Przyczyny powstawania pryszczy, o których NIE MIAŁAŚ POJĘCIA

To dlatego nie możesz się ich pozbyć!
Przyczyny powstawania pryszczy, o których NIE MIAŁAŚ POJĘCIA
Fot. Thinkstock
22.07.2017

Pryszcze nie tylko szpecą skórę, ale są sygnałem ostrzegawczym. Coś złego dzieje się z organizmem. Przyczyną wyprysków może być niezdrowe odżywianie, odwodnienie, problemy hormonalne i zbyt duży stres. Niejednokrotnie powody okazują się mniej oczywiste. Coraz częściej problemy z cerą dotyczą nie tylko grupy nastolatków. Borykają się z nimi nawet trzydziestolatki. O jakie dokładnie przyczyny powstawania trądziku chodzi?

Kawa

Kawa jest słabością wielu z nas. Niektóre kobiety nie wyobrażają sobie poranka bez kawy, a już na pewno nie 8-godzinnego dnia pracy. Ale nie mamy dobrych wiadomości. Poza tym, że kawa wpływa na problem z zajściem w ciążę, negatywnie działa też na cerę. Nic się nie stanie, jeżeli nie przesadzisz z ilością, ale więcej niż jedna kawa dziennie to zbyt duża dawka. Twoja skóra będzie przesuszona i mogą pojawić się na niej wypryski. Lepiej zastąp ją ziołową herbatą.

Pędzle do twarzy/gąbeczki do makijażu

Czy regularnie czyścisz pędzle do twarzy i wymieniasz gąbeczki do nakładania podkładu? Pomyśl o resztkach kosmetyku zalegających w strukturze tych przedmiotów przez kilka tygodni, a może nawet miesięcy. Do tego dochodzi kurz, brud i bakterie. Już wiesz dlaczego, nie możesz pozbyć się pryszczy? Gąbeczki co jakiś czas kupuj nowe, a po każdym użyciu nie zapomnij dokładnie wyczyścić. Do czyszczenia pędzli można kupić dedykowany temu specyfik. Znajdziesz go w drogeriach kosmetycznych.

Dłonie

Wiele osób zmaga się z problemami skóry, ponieważ ma nawyk dotykania policzków, czoła, podbródka, a nawet rozdrapywania i wyciskania wykwitów. Ludzie bardzo często robią to brudnymi rękami. To najlepsza droga do powstania stanu zapalnego, a niewykluczone, że także blizn. Myj często ręce i postaraj się odzwyczaić od nawyku dotykania nimi twarzy.

Zobacz także: Do niedawna nikt nie wiedział, jak naprawdę wygląda jej twarz. Zmyła makijaż i...

pryszcze

Fot. iStock.com

Zbyt duża ilość kosmetyków

Nie jest łatwo znaleźć dobre kosmetyki, zwłaszcza w przypadku problematycznej cery, ale testowanie dużej ilości produktów często doprowadza do powstawania reakcji uczuleniowych. Lepiej pozostań przy kilku sprawdzonych kosmetykach i nie ryzykuj. W ten sposób możesz zniszczyć sobie cerę.

Telefon

Czy kiedykolwiek myślałaś o oczyszczeniu powierzchni swojego telefonu? To właśnie telefon jest obecnie jednym ze źródeł o największej ilości zarazków. Kładziemy go w różnych miejscach, w związku z czym osiada na nim bardzo dużo bakterii. Przykładając go twarzy, przenosimy je na skórę. Przeważnie nie zdajemy sobie nawet sprawy z kontaktu urządzenia ze skórą. Zwracaj uwagę na to, gdzie kładziesz telefon, regularnie go oczyszczaj i nie przykładaj do twarzy.

pryszcze

Fot. iStock.com

Poszewka

Jak często zmieniasz pościel? Jeżeli masz pryszcze nie tylko na twarzy, ale i na całym ciele, przyczyna może tkwić w braku higieny. Na pościeli osiada brud, przenika przez nią pot. To wystarczające zagrożenie dla zdrowia i urody skóry. Powinnaś zmieniać co tydzień przynajmniej poszewkę od poduszki, a resztę do dwa tygodnie. Trzymaj się tego zalecenia, a po pewnym czasie na pewno zauważysz, że stan Twojej cery się poprawił.

Myjka/ręcznik

Myjka również jest źródłem bakterii. Jeżeli nie wymieniasz jej regularnie, to właśnie jej możesz zawdzięczać pryszcze na ciele. Ważne jest również, aby była wyłącznie do Twojej dyspozycji. Ty także nie powinnaś używać gąbek innych domowników. To samo tyczy się ręczników. Powinnaś je prać raz na tydzień i dokładnie suszyć po każdym użyciu. O tym, że do suszenia musisz mieć kilka ręczników w zależności od części ciała, chyba nie musimy wspominać.

Zobacz także: Co LATEM najbardziej OBRZYDZA facetów w wyglądzie kobiet? (12 nieoczywistych rzeczy)

Źródło: kobieta.wp.pl

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie