Jeśli już zdecydowałaś się na zastrzyki odmładzające, skorzystaj z usług sprawdzonego zakładu, który posiada certyfikaty. W tym wypadku dobrze sprawdzić miejsce, w którym będzie wykonywany zabieg. Próby zaoszczędzenia kilku złotych mogą mieć tragiczne, nieodwracalne konsekwencje.
Zawarty w zastrzykach kwas hialuronowy jest naturalny i na co dzień występuje w skórze (niestety z wiekiem go ubywa). To on sprawi, że bruzdy i zmarszczki wypełnią się, a dodatkowo zahamuje ich pogłębianie się. Dobre preparaty utrzymują się w skórze od 8 do 12 miesięcy. Niestety po tym czasie kwas się wchłania, a zabieg trzeba powtórzyć. Jeśli po kilku zabiegach, w miejscach po wstrzyknięciach pojawią się mikrozwłóknienia, nie martwcie się, jest to normalne i pożądane (blokuje zapadanie skóry, a tym samym powiększanie zmarszczek).
Ten sam kwas, który jest podstawowym składnikiem zastrzyków, znajduje się też w kremach odmładzających, jednak jego przyswajalność w tej formie jest ograniczona.
Warto pamiętać, że przez około 14 dni po zabiegu nie wolno się opalać (promienie UV przyspieszają rozkład kwasu w skórze). Ponadto należy unikać silnych peelingów, mikrodermabrazji i masaży twarzy.
Podczas zabiegu lekarz znieczula twarz, w trakcie możemy poczuć lekkie ukłucia. Po wszystkim, miejsca po wstrzyknięciach będą lekko opuchnięte. Następnego dnia mogą się pojawić drobne siniaki, łatwo je jednak przykryć grubszym makijażem. Najlepiej zapisać się na zabieg przed weekendem, pozwoli to w trakcie wolnych dni w spokoju odpocząć i pozbyć się śladów ingerencji.
Zastrzyków odmładzających nie wykonuje się u kobiet w ciąży, osób ze schorzeniami autoimmunologicznymi, w trakcie choroby nowotworowej i podczas chemioterapii.