Wieczorne mycie twarzy: Błędy, które popełniasz są tak prozaiczne, że aż śmieszne. A skutkują wypryskami!

Zwracasz uwagę na te aspekty?
Wieczorne mycie twarzy: Błędy, które popełniasz są tak prozaiczne, że aż śmieszne. A skutkują wypryskami!
Fot. Thinkstock
18.08.2016

Piękna cera to obecnie jeden z najbardziej pożądanych atutów fizycznych, prawdopodobnie dlatego, że tak o nią trudno. Z pewnością nie sprzyja jej chemia obecna w produktach spożywczych i złe nawyki pielęgnacyjne. Może jednak nie tyle złe, ile niedbałe. Bo co znaczy dla nas wieczorne mycie twarzy? Dla niektórych jest tożsame z ochlapaniem wodą i wytarciem ręcznikiem.

Ta prosta czynność sprawia nam wbrew pozorom wiele trudności. Chodzi oczywiście o brak podstawowej wiedzy i zaniedbania, które z niej wynikają. Czasami przyczyną nieładnej cery są błędy tak prozaiczne, że aż śmieszne.

O co dokładnie chodzi? O czym zapominamy podczas mycia twarzy?

Zobacz także: TEST na doskonałość Twoich brwi: Odpowiedz na 20 pytań i wszystko będzie jasne!

jak myć twarz

Fot. Thinkstock

Linia włosów

W myciu twarzy bardzo ważna jest staranność. Czasami, myjąc twarz, nie docieramy wystarczająco blisko do linii włosów. U niektórych kobiet wynika to z niechlujności, ale inne boją się, że produkty do mycia twarzy mogą źle wpłynąć na włosy. Nie ma jednak innego wyjścia niż umyć twarz dokładnie, jak najbliżej tego rejonu. W innym przypadku można dostać trądziku. Tego zdania jest Francesa Fusco – dermatolog z Nowego Jorku. Najlepszym rozwiązaniem jest kupno szerokiej opaski, którą naciągamy na włosy, aż do linii, gdzie zaczynają rosnąć, a następnie myjemy twarz i docieramy do najtrudniej dostępnych obszarów.

jak myć twarz

Fot. Thinkstock

Temperatura wody

Czy kiedykolwiek zwracałaś szczególną uwagę na temperaturę wody, którą myjesz twarz? Czasami, gdy czułaś, że skóra jest nieprzyjemnie ściągnięta albo miałaś wrażenie, iż jest brudna, pomimo mycia, być może chodziło o temperaturę wody. Nie powinna być ani zbyt ciepła, bo wysusza, ani zimna. Zbyt chłodna woda nie pozwoli pozbyć się do końca tłustej warstwy brudu. Dbaj o to, żeby zawsze była letnia.

Zobacz także: Nałożyła na twarz 100 warstw maseczki! Zobacz, z jakim trudem się jej pozbyła...

jak myć twarz

Fot. Thinkstock

Tempo i staranność

Nie spiesz się, myjąc twarz. Niech ta czynność będzie przemyślana i wykonana starannie. Chociaż brzmi to zabawnie, za kilka miesięcy powinnaś zobaczyć efekty. Przede wszystkim zacznij od nosa, w jego okolicach zazwyczaj zbiera się najwięcej resztek makijażu i brudu. Dbaj o to, aby wykonywać okrężne ruchy i dotykać skóry opuszkami palców. Następnie kieruj się na zewnątrz, ku linii włosów.

jak myć twarz

Fot. Thinkstock

Spłukiwanie

Sposób spłukiwania jest tak samo ważny, jak mycia. Również trzeba kierować się pewnymi zasadami. Podczas spłukiwania pocieraj skórę opuszkami palców nad miejscami, w których zbiera się najwięcej piany. Zwróć szczególną uwagę na nos, brwi oraz linię włosów. W ten sposób pozbędziesz się resztek substancji. Na koniec spłucz twarz wodą trzy razy.

jak myć twarz

Fot. Thinkstock

Chusteczki do twarzy

Jeżeli masz na twarzy grubą warstwę makijażu, zastanów się nad użyciem chusteczek do demakijażu. Dzięki nim pozbędziesz się największego brudu, a jednocześnie unikniesz rozprzestrzeniania się resztek makijażu po twarzy. Zgodnie z zaleceniami specjalistów, zacznij od jednej strony twarzy, pomijając nos. Przeciągnij chusteczką z góry do dołu, a potem zajmij się w ten sam sposób drugą stroną twarzy.

Zobacz także: Jak manicure zmieniał się na przestrzeni 10 lat?

 

Źródło: www.cosmopolitan.com

Komentarze (4)

Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 5) 18.08.2016 14:02
PIERDOLY
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.08.2016 08:24
Odkad zaczeam stosowac szczoteczke soniczna do twarzy krostki przestaly wyskakiwac, szczerze polecam :)
odpowiedz
Nie chce mi się spać, księży (Ocena: 1) 18.08.2016 03:37
Biadolenie o szopenie. Dajecie za trudne dodawanie, kto to widział? Do 12! Masakra xd
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo