Tak wyglądają IDEALNE PIERSI. Jaki rozmiar miseczki gwarantuje największe powodzenie?

Ankietowani z Polski nie mają zbyt wygórowanych wymagań...
Tak wyglądają IDEALNE PIERSI. Jaki rozmiar miseczki gwarantuje największe powodzenie?
Fot. Thinkstock
08.04.2017

Jakie by nie były, zazwyczaj uważamy, że są za małe. Kompleks wielkości piersi to sprawa, która spędza sen z powiek większości kobiet. I nie ma się czemu dziwić, bo kolorowe media promują panie bardzo hojnie obdarzone. Jeśli nie przez naturę, to przez chirurga plastycznego. Wydaje nam się, że mężczyźni właśnie tego od nas oczekują. Rzeczywistość zdaje się jednak temu przeczyć…

Z badania przeprowadzonego przez serwis „Dr Ed” na grupie ponad 1000 osób ze Stanów Zjednoczonych i kolejnym tysiącu Europejczyków dowiadujemy się, że gigantyczny biust jest przereklamowany. Co oczywiście nie oznacza, że w ogóle nie zwracają uwagi na piersi i możesz ich zupełnie nie posiadać. Ich predyspozycje w tym temacie wydają się jednak rozsądne.

Zwłaszcza, jeśli chodzi o mężczyzn z Polski. Oni w skali całego świata oczekują od nas najmniej…

Zobacz również: Jak kobiety nazywają swoje piersi? 7 odważnych propozycji (Dodasz coś od siebie?)

 

idealne piersi

fot. Thinkstock

Idealny rozmiar piersi

Sondaż przeprowadzony na grupie 2000 osób wykazuje, że bez względu na płeć patrzymy na piersi w bardzo podobny sposób. Oczekiwania mężczyzn są zbliżone do naszych.

Według panów jako najlepsze można określić piersi średniej wielkości (53,6 proc. odpowiedzi), później duże (35,3 proc.) i na końcu małe (11 proc.).

Również według kobiet najpiękniejszy jest biust średni (60,4 procent odpowiedzi), później duży (30,5 proc.), a najmniej podoba nam się mały (9,1 proc.).

Ale o jaki konkretny rozmiar chodzi?

Zobacz również: Duże piersi kontra mały biust: Co daje większe szanse na miłość?

idealne piersi

fot. Thinkstock

Idealny rozmiar miseczki

W tej kwestii również okazujemy się raczej zgodni. Zarówno ankietowani mężczyźni, jak i kobiety, wybrali te same wielkości. W identycznej kolejności.

1. Miseczka C (według 48,5 proc. mężczyzn i 52,3 proc. kobiet)

2. Miseczka B (19,8 proc i 25,8 proc.)

3. Miseczka D (18,8 proc. i 14,4 proc.)

4. Miseczka DD (7,1 proc. i 3,9 proc.)

5. Miseczka A (3,4 proc. i 1,9 proc.)

6. Miseczka DDD (0,7 proc. i 0,8 proc.)

7. Miseczka E (0,8 proc. i 0,7 proc.)

8. Miseczka AA (0,8 proc. i 0,3 proc.)

Wynika z tego, że ogromne piersi wcale nie są spełnieniem naszych marzeń. Niemal zupełnie płaska klatka piersiowa również nie. Jeszcze ciekawiej prezentują się wyniki z podziałem na poszczególne kraje. Polska jest prawdziwym ewenementem.

idealne piersi

źródło: Dr Ed (dred.com)

Jak widzimy na załączonej mapie - niemal wszyscy badani Europejczycy wskazali, że najpiękniejsze piersi to te mieszczące się w miseczce C. Tylko w dwóch krajach bardziej doceniono mniejszy biust, bo ten w rozmiarze B. Mowa o Węgrach i Polsce.

To chyba dobra wiadomość?

Zobacz również: 10 pytań o piersi, które chciałby zadać każdy facet

Komentarze (11)
Ocena: 3.82 / 5
gość (Ocena: 2) 08.04.2017 17:03
Noszę rozmiar 75F i to wcale nie są ogromne piersi... Są średnie. Za to takie 65C ma maleńkie miseczki. Zgadzam się z przedmówczyniami, powinno się podawać zarówno obwód jak i rozmiar miski, wtedy takie zestawienie miałoby sens.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 08.04.2017 16:08
Aha, bo skala biustów kończy się na E XD. Mieseczka E przy przeciętnym obwodzie 70 to średni biust. Społeczeństwo tak nieuświadomione.... Wystawiam 1 za ignorancję.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 08.04.2017 16:03
sylwetka powinna byc symetryczna tzn.szczupla dziewczyna nie powinna miec zbyt duzego biustu bo to wyglada smiesznie i wulgarnie-chodzi mi szczegolnie o szczuple kobiety ktore robia sobie silikony np.Chodakowska albo Siwiec
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.04.2017 13:31
Większość ludzi w polsce nadal myśli że przeciętny biust to 75B a duże piersi to miseczka D i póki co chyba szybko tego durnego myślenia nie zmienimy. Stąd taki wynik badania.
odpowiedz
brafi (Ocena: 5) 08.04.2017 11:44
Nadal nie podano konkretnego rozmiaru... kiedy do ludzi (kobiet i redaktorów bo już od mężczyzn nie wymagam) dotrze w końcu, że nie ma czego takiego jak rozmiar biustu C albo B!!! Rozmiar określa się podając miseczkę i obwód. Nie sądzę aby panowie określając jako najładniejszy mieli na myśli rozm 65C który w praktyce oznacza praktycznie brak biustu...
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie