Czy Twój facet mieści się w normie? Oto wzrost, waga i inne wymiary typowego mężczyzny

Sprawdź, czy daleko mu do innych!
Czy Twój facet mieści się w normie? Oto wzrost, waga i inne wymiary typowego mężczyzny
Fot. iStock
10.04.2017

Nawet jeśli kochasz nad życie swojego wybranka, pewnie czasami porównujesz go z innymi. Zastanawiasz się, czy na pewno niczego mu nie brakuje. Wszystko zależy jednak od punktu odniesienia. Za wzór powinien służyć przeciętny facet, a nie ideał, któremu nie sposób dorównać. A jak wygląda tzw. normalny mężczyzna? Tego dowiadujemy się z badania przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii.

Na podstawie wszystkich dostępnych danych stworzono portret typowego przedstawiciela płci brzydszej. Ustalono m.in. średni wzrost, wagę i kilka innych istotnych wymiarów. Można powiedzieć, że tak wygląda przeciętny Europejczyk. Na tej podstawie masz możliwość ocenić, czy twój ukochany mieści się w normie. Oczywiście, to jeszcze o niczym nie świadczy, ale chyba dobrze wiedzieć, czy coś jest z nim nie tak.

Jeśli jesteś pewna, że chcesz to sprawdzić - poznaj konkretne wartości. I nie załamuj się, jeśli daleko mu do nich…

Zobacz również: PSYCHOTEST: Co wzrost mówi o Twojej osobowości?

 

statystyczny mężczyzna

fot. Thinkstock

Obwód klatki piersiowej

Badania wykazują, że panowie przez ostatnich kilkadziesiąt lat znacznie się powiększyli. Może nawet nie wzdłuż, ale na pewno wszerz. Przeciętny obwód klatki piersiowej mężczyzny to dziś niemal 110 cm. I zazwyczaj wcale nie chodzi o wielkie mięśnie, ale nadmiar tkanki tłuszczowej. Ale nie ma tego złego - przy kimś takim możemy czuć się bezpiecznie.

Obwód talii

U większości facetów coraz trudniej dostrzec talię. Jako społeczeństwo tyjemy w zastraszającym tempie i dotyczy to również panów. Szacuje się, że średni obwód talii współczesnego mężczyzny to 94 centymetry. I chyba warto nad tym popracować, bo otyłość brzuszna na pewno nie sprzyja zdrowiu. Oraz kondycji seksualnej…

Zobacz również: Co poszczególne części ciała mówią o Tobie i Twoim partnerze?

statystyczny mężczyzna

fot. Thinkstock

Wzrost

Niemal wszystkie bez wyjątku marzymy o bardzo wysokim partnerze. Często wskazujemy, że 180 cm to absolutne minimum. Im więcej, tym lepiej. Tymczasem średnia dla Europejczyka to zaledwie (a może jednak aż?) 177,8 cm. Teoretycznie nie jest to najgorszy wynik, ale biorąc pod uwagę coraz wyższy wzrost kobiet - trudno się zachwycać.

Waga

Nie trzeba być ekspertem, żeby zauważyć oczywisty trend. Z roku na rok panowie są coraz ciężsi. Już dzisiaj średnia wynosi 83,5 kg. Oczywiście, wszystko zależy od wzrostu, proporcji i stosunku tkanki tłuszczowej do mięśniowej, ale przeciętny facet raczej nie jest kulturystą. Można nawet stwierdzić, że statystycznemu mężczyźnie przydałoby się odchudzanie.

Zobacz również: Seks z wysokim facetem...

statystyczny mężczyzna

fot. Thinkstock

Rozmiar buta

Podobno od niego zależy rozmiar przyrodzenia, ale badania na ten temat nie są równoznaczne. Typowy facet nosi buty w rozmiarze 43. Patrząc na niektórych, nie jest to chyba najgorszy wynik.

Rozmiar kołnierzyka

Ta miara także świadczy o tym, że przedstawiciele płci brzydszej stają się coraz więksi (przynajmniej wszerz). Współczesny facet nosi koszule z kołnierzykiem o obwodzie 41 cm.

Przewidywana długość życia

Pod tym względem jest zdecydowanie coraz lepiej. Jeszcze 40 lat temu mało który facet dożywał siedemdziesiątki. Dziś najprawdopodobniej przekroczy osiemdziesiątkę. Średnia długość życia to 81 lat.

Polecane wideo

Komentarze (15)
Ocena: 4.93 / 5
JD (Ocena: 5) 16.03.2019 21:44
Mam 14 lat i 185 ważę 81kg i mam rozmiar 45 xDDD
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.02.2019 21:05
Niskie kobiety!! Po co wam tacy wysocy mężczyźni??? Ja mam 176 A mój partner 178. Dla niego to nie ma znaczenia ale dla mnie ogromne. Nie potrafię go pokochać. On mnie kocha bezgranicznie. A ja to tylko lubię. Wie że to wszystko przez jego wzrost. Ale co ja na to poradzę?? Prawdziwy facet ma powyżej 182 cm.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 14.08.2018 20:52
moj facet spelnia prawie wszystkie te warunki ale najwazniejszych rozmiarow nie podali pala :) moj ma kutasa jak noga od stolu nie zartuje 28cm nie wiem czy to normalne ale wydaje mi sie ze nie jest morderca w tych sprawach :D
odpowiedz
Ilona (Ocena: 5) 10.04.2017 23:06
Oj to mój to prawdziwy misiek i nie mieści się w normach. Ale już go namawiam na odchudzanie i nawet na IQgreen chce się skusić, bo widział jak mi to pomogło. Ale do siłowni też go wygonię no i koniec z fast foodami!
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 10.04.2017 17:13
Ja z racji ze mam 176 cm wzrostu zawsze szukalam wysokich-na szczescie moj maz ma 184 cm.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie