Wszystko jasne! Faceci wybrali najseksowniejszą kobiecą figurę (Masz taką?)

Nie musisz być wychudzona, by podobać się mężczyznom.
Wszystko jasne! Faceci wybrali najseksowniejszą kobiecą figurę (Masz taką?)
Fot. iStock
18.11.2016

Nie wszystkie się do tego przyznajemy, ale każdej kobiecie zależy na tym, by podobać się płci przeciwnej. Ich podziw i zainteresowanie zwyczajnie nam schlebia i nie ma w tym nic dziwnego. To nie próżność, ale coś zupełnie normalnego. Tylko co zrobić, by wszyscy faceci patrzyli na nas z pożądaniem? Odpowiedź na to pytanie przynoszą wyniki eksperymentu przeprowadzonego przez portal „Mail Online”.

Redakcja wykorzystała najnowocześniejsze technologie, by ostatecznie rozstrzygnąć, jaki typ kobiecej figury ma wśród mężczyzn najwięcej fanów. Chociaż to sprawa bardzo indywidualna i subiektywna, a o gustach się nie dyskutuje, udało się to… zmierzyć. Która sylwetka najbardziej ich pociąga?

Rezultat jest naprawdę zaskakujący…

Zobacz również: Barbie Ferreira: Media twierdzą, że „tak wygląda zdrowa nastolatka”! (Figura idealna?)

 

typ figury

fot. Thinkstock

Tym razem nie polegano na odpowiedziach ankietowanych. Męski gust sprawdzono w taki sposób, aby wyeliminować wszelkie nieścisłości. Posłużono się w tym celu okulografią, czyli rejestracją aktywności wzrokowej człowieka. Przed ochotnikami stanęły zupełnie różne kobiety, a oni mieli na nie tylko spoglądać. Specjalne urządzenie śledziło ruchy ich gałek ocznych. Odruchów nie da się oszukać, dlatego wyniki badania wydają się bardzo wiarygodne.

Do wyboru były trzy 3 różne sylwetki modelek. Sophia ma atletyczną budowę ciała, Stephanie nie brakuje apetycznych krągłości, a Inesa to drobna i szczupła dziewczyna. Wszystkie dzielnie walczyły o uwagę 10 obserwatorów płci męskiej.

Decydujący okazał się czas podziwiania każdej z nich. Po obliczeniu średnich wyników ustalono ranking. Domyślasz się, kto wygrał?

Zobacz również: Czy Twoja twarz i figura spodobałyby się mężczyznom z różnych zakątków świata?

typ figury

źródło: Mail Online (dailymail.co.uk)

Szczupła Inesa uzyskała wynik 29 procent. To całkiem sporo, bo niemal 1/3 czasu panowie spędzili patrząc właśnie na nią. Ale to niestety ostatnie miejsce w badaniu.

 

typ figury

źródło: Mail Online (dailymail.co.uk)

Druga okazała się atletyczna Sophia, której wynik to 35 procent. Zabrakło jej bardzo niewiele, by wygrać, ale pierwsze miejsce jest tylko jedno…

 

typ figury

źródło: Mail Online (dailymail.co.uk)

Największe zainteresowanie facetów wzbudziła apetyczna Stephanie. Ankietowani poświęcili jej 36 procent czasu, udowadniając, że panowie naprawdę lubią krągłości.

 

typ figury

źródło: Mail Online (dailymail.co.uk)

Czy dzięki temu wiemy już wszystko? Nie do końca. Wyniki tego eksperymentu nie pokrywają się z innymi badaniami, według których za najbardziej atrakcyjne uważane są kobiety szczupłe. Do tej pory uważało się, że im chudsze ciało, tym lepiej. Niska waga kojarzona jest z młodością, większą płodnością i niższym ryzykiem poważnych chorób.

Może to dobra okazja, by stwierdzić, że wszystkie kobiety są piękne, a różnorodność to nasza największa zaleta? Nie można także wykluczyć, że rosnąca popularność modelek i blogerek plus size wpłynęła na męskie upodobania.

Zobacz również: Oto wymiary idealnego kobiecego ciała. I nie jest to XS!

Polecane wideo

Komentarze (15)
Ocena: 4.6 / 5
love (Ocena: 5) 21.11.2016 16:53
Beznadziejne, niewiarygodne, nieprofesjonalne badanie. Fryzura, twarz powinny być jednakowe lub ucięte całkiem. Do tego ubranie takie samo na każdej. Nie róbcie z facetów ruchadeł, biorą iqman żeby im stanął w razie niedomagania a nie żeby zaliczyć każdą w mieście nawet taką tylko dlatego że ma duże cycki. Tacy pseudobadacze powinni iść pod paragraf
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 20.11.2016 15:06
Opasły brzuch? Gdzie Ty masz oczy? Dziewczyna jest po prostu śliczna. Figura typu "wieszak" NIGDY nie zastąpi kobiecości prawdziwych kobiet. Faceci nie lecą na kości.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 18.11.2016 19:58
Dla mnie ranking śmieszny. Wygrała, bo ma duży biust. Mogę się założyć, że gdyby atletyczce dokleili większe piersi to właśnie ona by wygrała ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.11.2016 17:31
Patrzyli ale chyba na ten opasły brzuch, który wygląda jakby miał zaraz rozpruć dzinsy...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.11.2016 15:57
to prawda-zaden facet nie lubi bardzo szczuplch kobiet
odpowiedz

Polecane dla Ciebie