7 nieoczywistych powodów, przez które dostajesz wysypu pryszczy

One szpecą Twoją twarz. Najpierw dowiedz się, co je wywołuje, a potem przystąp do walki!
7 nieoczywistych powodów, przez które dostajesz wysypu pryszczy
Fot. Thinkstock
13.01.2017

Trądzik najczęściej kojarzymy z okresem dorastania i burzą hormonów, chociaż są formułowane tezy, że może pojawić się także w okresie późniejszym, nawet po czterdziestce. W tym wieku bardziej narażone są na niego kobiety, które będąc nastolatkami, cieszyły się piękną cerą.

Nie ma wątpliwości, że pryszcze są znienawidzone przez wszystkie kobiety, ponieważ wyjątkowo szpecą twarz. Niektóre osoby nie mają odwagi wyjść z domu bez kilku warstw tapety. Krosty po prostu niszczą im życie poprzez odebranie pewności siebie i pojawienie się kompleksów.

Jest jednak wiele przyczyn powstawania tych zmian skórnych, z których nie zdajemy sobie sprawy. Zanim kolejny raz udasz się do dermatologa albo apteki po „cudowny” środek na trądzik, przeczytaj, czy nie toczysz walki z wiatrakami. Najpierw wyeliminuj te czynniki.

Zobacz także: 7 wskazówek, jak SZYBKO pozbyć się pryszczy na ciele

pryszcze

Fot. Thinkstock

Zbyt częsty peeling

Peeling przeważnie bywa traktowany jako wybawienie i środek zapobiegający pryszczom, zwłaszcza w przypadku cery tłustej oraz mieszanej. Pozwala na usunięcie martwego naskórka i oczyszczenie porów z nadmiaru sebum. Jednak jeżeli nie będziemy posługiwać się nim zgodnie ze wskazówkami, a w tym przypadku chodzi o zbyt dużą częstotliwość, doprowadzimy do pogorszenia stanu cery. Jej podrażnienie wywoła jeszcze większą produkcję łoju.

pryszcze

Fot. iStock

Siłownia i metro

Co łączy siłownię oraz metro? Bardzo duża ilość zarazków. Zarówno przez jedno, jak i przez drugie miejsce przewijają się tabuny ludzi, którzy dotykają poręczy (w przypadku metra) oraz sprzętów (w przypadku siłowni). Trudno wręcz oszacować, ile osób miało z nimi kontakt fizyczny przed Tobą. Jeżeli nie myjesz potem rąk, nie dziw się, że czasami dostajesz wysypu pryszczy. Wskazane jest zabieranie ze sobą na siłownię płynu bakteriobójczego oraz pranie ubrań po każdym wysiłku fizycznym. Problem pryszczy może bowiem dotknąć całego ciała, a nie tylko samej twarzy.

Zobacz także: Jak się pozbyć pryszcza W JEDEN DZIEŃ? (5 tanich & SKUTECZNYCH metod)

pryszcze

Fot. iStock

Produkty do pielęgnacji włosów

Rzadko kiedy myślimy, że produkty do pielęgnacji włosów mogą wywołać na twarzy wypryski. Zwróć jednak uwagę, czy nie pojawiły się one wtedy, gdy użyłaś nowego szamponu, pianki, czy nawet lakieru. W takim przypadku krosty mogą powstać także na dekolcie, ramionach oraz plecach. Najlepszym wyjściem z sytuacji jest oczywiście wyrzucenie tych specyfików. Jeżeli podejrzewasz, że w Twoim przypadku trądzik przeważnie związany jest ze zmianą środków pielęgnacyjnych, sprawdzaj dokładnie skład i postaraj się używać tych najbardziej naturalnych produktów.

pryszcze

Fot. iStock

Brudne akcesoria do makijażu

Jak często myjesz swoje akcesoria do makijażu? A może w ogóle tego nie robisz? To może być powód powstawania pryszczy. Aby uniknąć problemu, do pędzli najlepiej używaj specjalnego sprayu do dezynfekcji i raz na tydzień porządnie je umyj. Również Twoje gąbeczki do nakładania makijażu przed każdym użyciem powinny być wyczyszczone po poprzednim nakładaniu makijażu. Trzymaj je wszystkie w oddzielnej kosmetyczce.

pryszcze

Fot. Thinkstock

Nakładanie podkładu brudnymi palcami

Jeżeli masz zwyczaj nakładania podkładu palcami, oducz się go albo za każdym razem myj ręce. Czasami możesz o tym zapomnieć albo tak bardzo się spieszysz, że pomijasz tę czynność. Warto jednak wstawać kilka minut wcześniej, żeby cieszyć się piękną cerą.

pryszcze

Fot. Thinkstock

Pożyczanie kosmetyków koleżankom

To jeden z najczęstszych błędów, które popełniają dziewczyny. Niektóre co prawda obrażają się, gdy ktoś nie chce pożyczyć im grzebienia albo kosmetyków, ale nie zwracaj na to uwagi. Kontakt Twoich kosmetyków ze skórą innej osoby sprawi, że potem dostaniesz w prezencie jej zarazki. Na szczęście coraz więcej dziewczyn jest tego świadomych.

pryszcze

Fot. iStock

Spanie na bawełnianych poszewkach

Po pierwsze poszewki powinny być prane nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie, gdyż na nich również gromadzą się zarazki, a podczas snu wycierasz twarzą o poduszkę. Kolejna sprawa to materiał, z którego zostały wykonane. Jedwabne poszewki są śliskie i nie wywołują tarcia, a tym samym – w przeciwieństwie do bawełnianych – nie podrażniają skóry. Podrażnienie to natomiast krótka droga do trądziku. Na szczęście jedwabna pościel jest coraz bardziej popularna i można ją znaleźć w przystępnych cenach.

Zobacz także: Co NIEDOSKONAŁOŚCI na twarzy mówią o Twoim stanie zdrowia? (Będziesz zdziwiona!)

 

Źródło: www.kosmetyczna-hedonistka.blogspot.com

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo