Kilka miesięcy temu ogłosiła, że już NIGDY nie będzie się depilować. Jak dziś wygląda jej ciało?

Sprawdzamy, czy wytrwała w swoim postanowieniu.
Kilka miesięcy temu ogłosiła, że już NIGDY nie będzie się depilować. Jak dziś wygląda jej ciało?
źródło: Instagram (instagram.com/i_am_morgie)
09.06.2017

W marcu br. o tej pięknej dziewczynie zrobiło się bardzo głośno. Nie dlatego, że zrobiła coś bardzo złego albo osiągnęła niebywały sukces. Wystarczyło, że jako młoda kobieta przyznała się do… rezygnacji z depilacji. Morgan Mikenas przełamała tabu, równocześnie przeciwstawiając się terrorowi gładkiego ciała.

Blogerka fitness opublikowała na swoim kanale w serwisie YouTube krótki film, w którym tłumaczy, dlaczego od ponad roku nie goli pach i nóg. To nie chwilowy eksperyment. Amerykanka otwarcie przyznała, że już nigdy nie będzie pozbywać się owłosienia ze swojego ciała. Przede wszystkim dlatego, że kiedy odważyła się spróbować - nagle okazało się, że czuje się lepiej we własnej skórze.

20-latka zastrzegła, że nie ocenia osób, które nie wyobrażają sobie życia bez depilacji. Chciała jedynie dodać otuchy tym, którzy myślą podobnie jak ona. Czy przez ten czas coś się w tej kwestii zmieniło?

Zobacz również: Ta ślicznotka rok temu przestała golić swoje ciało. Dlaczego? (Ale ZAROSŁA!)

 

Morgan Mikenas

źródło: Instagram (instagram.com/i_am_morgie)

Morgan Mikenas goliła się od momentu, kiedy skończyła zaledwie 11 lat. To wtedy została wyśmiana przez swoje koleżanki, którym nie spodobały się jej mocno owłosione nogi. Trauma związana z tym wydarzeniem była tak duża, że dostała obsesji na punkcie gładkiego ciała. Dziewczyna cały czas miała wrażenie, że wszyscy widzą jej odrastające włosy. Dlaczego nagle zdecydowała się z tym walczyć?

„Wydaje mi się, że podstawowy powód to czas. Depilacja trwa bardzo długo. Pewnego dnia zapytałam samą siebie: po co to robisz? Szkoda na to życia. I kiedy zapuściłam włosy na ciele - poczułam, jakie są miękkie. Po goleniu pojawiają się podrażnienia. To chyba drugi powód, dlaczego przestałam to robić. Czym jest piękno? To czuć się pięknie, nawet wtedy, kiedy ktoś powie ci, że nie spełniasz norm piękna. Jesteś atrakcyjna dokładnie taka, jaka jesteś. Bycie inną jest normalne. Bycie inną to fajna sprawa! To sprawia, że jesteś tym, kim jesteś. Inność to wolność. Jesteś jedyna w swoim rodzaju i to stanowi o twojej sile” - napisała na swoim Instagramie.

Magazyn „Vice” postanowił sprawdzić, czy jest wierna swojemu postanowieniu.

Zobacz również: Wygląda jak typowa ślicznotka z Instagrama, ale skrywa pewien sekret... Powinna TO pokazywać?

Morgan Mikenas

źródło: Instagram (instagram.com/i_am_morgie)

Spotkałam się z rozmaitymi reakcjami, od zionących nienawiścią po pełne wsparcia. Szczerze mówiąc żadne opinie ani osądy nie mogą mnie zdołować, ani sprawić, że będę „źle" się ze sobą czuła. Robię to tylko i wyłącznie dla siebie. Jeśli ktoś myśli o rozstaniu z golarką, ale boi się dokuczania, chcę powiedzieć tylko tyle: pewność siebie to wasza supermoc. Możecie być odporni na krytykę dzięki staniu się nieustraszoną osobą. Ćwiczcie akceptację, wobec innych i wobec siebie - mówi w wywiadzie opublikowanym na i-d.vice.com.

Obserwując jej aktywność w mediach społecznościowych nie mamy wątpliwości - śliczna blogerka nie zmieniła zdania. Wciąż ćwiczy i dba o swoje ciało, ale umięśnione nogi nadal pokrywa gęste owłosienie. Chociaż nie narzeka na brak zaciekłych krytyków, ponad 80 tys. fanów na Instagramie też o czymś świadczy.

To prawdopodobnie najbardziej pewna siebie 20-latka na świecie.

Zobacz również: Włoski na twarzy - jak je zatuszować?

Morgan Mikenas

źródło: Instagram (instagram.com/i_am_morgie)

Owłosione ciało to znak rozpoznawczy Morgan Mikenas. Myślicie, że kiedyś jej się to znudzi?

Komentarze (8)

Ocena: 4.88 / 5
riva (Ocena: 4) 27.06.2018 11:17
Ale brwi depiluje, bo jakieś równiutkie są.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.06.2017 16:51
Niestety, nie wygląda to zbyt zachęcająco :(((
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.06.2017 16:47
Niestety nie wygląda to zbyt zachęcająco :((((
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.06.2017 13:48
nigdy nie zrozumiem co ma odwaga do niegolenia sie. dla mnie wyglada brzydko, ale jej wybor. ja sie czuje wolna kiedy jestem calkowicie gladka
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.06.2017 10:34
Następna walnieta, niech robi sobie co chce, ale na ch... się z tym fałszuje? Chyba że chodziło jej tylko o sensację i zdobycie popularności...
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo