Kobiety masowo ZMNIEJSZAJĄ sobie usta. Zdjęcia z tego zabiegu są przerażające...

Duże wargi już nie są w modzie. Odważyłabyś się to zrobić?
Kobiety masowo ZMNIEJSZAJĄ sobie usta. Zdjęcia z tego zabiegu są przerażające...
źródło: Instagram (instagram.com/mor.ple_surgery)
20.04.2017

Chirurdzy plastyczni i specjaliści zajmujący się medycyną estetyczną nie mają wątpliwości: statystyczna kobieta marzy o większych ustach. W czasach popularności celebrytek takich jak Kylie Jenner nie powinno to dziwić. Chociaż często śmiejemy się z ich przerośniętych warg - wreszcie dochodzimy do wniosku, że lepiej być „glonojadem”, niż właścicielką twarzy bez żadnego wyrazu.

Wciąż słyszymy o wypełnianiu, powiększaniu i modelowaniu ust, ale zupełnie nie zdajemy sobie sprawy ze zjawiska przeciwnego. W Azji prawdziwą furorę robi nie botoks i inne wypełniacze, ale redukcja warg. Chodzi o ich chirurgiczne zmniejszenie. Okazuje się, że nie wszystkie kobiety chcą wyglądać jak kolejna z sióstr Kardashian.

Zabieg nie wydaje się zbyt skomplikowany, ale na pewno nie wygląda zbyt przyjemnie…

Zobacz również: Nowa TEORIA PIĘKNA: Idealne USTA muszą spełniać tylko 3 wymogi (Sprawdź, o czym mowa!)

 

zmniejszenie ust

źródło: Instagram (instagram.com/mor.ple_surgery)

Operacyjna redukcja wielkości ust jest coraz popularniejsza z krajach azjatyckich, gdzie kobiety mają zazwyczaj naturalnie duże wargi. Problem w tym, że górna rzadko różni się od dolnej, co nie jest uważane za zbyt atrakcyjne. Już jakiś czas temu specjaliści stworzyli przepis na idealny uśmiech. Odkryto wówczas, że dolna warga powinna być nawet dwa razy większa od górnej.

Skoro natura nam tego nie dała, zawsze można to poprawić. Zabieg kosztuje od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Trwa od 15 do 30 minut. W trakcie lekarz nacina górną wargę, wycina zbędny fragment skóry i zszywa ranę.

Rekonwalescencja trwa ok. 1 tygodnia. Po tym czasie szwy zostają wchłonięte lub usunięte manualnie. Niektórzy pacjenci narzekają na ból, inni na silną opuchliznę i zasinienie.

Zobacz również: „Silikonowy Króliczek”: Tak się kończy uzależnienie od wypełniaczy (Ona za chwilę eksploduje!)

zmniejszenie ust

źródło: Instagram (instagram.com/mor.ple_surgery)

W zabiegu redukcji nie chodzi jedynie o zmniejszenie jednej z warg. Zazwyczaj powstaje również charakterystyczne wcięcie nad górną.

Nietypowa moda przypomina nam o tym, że nie istnieje uniwersalny ideał piękna. Pod każdą szerokością geograficzną doceniane są inne szczegóły naszego wyglądu.

Ale jedno jest pewne - zmniejszenie ust wydaje się znacznie bardziej bolesne, niż ich powiększenie

Zobacz również: Jak rozpoznać, że ktoś powiększył sobie usta?

zmniejszenie ust

źródło: Instagram (instagram.com/mor.ple_surgery)

Efekty zabiegu zmniejszenia górnej wargi

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 20.04.2017 08:35
tylko teraz nos bedzie wydawal sie tez wiekszy... bez sensu. swoja droga czy hialuronidaza nie rozpuszcza tez wlasnego kolagenu? nie jestem pewna, ale mysle ze to bylaby mniej inwazyjna opcja
odpowiedz

Polecane dla Ciebie