7 grzechów, które popełniamy podczas rutynowej higieny

Unikając ich, poprawisz wygląd skóry.
7 grzechów, które popełniamy podczas rutynowej higieny
Fot. iStock
27.09.2016

Każda z nas stara się dbać o siebie najlepiej, jak potrafi. Chodzimy do fryzjerów, kosmetyczek, ćwiczymy. Oprócz tego ważna jest także codzienna higiena. Co zazwyczaj wchodzi w rutynowe mycie? Prysznic raz lub dwa razy dziennie, włosy zęby i twarz. To taka podstawa. Jednak nawet w przypadku takich prostych czynności potrafimy... zrobić coś źle. Niekiedy wynika to z zaniedbania, czasami z lenistwa, pośpiechu, a jeszcze innym razem po prostu z niewiedzy.

Oto siedem grzechów głównych, które popełniamy podczas codziennej higieny.

Zobacz także: 7 cech wyglądu, których w sobie nienawidzimy, a mężczyźni uważają je za... nasze największe atuty! (Nawet nie wiesz, jak bardzo ich to kręci)

codzienna higiena

Fot. iStock

Codzienne mycie głowy

Są kobiety, które myją głowę codziennie. To nie jest zalecane. Częste mycie sprawia, że skóra wydziela więcej łoju, przez co włosy szybciej tracą na świeżości. Niektóre dziewczyny praktykują mycie raz na dłuższy czas, ale tego także nie polecamy. We wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek. Jeżeli obawiasz się, że Twoje włosy będą wyglądały źle, użyj suchego szamponu. Na początku spróbuj ograniczyć mycie włosów do jednego razu na dwa dni, a potem być może uda Ci się zachować świeżość jeszcze dłużej.

nawilżanie skóry

Fot. Thinkstock

Nawilżanie

Osoby z trądzikiem często sądzą, że nawilżanie tylko pogorszy sprawę, bo skóra i tak produkuje wystarczająco dużo łoju. Dla niektórych zabrzmi to jak szaleństwo, ale wszystkie bez wyjątku typy skóry potrzebują nawilżenia. Dlatego nigdy nie zapominaj o tym, aby użyć rano i wieczorem odpowiedniego kremu, no i oczywiście pić dużo wody.

Zobacz także: Nastolatka pokazała owłosioną pachę. Internauci zmieszali ją z błotem!

nić dentystyczna

Fot. Thinkstock

Używanie nici dentystycznej

Gdyby spytać dwadzieścia kobiet, ile z nich używa nici dentystycznej, zapewne tylko kilka odpowiedziałoby twierdząco. Większość z nas tego nie cierpi albo uważa za stratę czasu. Niektóre kobiety z trudem zdobywają się na wieczorne mycie zębów... Niestety dentyści zalecają używanie nici dentystycznych. Nawet jeżeli Twoja szczoteczka jest świetnej jakości i staranne myjesz zęby, nici dentystyczne pomogą utrzymać dziąsła w dobrej kondycji, redukując osadzanie się bakterii.

prysznic

Fot. iStock

Prysznic po intensywnym wysiłku

Nie zawsze chce nam się brać prysznic po intensywnym wysiłku. Czasami mamy coś ważnego do zrobienia albo po prostu mamy ochotę rzucić się na kanapę i obejrzeć jakiś serial, żeby wynagrodzić sobie intensywny wysiłek. To jednak ważne, aby spłukać z siebie brud i pot. Dla własnego komfortu i dla komfortu skóry. Przepocone rzeczy mogą spowodować trądzik na ciele.

dzielenie się kosmetykami

Fot. Thinkstock

Dzielenie się kosmetykami

Dziewczyny często dzielą się kosmetykami. Pożyczamy sobie szczotki i grzebienie do włosów, puder, a także pomadki. Myślimy, że nie ma w tym nic złego, ale zapominamy o zarazkach. Nie ma nic gorszego niż obrzydliwe krosty wokół ust albo zaczerwienione oczy. Zawsze noś przy sobie własne kosmetyki i unikaj ryzyka.

suszenie włosów

Fot. Thinkstock

Czyszczenie urządzeń elektronicznych

Zazwyczaj czyścimy urządzenia elektroniczne, takie jak pilot od telewizora, laptop, tablet, telefon komórkowy... Ale czy wystarczająco często? Wszystkie te urządzenia są nośnikami zarazków i sprawiają, że rozprzestrzeniają się po powierzchni, której codziennie używasz. Dlatego dbaj o ich higienę jak najczęściej.

Zobacz także: Czy możesz wybielić zęby kurkumą?

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 1) 27.09.2016 18:25
doszłam aż do pierwszego punktu i mam dość tych złotych rad. Mam chodzić w tłustych włosach przez 2 dni bo nie zaleca się codziennego mycia? Może myjmy się raz w tygodniu bo tak zdrowiej dla skóry? Inna sprawa - suchy szampon obciąża włosy i skórę głowy. Stosowanie go często (bo normalne mycie przecież jest be) na pewno nie wyjdzie nikomu na dobre.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie