponieważ skóra musi być chroniona przed słońcem po użyciu lasera.

 

wąsik na twarzy

Fot. unsplash.com

Usuwanie wąsika woskiem

Zaletą tej metody jest możliwość samodzielnego wykonania w domu. Wymaga jednak pewnej wprawy. Skóra nad ustami jest wyjątkowo wrażliwa i mogą wystąpić podrażenia w razie nieumiejętnego zastosowania wosku.  Usuwanie wąsika plastrami z woskiem polega na dokładnym przyklejeniu plastra do skóry i oderwaniu. Ruch powinien być szybki i zdecydowany.

Wosk to lepsza metoda niż krem, pomimo bólu, jaki jej towarzyszy. Dzięki woskowi pozbędziesz się włosów na 2-3 tygodnie. Jeżeli chodzi o krem, nie zawsze usuwa wszystkie włoski. Poza tym z jego użyciem wiąże się ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Po woskowaniu również mogą pojawić się krostki I zaczerwienienie, ale wystrczy posmarować skórę maścią na podrażnienia. Najlepiej mieć na uwadze, aby nie używać wosku po zrobieniu peelingu czy opalaniu, gdyż wtedy jest największe ryzyko pojawienia się podrażenienia. Jeszcze jedna zaleta wosku to szybkość pozbycia się problemu. Po nałożeniu kremu trzeba odczekać ok. 15-20 minut.

wąsik na twarzy

Fot. unsplash.com

Usuwanie wąsika pęsetą

Pęseta najlepiej sprawdzi się w przypadku dłuższych i rzadko osadzonych włosków ze względu na czas, jaki trzeba poświęcić temu zabiegowi oraz prostotę wykonania. Dłuższe włoski na pewno łatwiej uchwycić niż krótkie.

Do zalet tej metody należy oszczędzenie pieniędzy oraz dobry efekt. Po usnięciu włosków pęsetą odrastają dopiero po ok. 2-3 tygodniach. Jeżeli będziesz się trzymać tego sposobu przez lata, włosy z czasem staną słabsze. Dzieje się tak, ponieważ pęseta usuwa włosy wraz z cebulkami.

Zobacz także: EXCLUSIVE: Powiększyłam usta u zwykłej kosmetyczki. Wyglądam jak...

 

wąsik na twarzy

Fot. unsplash.com

Usuwanie wąsika depilatorem

Depilator to dość ryzykowna metoda, ponieważ u jednych może przynieść bardzo dobry efekt, a u innych wywołać podrażenie. Ważna jest też kwestia bólu. Są kobiety, które twierdzą, że prawie nic nie czują i kobiety przekonujące, że trudno im wytrzymać.

Jeżeli nie chcesz ryzykować, zdecyduj się na pęsetę, wosk, krem do depilacji albo pastę cukrową.Jeżeli chodzi o usuwanie wąsika pastą cukrową, efekt jest podobny jak w przypadku zastosowania wosku.

Zdecydowanie nie polecamy użycia maszynki do golenia, ponieważ efekt gładkiej skóry utrzyma się co najwyżej kilkanaście godzin. Trzeba też pamietać o tym, że włosy będą odrastać twardsze. Nie ulegaj pokusie, że to szybka metoda.
 

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo