PSYCHOTEST: Co wzrost mówi o Twojej osobowości?

Zdradź nam, ile mierzysz centymetrów, a powiemy Ci kim jesteś. To działa!
PSYCHOTEST: Co wzrost mówi o Twojej osobowości?
Fot. Thinkstock
08.03.2017

Na wiele rzeczy w naszym życiu mamy bezpośredni wpływ. Wzrost na pewno do nich nie należy. To, jak bardzo jesteśmy wysokie (lub niskie) jest uwarunkowane genetycznie. Czy ma wpływ na nasze życie? Jeśli miewasz z tego powodu kompleksy, to na pewno tak. Ale niektórzy twierdzą, że niepozorne centymetry przekładają się także na nasz charakter. 150 czy 180 cm nie są jedynie przypadkowymi liczbami.

Nie wierzysz? Sprawdź, w którym zakresie się mieścisz i jak wpływa to na twój charakter. Przekonasz się, że wzrost to nie tylko jedna z cech wyglądu, ale również… osobowości. Osoba znacznie niższa od innych zachowuje się inaczej, niż ta przerastająca wszystkich o głowę. Tak przynajmniej twierdzą autorzy tej analizy opublikowanej na łamach serwisu blogthings.com.

Zapoznaj się z ich wnioskami i koniecznie daj nam znać, czy wszystko się zgadza…

Zobacz również: Różnica wzrostu w związku: Naukowcy wiedzą, o ile powinnaś być niższa od partnera!

 

wzrost a charakter

fot. Thinkstock

150 cm i mniej

Posiadasz umiejętność zjednywania sobie ludzi. Potrafisz z nimi rozmawiać i jesteś w stanie zrozumieć niemal każdego. Jest w tobie sporo współczucia, wyrozumiałości i empatii. Ale to nie zawsze dobrze, bo cudzy ból odczuwasz tak, jakby dotyczył bezpośrednio ciebie. Masz otwarty umysł i serce, dlatego z łatwością zyskujesz sympatię. Charakteryzuje cię klasa i wyjątkowo dobre maniery. Emanujesz wewnętrznym ciepłem.

151-160 cm

Rzadko ulegasz emocjom, bo jesteś bardzo silna i wewnętrznie stabilna. Twardo stąpasz po ziemi i interesują cię przede wszystkim fakty. Charakteryzuje cię silna intuicja - jesteś w stanie ocenić człowieka w mgnieniu oka i zazwyczaj się nie mylisz. Nie dajesz się też oszukiwać. Jesteś zmotywowana i nastawiona na osiągnięcie sukcesu. Frustrują cię ograniczenia i twarde zasady, ale starasz się ich przestrzegać.

Zobacz również: Wiemy, ile wzrostu będzie miało Twoje dziecko! (Można to łatwo policzyć)

wzrost a charakter

fot. Thinkstock

161-170 cm

Najlepiej opisują cię te trzy cechy charakteru: ambitna, pewna siebie i bardzo aktywna. Nie spoczywasz na laurach, bo wierzysz w swoją siłę i umiejętności. Twoją osobowość można określić mianem słonecznej. Promieniujesz dobrą energią i zarażasz nią innych. Potrafisz pracować tak, żeby się nie przemęczać, ale osiągnąć oczekiwany efekt. Bywasz nieco próżna i bezczelna, ale to po części uzasadnione. Naprawdę masz powody, by lubić siebie.

171-180 cm

Rozpiera cię radość, ekspresja i ciągle masz głowę pełną pomysłów. Jesteś wyjątkowo kreatywna, bo masz w sobie duszę artystki. Swoje życie i otaczający świat postrzegasz jako wielkie dzieło sztuki, na którego kształt masz bezpośredni wpływ. Jesteś optymistycznie nastawiona i rzadko odmawiasz innym. Uwielbiasz dawać coś od siebie, nie oczekując niczego w zamian. Non stop chcesz się sprawdzać, a to nie zawsze kończy się dobrze.

Zobacz również: Co wzrost mówi o jego wierności? Potwierdzone naukowo

wzrost a charakter

fot. Thinkstock

181-190 cm

Jesteś bardzo eteryczna, uduchowiona i delikatna. Z tego powodu łatwo cię wykorzystać i skrzywdzić. W życiu kierujesz się przede wszystkim emocjami. Niemal wszystko postrzegasz w kategoriach filozoficznych i rzadko schodzisz na ziemię. Masz tendencję do bycia zapatrzoną w siebie, ale ludzie naprawdę liczą się z twoim zdaniem. Jesteś perfekcjonistką, dlatego nie lubisz współpracować z innymi. Uważasz się za samowystarczalną.

191 cm i więcej

Cechuje cię wyjątkowa wrażliwość (a może nawet nadwrażliwość). Bywasz bardzo nieśmiała, a do ludzi i świata podchodzisz jak typowa romantyczka. Zawsze zakładasz, że wszystko się uda. Jesteś spostrzegawcza i nic się przed tobą nie ukryje. Z tego powodu irytujesz osoby, które mają coś na sumieniu i próbują to zataić. Chodzisz ciągle zamyślona i boisz się ryzyka. Do działania przechodzisz dopiero po dłuższej analizie.

Komentarze (4)

Ocena: 4 / 5
xxx (Ocena: 1) 09.03.2017 10:12
Totalne bzdety. Każdy ma inny charakter i nie jest on zależny od wzrostu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.03.2017 13:39
o LOL, jakiei głupoty - pomyślalam. a tu opis cała ja :P 172 cm, pseudo artystka, która lubi pomagać innym :D
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.03.2017 09:19
Nie zgadza sie. Pisze ze jestem optymistka a ja jestem pesymistka.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo