7 cech wyglądu, których w sobie nienawidzimy, a mężczyźni uważają je za... nasze największe atuty! (Nawet nie wiesz, jak bardzo ich to kręci)

Tymi niedoskonałościami naprawdę nie musicie się przejmować!
7 cech wyglądu, których w sobie nienawidzimy, a mężczyźni uważają je za... nasze największe atuty! (Nawet nie wiesz, jak bardzo ich to kręci)
Fot. Thinkstock
21.09.2016

Kompleksy bywają uzasadnione, ale w niektórych przypadkach można przyrównać je do paradoksu. Tak przynajmniej wypowiadają się mężczyźni, którzy dowiadują się, dlaczego ich dziewczyny czują się gorsze od innych. Wielu z nich jest przekonanych, że po prostu na siłę wmawiamy sobie kompleksy, żeby mieć na co ponarzekać. Może i mają trochę racji, ale nasze poczucie niedoskonałości wynika również z kanonu piękna, który kreują media. Patrząc na atrakcyjną modelkę na okładce, automatycznie się do niej porównujemy. To nie tajemnica, że zdjęcia są poddawane retuszowi, ale obraz przemawia do nas tak bardzo, iż automatycznie odrzucamy tę wiedzę. Kolejna sprawa to operacje plastyczne, najlepsze kosmetyki, trenerzy personalni oraz jedzenie. Dzięki nim wygląd poprawia się na lepsze, ale nie każdą kobietę na to stać – finansowo i czasowo. Są też cechy fizyczne, z którymi nie da się nic zrobić, bo zostały siłą narzucone przez naturę.

Duża nadwaga, pryszcze, bardzo cienkie włosy – to faktycznie cechy dające się zaliczyć do uzasadnionych kompleksów. Które nimi nie są? Albo nie są nimi z męskiego punktu widzenia? Kobiety bardzo by się zdziwiły, gdyby dowiedziały się, że ich niedoskonałości pociągają płeć przeciwną. Wyróżniłyśmy kilka z nich na podstawie wpisów na zagranicznych forach internetowych.

Zobacz także: Nastolatka pokazała owłosioną pachę. Internauci zmieszali ją z błotem!

 

kompleksy kobiet

Fot. Thinkstock

Zbyt wąskie ramiona

Są kobiety, przyrównujące się do kurczaków, z powodu zbyt wąskich ramion. Sukienka nie leży na nich tak ładnie, jak na szerszych i pełniejszych. Nie są też takie ponętne. Co dziwne, wielu mężczyznom w ogóle nie przeszkadzają zbyt wąskie w stosunku do całej sylwetki ramiona i uważają je wręcz za urocze. Podobno kobieta sprawia wrażenie delikatniejszej i bardziej bezbronnej, a to z kolei rozczula panów.

kompleksy kobiet

Fot. Thinkstock

Puszące się włosy

Puszące się włosy to kompleks wielu kobiet. Trudniej doprowadzić je do porządku i nie wyglądają tak zdrowo, jak gładkie. Przypominają raczej efekt licznych zabiegów fryzjerskich i sprawiają wrażenie zniszczonych. Dla facetów są one zaletą – po prostu wydaje się, że jest ich więcej. Z kolei nieporządek na głowie bywa seksowny i kojarzy się z... łóżkiem.

Zobacz także: Zanim sięgniesz po skarpetki złuszczające - spójrz na to! (Może Ci się odechcieć)

kompleksy kobiet

Fot. Thinkstock

Niski wzrost

Niskie kobiety często skarżą się, że są lekceważone przez społeczeństwo i muszą nadrabiać respekt otoczenia innymi cechami, np. siłą charakteru. Mężczyźni zbyt często traktują je niepoważnie i nie liczą się z ich zdaniem. Co na to faceci? Oni wręcz uwielbiają niskie kobietki. Przekonują, iż to my źle odbieramy sygnały. Po prostu częściej wyciągają do niskich kobiet pomocną dłoń, a bywa tak, że chcą się podroczyć, bo `małe kobiety są rozkoszne`. Przy nich wszyscy czują się bardziej męscy.

kompleksy kobiet

Fot. Thinkstock

Zbyt szerokie biodra

Zbyt duża pupa to jeden z najbardziej powszechnych kompleksów. Kobiety są sfrustrowane, gdy nie mogą dopiąć guzika ulubionych dżinsów. Obfite biodra z kolei bardzo podobają się mężczyznom. Kojarzą im się z seksualnością i płodnością.

kompleksy kobiet

Fot. Thinkstock

Piegi

Niektóre piegowate kobiety przetestowały dziesiątki kosmetyków oraz naturalnych metod, które miały na celu zmniejszenie ilości piegów. Za najbardziej poszkodowane uważają się osoby mające brązowe kropeczki na całym ciele. Wbrew pozorom to one są niezwykle pociągające dla mężczyzn. Po pierwsze wyróżniają się na tle innych kobiet, a po drugie dodają uroku i kojarzą się z małymi, niesfornymi dziewczynkami.

kompleksy kobiet

Fot. Thinkstock

Okrągła twarz

`Mam twarz niczym księżyc w pełni` - skarżą się kobiety. Podobno to owalny kształt jest idealny, ale panowie często przyznają, że najbardziej pociągają ich okrągłe. Twarz ma dzięki nim łagodniejszy i bardziej niewinny wyraz. Okrągłego kształtu twarzy nie należy jednak mylić z pucołowatą buzią i kilkoma podbródkami.

kompleksy kobiet

Fot. Thinkstock

Zaokrąglony brzuszek

W dobie twardych, umięśnionych brzuchów, wypukłości zdają się jeszcze bardziej nie na miejscu. Są jednak faceci, którzy uważają, że niewielki brzuszek dodaje uroku i jest seksowny. Bardziej niż brzuch z kaloryferem i pępkiem wyglądającym, jakby za chwilę miał się zapaść.

Zobacz także: Przez TE przyzwyczajenia związane ze spaniem sabotujesz swoją skórę!

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 1 / 5
Kobieta (Ocena: 1) 21.09.2016 14:56
Jesteście po prostu głupi :D czytam te artykuły jak w pracy zostaje przysłowiowe 5min do końca z ciekawości i pośmiania się :D Ale dzisiaj pobiliście rekord! Jak powinien nazywać się artykuł? "Jak wpędzić w kompleksy nawet osoby, które ich nie mają." Pierwsze słowa artykułu?! Kompleksy mają podstawy?! Oo Jak Ci się coś nie podoba to to zmień, jak się nie da tego zmienić to pokochaj. Ta strona powinna być nazwana jako "Oficjalne wpędzanie nastolatek w kompleksy" Pozdrawiam Szczęśliwy rozmiar 42 :)
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie