Obalamy mity urodowe: Czy można używać maskary wodoodpornej każdego dnia? Najpierw korektor, potem podkład czy na odwrót?

Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania!
Obalamy mity urodowe: Czy można używać maskary wodoodpornej każdego dnia? Najpierw korektor, potem podkład czy na odwrót?
Fot. iStock
05.06.2017

Na temat tego, jak powinnyśmy się malować i jakich kosmetyków używać, krąży wiele mitów. Wiele z nich jest powielanych nawet przez niektóre magazyny i blogi. Trzeba pamiętać o tym, że cały czas prowadzone są badania, dzięki którym odkrywamy, co jest szkodliwe, a co właściwe. Poza tym utarło się tak wiele przekonań, że warto po raz kolejny się nad nimi pochylić. Jeżeli myślałaś, że poniższe twierdzenia są prawdziwe, czas wyprowadzić Cię z błędu. Portal brightside.me obnaża prawdę dotyczącą popularnych mitów.

Czerwona szminka nie pasuje każdej kobiecie

To jeden z najbardziej rozpowszechnionych mitów. Tak naprawdę wystarczy dobrać odpowiedni odcień i dopasować szminkę do stylizacji.

Gdy maskara jest sucha, powinnam ją wyrzucić

Bardziej należy kierować się terminem przydatności. W przypadku tuszu wynosi on 3 miesiące od pierwszego użycia. Jeżeli po tym czasie nadal będziesz się nim malować, możesz nabawić się infekcji oczu.

Jeżeli kilkakrotnie zanurzę szczotkę w tuszu, znikną grudki

W ten sposób pęcherzyki powietrza dostają się do substancji i skracają jej okres przydatności. Żeby pozbyć się grudek, trzeba zanurzyć szczoteczkę i przekręcić ją.

Zobacz także: 5 maskar, w których jesteśmy absolutnie zakochane❣

 

mity na temat pielęgnacji

Fot. iStock.com

Nie muszę zmywać makijażu przed pójściem spać

Podczas snu skóra się regeneruje, nawilża i odświeża. Jeżeli go nie zmyjesz, pory się zatkają, co może prowadzić do odwodnienia, a nawet zakażeń.

Kosmetyki nie maja daty ważności i można używać ich do wyczerpania

Szkoda wyrzucać prawie pełne opakowanie kosmetyków, ale dla własnego dobra właśnie tak powinnyśmy postępować. Data przydatności zawsze jest wydrukowana na etykiecie. Trzeba liczyć od momentu otworzenia produktu.

Nie trzeba myć pędzli i gąbek do makijażu, jeżeli jestem jedyną osobą, która ich używa

Narzędzia te maja styczność z wieloma produktami oraz powierzchniami. Unikając ich mycia doprowadzasz do tego, że we włóknach gromadzą się bakterie. W takim przypadku grożą Ci infekcje skórne. Poza tym zmniejsza trwałość narzędzi.

mity na temat pielęgnacji

Fot. iStock.com

Kosmetyki się nie psują

Bardzo ważne jest to, gdzie przechowujesz produkty kosmetyczne. Nie zaleca się ciemnych, ciepłych miejsc. Kosmetyki pod wpływem tych czynników mogą wcześniej stracić swoją przydatność.

Mogę używać wodoodpornej maskary każdego dnia

Jeżeli nie spodziewasz się deszczu lub nie planujesz iść na basen, lepiej użyj zwykłego tuszu. Będziesz musiała włożyć więcej wysiłku w zmycie produktu i tym samym osłabisz kondycję rzęs.

Krem nawilżający może zastąpić podkład

Podkład nawilża, a jednocześnie wygładza skórę. Poza tym podkład nakładany po kremie nawilżającym trzyma się na skórze dłużej.

Zobacz także: Brwi w kształcie pióra i drutu kolczastego to już przeszłość. Teraz w modzie jest TO!

mity na temat pielęgnacji

Fot. iStock.com

Powinnam używać korektora przed podkładem

Najpierw powinno się nakładać podkład, a dopiero potem używać korektora. Dzięki temu użyjesz mniej kosmetyków i będziesz wyglądać bardziej świeżo i naturalnie.

Podkład niszczy cerę

Nowoczesne podkłady zawierają mnóstwo składników, które chronią skórę przed szkodliwym wpływem środowiska oraz nawilżają. Jedyne co musisz zrobić, to wybrać podkład odpowiedni do typu skóry.

Brwi powinny być o dwa tony ciemniejsze niż włosy

Ta reguła obowiązuje jedynie przy jasnych włosach. Brunetki powinny unikać ciemnych brwi, ponieważ postarzają twarz i wyostrzają rysy.

Zobacz także: Dziewczyna zemściła się na nim, kiedy spał. Nie uwierzysz, co zrobiła z jego twarzą...

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo