10 ćwiczeń na wewnętrzną stronę ud. Zacznij już dziś, a zdążysz z przemianą do wiosny!

Wewnętrzna strona ud sprawia problemy wszystkim kobietom, nawet tym regularnie ćwiczącym.
10 ćwiczeń na wewnętrzną stronę ud. Zacznij już dziś, a zdążysz z przemianą do wiosny!
Fot. Thinkstock
20.02.2017

Wewnętrzna strona ud jest jedną z najbardziej problematycznych części ciała. Trudno ją wyćwiczyć, a tłuszcz lubi się odkładać właśnie w tym miejscu. Także cellulit atakuje wewnętrzną stronę ud i niełatwo się go pozbyć. Kluczem do zwycięstwa jest przede wszystkim duża wytrwałość: w zdrowym odżywianiu, odpowiedniej pielęgnacji oraz aktywności fizycznej.

Zanim się obejrzymy, nastanie sezon krótkich spódniczek, dlatego już teraz dobrze jest rozpocząć ćwiczenia. Miesiące, a może nawet lata zaniedbań wymagają dłuższego czasu przygotowań, ale warto się pomęczyć, aby zobaczyć wspaniały efekt. Trzeba pamiętać, żeby nie rzucać się od razu na głęboką wodę i stopniowo wprowadzać zmiany w swoim życiu. Osoby początkujące powinny zacząć od krótkich i niezbyt forsownych treningów, aby się nie zniechęcać i powoli nabierać apetytu na aktywność fizyczną.

Dalej prezentujemy ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud. Bądź systematyczna i nie poddawaj się, a wkrótce zobaczysz rezultaty.

Zobacz także: Ćwiczenia kilkuminutowe - czy są efektywne i zapewnią Ci figurę modelki?

zgrabne uda

Fot. Thinkstock

Ćwiczenie nr 1

Usiądź na podłodze, odchyl się lekko do tyłu i podeprzyj obiema dłońmi. Lewą nogę zegnij w kolanie, natomiast prawą (wyprostowaną) obróć o ok. 45 stopni (palce powinny być skierowane na zewnątrz. Następnie zacznij rytmicznie i powoli unosić ją do góry (na wysokość kolana) i opuszczać. Po minucie zmień nogę.

Ćwiczenie nr 2

Ustaw się w szerokim rozkroku. Dłonie złącz przed sobą na wysokości klatki piersiowej. Zrób przysiad (pomiędzy łydką a udem powinien powstać kąt 90 stopni). Po chwili wyskocz do góry, łącząc nogi. Opadając na ziemię, powinnaś ustawić się jak do rozkroku. Potem bez robienia przerwy znowu zrób przysiad, podskok, itd. Początkującym proponujemy 10 powtórzeń, a bardziej zaawansowanym 15.

zgrabne uda

Fot. Thinkstock

Ćwiczenie nr 3

Stań w lekkim rozkroku z palcami skierowanymi na zewnątrz (na godzinę 10.00 i na godz. 14.00). Potem zacznij schodzić w dół, jak do przysiadu. Pamiętaj, żeby zachować przy tym proste plecy. Zatrzymaj się na odrobinę większej wysokości, niż gdybyś robiła przysiad. Wytrzymaj sekundę i powróć do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie nr 4

Ułóż się na plecach z nogami zgiętymi w kolanach. Pomiędzy kolana włóż zrolowany ręcznik. Mocno napnij mięśnie ud i ściśnij ręcznik. Wytrzymaj 30 sekund, potem rozluźnij uda na 10 sekund i powróć do ćwiczenia. Wykonaj 5 powtórzeń.

Zobacz także: Zacznij wreszcie ćwiczyć!

zgrabne uda

Fot. Thinkstock

Ćwiczenie nr 5

Połóż się na lewym boku i zegnij lewą nogę w kolanie. Na nią połóż prawą nogę. Głowę podeprzyj lewą ręką. Palce stóp prawej nogi ściągnij do tyłu i zacznij rytmicznie unosić prawą nogę do góry. Wykonuj ćwiczenie przez 30 sekund, a potem odwróć się na drugą stronę. Zrób po 2 powtórzenia na każdą ze stron.

Ćwiczenie nr 6

Ustaw się w rozkroku z palcami skierowanymi do przodu. Zwróć uwagę na wyprostowane plecy. Dłonie oprzyj na biodrach. Daj krok w lewo, pochyl się odrobinę do przodu i zegnij lewe kolano, przenosząc ciężar ciała na lewą stronę. Następnie wróć do pozycji wyjściowej i zrób to samo na prawej nodze. Ćwicz na przemian: raz lewa, raz prawa noga.

zgrabne uda

Fot. Thinkstock

Ćwiczenie nr 7

Zrób klęk podparty. Zgięte nogi muszą utworzyć kąt prosty. Prawą nogę unieś do góry w bok, następnie wyprostuj, opuść do dołu, a potem podnieś do góry (opuszczanie i podnoszenie zrób kilka razy). Po ostatnim uniesieniu wróć do pozycji wyjściowej. Potem kolej na drugą nogę. Zrób 3 serie po 10 powtórzeń na każdą nogę. Jeżeli nie dasz rady tyle, zrób mniej.

Ćwiczenie nr 8

Połóż się na lewym boku. Podeprzyj się na lewym łokciu. Lewa noga powinna leżeć wyprostowana. Prawą nogę przenieś przed nią. Kolano powinno być zgięte, a stopa wsparta o podłoże. Następnie unieś lewą nogę do góry. Palce powinny być ściągnięte do tyłu. Wytrzymaj chwilę i opuść nogę. Zrób 3 serie po 20 powtórzeń na każdą nogę.

zgrabne uda

Fot. Thinkstock

Ćwiczenie nr 9

Stań w szerokim rozkroku z palcami stóp skierowanymi na zewnątrz. Napinając mocno brzuch oraz pośladki i trzymając plecy prosto, wykonaj przysiad. Ręce trzymaj przy klatce piersiowej, zgięte w łokciach. Powróć do pozycji wyjściowej i zrób kolejny przysiad. Wykonaj 2 serie po 20 powtórzeń.

Ćwiczenie nr 10

Stań w lekkim rozkroku z palcami stóp zwróconymi ku przodowi. Pomiędzy nogi, odrobinę wyżej niż na wysokości kolan włóż zrolowany ręcznik. Trzymaj plecy prosto, napnij uda i zrób przysiad. Potem wróć do góry, wytrzymaj sekundę i zrób kolejny przysiad. Wykonaj 3 serie po 10 powtórzeń.

Zobacz także: Historia bikini. Jak zmieniała się nasza sylwetka na przestrzeni dekad?

 

 

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
sony ericsson (Ocena: 5) 20.02.2017 16:10
ja podjęłam wyzwanie noworoczne i pierwszy raz w życiu dotrzymuję samej sobie słowa :P schudłam już na tabsach iqacai i ćwiczeniach w niecałe trzy miesiące aż 16 kilogramów. Naprawdę się da dziewczyny, i wcale nie jest to żadna męczarnia, po miesiącu człowiek zaczyna naprawdę tego chcieć :)))
odpowiedz

Polecane dla Ciebie