Ta ślicznotka rok temu przestała golić swoje ciało. Dlaczego? (Ale ZAROSŁA!)

Jest właścicielką idealnej sylwetki. I bujnego owłosienia...
Ta ślicznotka rok temu przestała golić swoje ciało. Dlaczego? (Ale ZAROSŁA!)
źródło: Instagram (instagram.com/i_am_morgie)
20.04.2017

Obsesja na punkcie gładkiego ciała to powszechne zjawisko. Nie mamy wyjścia i musimy się golić, żeby podporządkować się obowiązującym standardom. Ogolone pachy, nogi i okolice bikini stały się normą, której nie sposób się przeciwstawić. Niektórzy próbują… Morgan Mikenas ponad rok temu doszła do wniosku, że nikt nie powinien zmuszać jej do depilacji. Efekty buntu są dzisiaj widoczne gołym okiem.

Blogerka, która swoją przygodę z Instagramem rozpoczęła od pokazywania metamorfozy fizycznej, teraz namawia również do przemiany mentalnej. Młoda sportsmenka nie goli się od początku 2016 roku. Mimo to prowadzi normalne życie towarzyskie i regularnie ćwiczy na siłowni. Na własnym przykładzie udowadnia, że ostateczna decyzja należy wyłącznie do nas.

Dlaczego przestała się golić?

Zobacz również: Nowa moda: Te zdjęcia mają udowodnić, że owłosienie nie odbiera dziewczynom seksapilu!

 

Morgan Mikenas

źródło: Instagram (instagram.com/i_am_morgie)

W opublikowanym na YouTube filmie blogerka wspomina przykre zdarzenie z dzieciństwa. Kiedy miała 11 lat, koleżanki z klasy naśmiewały się z jej owłosionych nóg. Zapłakana Morgan wróciła do domu i poprosiła mamę, aby nauczyła ją depilacji. Młoda kobieta od tego momentu miała obsesję na punkcie zbędnego owłosienia. Ale właśnie przestała.

„Wydaje mi się, że podstawowy powód to czas. Depilacja trwa bardzo długo. Pewnego dnia zapytałam samą siebie: po co to robisz? Szkoda na to życia. I kiedy zapuściłam włosy na ciele - poczułam, jakie są miękkie. Po goleniu pojawiają się podrażnienia. To chyba drugi powód, dlaczego przestałam to robić” - wyznała.

Jak przekonuje - nie namawia wszystkich do wzięcia z niej przykładu. „Chcę jedynie zainspirować innych i pokazać, że jeśli czujesz się z tym komfortowo, możesz wyglądać jak chcesz” - dodaje.

Zobacz również: Ekstremalny hirsutyzm: Uwierzysz, że te owłosione ciała należą do kobiet?!

Morgan Mikenas

źródło: Instagram (instagram.com/i_am_morgie)

„Czym jest piękno? To czuć się pięknie, nawet wtedy, kiedy ktoś powie ci, że nie spełniasz norm piękna. Jesteś atrakcyjna dokładnie taka, jaka jesteś. Bycie inną jest normalne. Bycie inną to fajna sprawa! To sprawia, że jesteś tym, kim jesteś. Inność to wolność. Jesteś jedyna w swoim rodzaju i to stanowi o twojej sile” - motywuje swoje obserwatorki na Instagramie.

Morgan pozostaje wierna swojemu postanowieniu. Na razie nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miała się ogolić. Pytanie tylko - czy to jej rzeczywista potrzeba? A może jedynie prowokacja nastawiona na zwiększenie zainteresowania jej osobą?

Jedno jest pewne - drugiej takiej blogerki fitness nie ma.

Zobacz również: Dlaczego na sutkach i innych miejscach ciała pojawiają się włosy?

Morgan Mikenas

źródło: Instagram (instagram.com/i_am_morgie)

Morgan Mikenas

Polecane wideo

Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 20.11.2021 21:28
Super piekna kobieta!!!
odpowiedz
Anonimka (Ocena: 5) 21.04.2017 15:42
Żałuję, że w ogóle zaczęłam golić... Na udach prawie ich nie ruszam, są jasne i bardzo delikatne, tylko na słońcu je widać, na łydkach macham codziennie prawie żyletką i i tak na drugi dzień, jak przejadę ręką to można się skaleczyć... Kiedyś próbowałam wosku, ale zrobiłam to jakoś nieumiejętnie i został ślad na skórze, który z miesiąc wyglądał jakbym się poparzyła. Używałam też kremów depilujących, to zauważyłam, że to strasznie rozjaśnia skórę i miałam opalone nogi do kolan, a od kolan w dół białe... Więc zostałam przy tej nieszczęsnej żyletce...
odpowiedz
ZakręconaOna (Ocena: 5) 21.04.2017 04:36
Ja też mam takie chaszcze na nogach, na szczęście tylko na łydkach, ale matko, ja używam dobrego depilatora i jest mniej tego owłosienia, Ja nie wyobrażam sobie sie nie depilować... u kobiety zarost wygląda obleśnie, gdziekolwiek jest..
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.04.2017 11:44
Ech a ja w sumie żałuję, że tak się stało, że kobiety muszą golić nogi. Sama golę i golić będę, bo teraz to sama bym się czuła tragicznie, ale pomyślcie sobie, że jeszcze z 60 lat temu to była zupełna norma, bo nie oszukujmy się ale kobiety MAJĄ tam włosy czy tego chcą czy nie, po prostu włosy są na nogach, pod pachami i w miejscach intymnych, a jak ktoś cierpi na nadmierne owłosienie to jeszcze w innych miejscach. No i dlaczego stało się brzydkim coś, co jest naturalnym, nieodłącznym elementem kobiety? Dlaczego męskie owłosione nogi dalej są ok i prędzej by się uwage zwróciło, gdyby facet je ogolił ? Ech no smutne to jak nie wiem co.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.04.2017 11:06
Ale brwi i wąsik pod kontrolą --
odpowiedz

Polecane dla Ciebie