Do niedawna nikt nie wiedział, jak naprawdę wygląda jej twarz. Zmyła makijaż i...

Malowała się od 13. roku życia. Teraz postanowiła przestać się ukrywać.
Do niedawna nikt nie wiedział, jak naprawdę wygląda jej twarz. Zmyła makijaż i...
źródło: Instagram (instagram.com/worldof_riah)
15.07.2017

Wszyscy dobrze wiemy, że zaakceptowanie swojej odmienności to długi i ciężki proces. Niektórzy w obawie przed orzuceniem pozostają w ukryciu przez całe życie. „Inność” może objawiać się na różne sposoby, ale zawsze towarzyszy jej poczucie, że nie mieścimy się w ustalonych normach. Ona coś o tym wie. Przez wiele lat nikt (poza najbliższą rodziną) nie wiedział, jak naprawdę wygląda.

Mariah Perkins w wieku 13 lat zaczęła się ukrywać pod grubą warstwą makijażu. Wstydziła się swojej twarzy i była przerażona tym, co pomyśleliby jej rówieśnicy, gdyby nie tuszowała swojego „defektu”. Dopiero od kilku tygodni jest szczera w stosunku do siebie i całego świata.

Amerykanka pokazała swoje prawdziwe oblicze i nie chce go więcej ukrywać.

Zobacz również: Na jej twarzy jest tyle pieprzyków, że ludzie nazywają ją... czekoladowym ciasteczkiem! Widziałaś kiedykolwiek coś takiego?!

 

Mariah Perkins

źródło: Instagram (instagram.com/worldof_riah)

Mariah miała 11 lat, kiedy zauważyła na swojej dłoni jasną plamkę. Nie przejęła się tym. Do czasu, kiedy przebarwienie zaczęło się powiększać. Po chwili problem pojawił się także na jej twarzy. Wizyta u dermatologa potwierdziła, że dziewczynka cierpi na bielactwo, czyli chorobę objawiającą się depigmentacją skóry. Ciemna karnacja Amerykanki stawała się miejscowo coraz jaśniejsza.

Żeby nie wzbudzać sensacji i nie narażać się na nieprzyjemne komentarze rówieśników, Perkins w wieku zaledwie 13 lat zaczęła się malować. Przez niemal 7 lat codziennie nakładała na swoją twarz grubą warstwę ciemnego podkładu, który miał zatuszować jej przypadłość. Poranny makijaż zajmował jej ok. 45 minut. Bez make-up`u nie pokazywała się nawet bliskiej rodzinie.

Kiedy musiała nocować poza domem - zasypiała z pełnym makijażem i wstawała przed innymi, aby go poprawić.

Zobacz również: „KRÓLOWA CIEMNOŚCI”: Jest tak czarna, że w nocy w ogóle jej nie widać!

Mariah Perkins

źródło: Instagram (instagram.com/worldof_riah)

Dopiero rozpoczęcie studiów zmieniło jej nastawienie i pozwoliło pozbyć się strachu. Poznała przyjaciół, którzy przekonali ją, że nie musi się dłużej ukrywać. Małymi krokami odmieniła swoje życie. Najpierw przestała się malować, kiedy wychodziła do sklepu lub ze znajomymi, ale wciąż tuszowała bielactwo wybierając się na uczelnię i do pracy. 25 czerwca br. ogłosiła na Instagramie, że już więcej tego nie zrobi.

Chociaż choroba dotyczy nawet 50 milionów ludzi na całym świecie, wciąż wzbudza niezdrową sensację. Mariah chce to zmienić, pokazując na własnym przykładzie, że można mieć przebarwienia skóry i chodzić z dumnie podniesioną głową.

10 tysięcy obserwatorów na Instagramie jest tego samego zdania. Dołączysz do nich?

Zobacz również: Jaka matka, taka córka! Ta dziewczynka odziedziczyła po mamie niezwykłą cechę! Jaką?

Mariah Perkins

źródło: Instagram (instagram.com/worldof_riah)

Mariah Perkins

Mariah Perkins

źródło: Instagram (instagram.com/worldof_riah)

Mariah Perkins

Polecane wideo

Komentarze (7)
Ocena: 4.43 / 5
gość (Ocena: 1) 07.08.2017 12:59
Ogolnie to nie widze tutaj zadnej sensacji, dziewczyna ma przebarwienia i co z tego? Ciesze sie, ze udalo jej sie zawalczyc ze strachem przed pokazaniem sie bez makijazu. Co mnie denerwuje to czestotliwosc tych artykulow na papilocie, jak komunistyczna propaganda. Ta oglosila, ze juz sie nie ukrywa, tamta tez, i jeszcze tamta. Za przeproszeniem, do zerzy.gania. Wiemy, ze sa chorzy ludzie na tym swiecie a proba nauczenia nietolerancyjnych ludzi czegokolwiek i tak nie ma sensu, bo oni swojego zdania nie zmienia. Dlatego dajcie se siana.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.07.2017 11:59
sliczna!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.07.2017 09:06
ale moda na coming out ostatnio wszędzie
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie