7 błędów w higienie osobistej, które nieświadomie popełniasz KAŻDEGO DNIA (To widać i czuć!)

To od nich zależy Twoje zdrowie i atrakcyjny wygląd.
7 błędów w higienie osobistej, które nieświadomie popełniasz KAŻDEGO DNIA (To widać i czuć!)
źródło: Naomi August / Unsplash
26.08.2017

Zdrowie jest bardzo ważne. Gdy ono szwankuje, pojawiają się problemy we wszystkich sferach życia. Dlatego m. in. media uzmysławiają nam, jak istotna jest pod tym względem higiena. Jeżeli nie będziemy jej przestrzegać, wzrasta ryzyko, że zapłacimy za to właśnie zdrowiem. Wiadomo jednak, że ze wszystkim można przesadzić. Czasami to zbytnia skrupulatność w higienie mu zagraża. Można też wyróżnić wiele przypadków, gdy robimy coś nie tak jak trzeba i nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Każdego dnia wykonujemy szereg czynności higienicznych: bierzemy prysznic, myjemy głowę, nakładamy odżywkę, balsamujemy ciało, myjemy zęby, ręce... Mało która kobieta zastanawia się, czy postępuje według właściwych wskazówek. Bardzo często zdarza się, że działamy w pośpiechu i mechanicznie, bo spieszymy się do szkoły, pracy, na randkę... Dlatego dobrze jest sprawdzić, jak o siebie dbać i wyrobić dobre nawyki. Możesz być zaskoczona, jak wiele błędów popełniasz każdego dnia.

Oto one.

Zobacz także: Czego NIE WOLNO robić w publicznej toalecie? (Narażasz się na zakażenia, infekcje, a nawet... sepsę!)

codzienna higiena

Fot. unsplash.com

Zakrywanie ust rękami podczas kichania/kasłania

Nie zawsze mamy chusteczkę pod ręką. Są też momenty, gdy kaszel czy katar dopadają nas nagle. Wówczas zakrywamy usta dłonią. Nie chcemy, aby nasze zarazki dosięgły ludzi z otoczenia, ale działamy w ten sam sposób, gdy nikogo nie ma w pobliżu. Niestety w ten sposób bakterie trafiają na... naszą twarz. Jedynym rozsądnym wyjściem z tej sytuacji jest używanie chusteczki. Miej ją zawsze przy sobie.

Podcinanie paznokci

Czy kiedykolwiek zwracałaś uwagę na to, w jaki sposób obcinasz paznokcie? Jeżeli je obcinasz, zawsze pozostaw je odrobinę dłuższe niż trzeba, a resztę spiłuj pilniczkiem. W innym wypadku odkształcisz strukturę paznokcia. Zaczną się łamać i rozdwajać.

Używanie zbyt dużej ilości odżywki do włosów

Nie powinnyśmy również przesadzać z ilością nakładanej odżywki do włosów. Z reguły zawierają one silikony oraz inne komponenty mające na celu wygładzenie włosów. Jeżeli przesadzimy z ilością, włosy zabrudzą się szybciej niż powinny. Ważne jest także to, aby nie nakładać produktu na skórę głowy. W ten sposób zapchamy pory i doprowadzimy do szybszego przetłuszczania się skóry.

codzienna higiena

Fot.unsplash.com

Robienie kreski od zewnętrznego kącika oczu

Końcówka kredki do oczu, a zwłaszcza pędzelek od eyelinera są siedliskiem bakterii, które mogą wywołać infekcje, jeżeli przedostaną się do błony śluzowej oka. W przypadku zmieszania ze łzami zostaną stworzone korzystne warunki do ich rozwoju. Chcąc podkreślić dolną powiekę, zaaplikuj od zewnętrznej końcówki oka cień do powiek. Zachowaj przy tym niewielki odstęp od linii wzrostu rzęs.

Grzebanie w nosie

Jak wiadomo nasze dłonie skupiają na sobie mnóstwo zarazków. Myjemy je zanim weźmiemy się za gotowanie, przed jedzeniem, a także po przyjściu z pracy do domu. A czy którakolwiek z was umyła je przed tym, zanim wetknęła palce do nosa? Nie ukrywajmy – czasami to robimy, zwłaszcza gdy nos jest zapchany. Niestety to właśnie wtedy wkładanie palców do nosa jest najbardziej niebezpieczne. Wówczas bakterie mogą przedostać się z jamy nosowej do zatok, a tam wywołać zapalenie zatok. Używaj specjalnego narzędzia, jeżeli chcesz się pozbyć wydzieliny z nosa.

Zobacz także: 10 mocnych argumentów, by nigdy nie palić papierosów

codzienna higiena

Fot. unsplash.com

Używanie codziennie żelu pod prysznic

Myjesz się codziennie mydłem lub żelem pod prysznic? Niestety używanie żelu pod prysznic bądź mydła dzień w dzień może skończyć się dla nas źle – np. przesuszeniem skóry, a nawet egzemą. Skóra zawiera także dobre bakterie, które stanowią warstwę ochronną. Zbytnia skrupulatność w myciu nas jej pozbawia. Tak naprawdę każdego dnia wystarczy używać produktów do higieny tylko w miejscach strategicznych, czyli pod pachami, w okolicach krocza i na dłoniach. Całą resztę wystarczy wyszorować przy użyciu mydła czy żelu co drugi dzień.

Nakładanie na szczoteczkę zbyt dużej ilości pasty do zębów

Chyba mało kto zastanawia się, jaką ilość pasty do zębów należy nałożyć na szczoteczkę. Lepiej zaaplikować jej mniej niż więcej. Nakładając zbyt dużą ilość produktu, sprawiasz, że włókna tylko prześlizgują się po zębach zamiast je czyścić. Rekomendowana ilość w przypadku dorosłych równa się wielkości ziarna grochu, a u dzieci wielkości ziarna ryżu.

Źródło: brightside.me

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.09.2017 04:43
Z tym mydłem to głupota-ja np.jak ćwiczę to pocę się również na plecach i brzuchu i mam tam nie używać mydła????ha ha ha
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.08.2017 21:59
Bzdury.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie